Pēc pastiprinātās kontroles ieviešanas uz robežas, lai saistībā ar 16.marta pasākumiem novērstu nevēlamu personu iekļūšanu Latvijā, robežsardze aizturējusi septiņas no Igaunijas ieceļojušas personas, kurām ieceļošana Latvijā ir liegta.
Šodien Rīgas centrā pie Brīvības pieminekļa, Lestenes Brāļu kapos un citviet Latvijā notiks piemiņas pasākumi par godu latviešu leģionāru atcerei. Visskaļākie notikumi gaidāmi skvērā pie Laimas pulksteņa, kur pulcēsies vairākas organizācijas, lai protestētu pret šiem pasākumiem.
Šorīt Rīgā laukumu ap Brīvības pieminekli ielenkuši lieli Valsts policijas spēki, kuriem uzdots nodrošināt kārtību Leģionāru piemiņas dienas pasākumos.
Policijas rīcībā nav ziņu par iespējamām provokācijām 16.marta pasākumu laikā, trešdienas rītā Latvijas radio sacīja Valsts policijas priekšnieks Artis Velšs.
"Mēs negribam iet gājienā," bez pārdomu mirkļa teic Arturs Vidners, atbildēdams uz jautājumu par 16. marta tradicionālo pasākumu, kurā, pieminot savus bojāgājušos cīņu biedrus, piedalās latviešu leģionāri – par karogoto gājienu no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim.
Šogad kārtības nodrošināšanā 16.marta pasākumos būs iesaistīti vairāk policistu nekā pagājušajā gadā, žurnālistiem otrdien atzina iekšlietu ministre Linda Mūrniece ("Vienotība").
Administratīvā rajona tiesa otrdien, izskatot biedrības "Daugavas vanagi Latvijā" sūdzību par Rīgas pašvaldības liegumu rīkot pasākumu 16.martā, tomēr nolēma to atļaut.
Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ("Vienotība") aicina iedzīvotājus nepakļauties iespējamām provokācijām 16.martā un šajā dienā bez vajadzības neapmeklēt Brīvības pieminekļa apkārtni.
Domāju – vai reiz pazudīs laicīgas politiskas putas no 16. marta un 9. maija. Domāju, ka tās nepazudīs, kamēr šo dienu perifērija būs svarīgāka par to saturu. Domāju, ka tās nepazudīs, kamēr karavīra goda cienīgo leģionāru un karavīra goda cienīgo padomju zaldātu pēcteči nebūs spējīgi pārstāvēt savu (!) laiku ar vēstures cienīgu rīcību.
Lai gan Liepājā 16. martā, Leģionāru atceres dienā, nav oficiāli pieteikts neviens pasākums, gan Valsts, gan pašvaldības policija šajā dienā strādās pastiprinātā režīmā.
Administratīvā rajona tiesa piektdien saņēmusi organizācijas "Daugavas vanagi Latvijā" sūdzību par Rīgas pašvaldības liegumu rīkot pasākumus 16.martā, aģentūra BNS uzzināja tiesā.
Administratīvā rajona tiesa piektdien, izskatot Pilsoņu un nepilsoņu savienības un Latvijas Antifašistiskās komitejas sūdzības par Rīgas pašvaldības liegumu rīkot pasākumus 16.martā, tomēr nolēma tos atļaut, aģentūra BNS uzzināja tiesā.
Iekšlietu ministre Linda Mūrniece ("Vienotība") uzdevusi Valsts robežsardzes priekšniekam Normundam Garbaram veikt pastiprinātu robežkontroli, lai novērstu Latvijai nevēlamu personu iekļūšanu valstī un izslēgtu provokāciju draudus 16.martā.
Naciopnālā apvienība Visu Latvijai-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK pauž neizpratni par to, ka, tTuvojoties 16. martam – Latviešu leģionāru atceres dienai –, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis publiski paziņojis, ka „16. marts jau sen no piemiņas dienas ir pārvērties par datumu, kad dažādu veidu ekstrēmisti cenšas izpausties un savstarpēji konfrontēties. Es personīgi nedomāju, ka 16. martam būtu jābūt kādai atzīmējamai dienai ar īpašu nozīmi.”
Biedrība "Pilsoņu un nepilsoņu savienība" iesniegusi tiesā sūdzības pieteikumu par Rīgas pašvaldības aizliegumu rīkot sapulci 16.martā, aģentūrai BNS pavēstīja Administratīvajā rajona tiesā.
Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) uzsver, ka 16. marta pasākumi Rīgā liegti, ņemot vērā drošības apdraudējumu. «Ir iespējama konfrontācija, ir iespējami draudi drošībai. Dome nevar uzņemties atbildību un drošību pilnvērtīgi nodrošināt,» LNT raidījumam 900 sekundes teica N. Ušakovs.
Lai kādi būtu viedokļi par pagātnes notikumiem, 16.marts jau sen vairs nav vienkārši leģionāru piemiņas diena, bet atsevišķu politisko spēku sacensība.