Uz gaidāmā valodas referenduma fona šogad nemierīgāks solās būt arī 16.marts. Pērkoņkrustietis Igors Šiškins šogad 16.martā piedalīties lielā gājienā uzaicinājis cīņu biedrus fašistus no Ukrainas, Vācijas un Itālijas, ziņo raidījums Nekā Personīga, TV3.
Šogad 16. marta Latviešu leģiona atceres gājienu ir pieteikuši Daugavas Vanagi Latvijā, Gustava Celmiņa centra vadītājs Igors Šiškins un atsevišķi arī Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa.
Referendums par krievu valodu kā otru valsts valodu varētu provocēt spilgtāku attieksmes demonstrēšanu 16.martā un 9.maijā, sestdien publicētā intervijā "Latvijas avīzē" norādījis Okupācijas muzeja vēsturnieks Uldis Neiburgs.
Nacionālā apvienība (NA) izvairīgi atbild par viņu ministru dalību 16.marta pasākumos, norādot, ka katra nākamās valdības ministra vēlme piedalīties šajos pasākumos jāvērtē individuāli.
Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs uzdevis Valsts policijai un Drošības policijai nodrošināt kārtību un drošību gan 1. jūlijā pieteiktajā Ulda Freimaņa gājienā Rīgā, gan ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienas pasākumos visā Latvijā.
Ja aktīvista Ulda Freimaņa piektdien organizētajā gājienā par godu 70.gadadienai kopš Baigā gada beigām notiks nacistiskā režīma slavināšana un aizliegtās simbolikas lietošana, tas tiks pārtraukts.
Jaunietei, kura 16.martā, Leģionāru atceres dienā, iespļāva un iepļaukāja sirmgalvi, par notikušo ir liels kauns, un nevienam par incidentu viņa nestāstot.
Valsts policija beidzot noskaidrojusi jaunieti, kura konflikta laikā pie Brīvības pieminekļa Leģionāru atceres dienā iesita un uzspļāva kādai sirmgalvei.
Pagaidām Nadeždas Devjatņikovas saistība ar sirmgalves iekaustīšanu 16. martā leģionāru atceres pasākumā nav pierādīta, tomēr policija vēl neizslēdz, ka N. Devjatņikovas dalība pie Brīvības pieminekļa būs jāpārbauda arī vēlāk, šodien raksta Latvijas Avīze.
Jaunā sieviete, kas iesita pliķi sirmgalvei un apspļāva viņas mēteli 16. martā, leģionāru atceres dienā, ir Nadežda Devjatņikova un mācās Latvijas Universitātes Pedagoģijas fakultātē, ceturtdien raksta "Latvijas Avīze".
Valsts policija sākusi administratīvo lietu par gadījumu Leģionāru atceres dienā, kad jauniete, konfliktējot pie Brīvības pieminekļa, iepļaukāja večiņu un viņai uzspļāva.
Valsts policija izvērtēs gadījumu, kad trešdien, Leģionāru atceres dienā, kāda jauniete, konfliktējot pie Brīvības pieminekļa, iepļaukāja večiņu un viņai uzspļāva.
Krievijas Ārlietu ministrija (ĀM) ceturtdien paziņoja, ka trešdien notikušais leģionāru gājiens Rīgas centrā uzskatāms par nacisma atainošanas mēģinājumu un ir izaicinājums starptautiskajai sabiedrībai.
Atklātībā ir nonākuši fragmenti no kāda Ārlietu ministrijas "dienesta vajadzībām" izplatīta dokumenta par 16. martu. Dokuments adresēts visu ministriju valsts sekretāriem, Valsts prezidenta kancelejas vadītājam, Ministru prezidenta biroja vadītājai un Saeimas priekšsēdētājas ārlietu padomniekam un tajā Ārlietu ministrija dod amatpersonām padomus, kā publiskajā telpā runāt par leģionāru atceres dienas pasākumiem.
Latviešu leģionāru piemiņas dienā pie Brīvības pieminekļa šogad sapulcējās aptuveni 3000 cilvēku, un tendences liecina, ka ik gadu šos svētkus atbalsta arvien vairāk iedzīvotāju.
Rīgā pie Brīvības pieminekļa notiekošo leģionāru piemiņas gājienu un gājiena pretinieku protesta akciju trešdien vērojuši arī Igaunijas un Lietuvas iekšlietu ministri.
Ārlietu ministrija (ĀM) trešdien lūgusi Drošības policiju (DP) un Satversmes aizsardzības biroju (SAB) izmeklēt klasificētā informatīvā materiāla par 16.martu noplūdi no ĀM.
Vairāki tūkstoši cilvēku šodien pulcējās pie Brīvības pieminekļa, pieminot leģionārus. Līdzigi kā iepriekšējos gados, cilvēki izveidoja karogu aleju un dziedāja patriotiskas dziesmas.