Ārlietu ministrija (ĀM) trešdien lūgusi Drošības policiju (DP) un Satversmes aizsardzības biroju (SAB) izmeklēt klasificētā informatīvā materiāla par 16.martu noplūdi no ĀM.
Ministrijas preses sekretārs Jānis Sīlis aģentūrai BNS pavēstīja, ka ministrija konstatējusi, ka notikusi nesankcionēta klasificētas informācijas nodošana trešajām personām. Par šo pārkāpumu informētas drošības iestādes. "Mēs esam lūguši Drošības policiju un Satversmes aizsardzības biroju izmeklēt šo gadījumu un noskaidrot, kurš ir pārkāpis likumu par ierobežotas pieejamības informācijas aizsardzību," viņš teica. Viņš piebilda, ka par šādu pārkāpumu personu var saukt gan pie disciplināras, gan kriminālatbildības. Iekšēja dienesta izmeklēšana ĀM nav sākta, jo šāds pārkāpums ir DP kompetencē.
Sīlis arī apliecināja, ka šādu informāciju ĀM valsts amatpersonām sūta regulāri un tas darīts arī iepriekšējos gados. "Ir normāli, ja svarīgos jautājumus valsts amatpersonas pauž vienotu viedokli," viņš sacīja.
SAB preses sekretāre Baiba Rāta-Saliņa aģentūrai BNS teica, ka Satversmes aizsardzības birojs ir saņēmis Ārlietu ministrijas vēstuli par dienesta vajadzībām paredzētās informācijas nonākšanu atklātībā. SAB gan nav izmeklēšanas tiesību, taču birojs ir gatavs sniegt visu nepieciešamo atbalstu DP pārbaudes veikšanai.
Viņa atgādināja, ka informācijas statuss "dienesta vajadzībām" nav viena no valsts noslēpuma slepenības pakāpēm. Šāda informācija aizsargājama atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.
Savukārt DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai BNS apstiprināja, ka ir saņemta ministrijas vēstule un tā tiks izskatīta.
"Latvijas Avīze" trešdien publiskojusi tās rīcībā nonākušu "dienesta vajadzībām" izplatītu informatīvo materiālu par 16. martu.
Visu ministriju valsts sekretāriem, Valsts prezidenta kancelejas vadītājam, Ministru prezidenta biroja vadītājai un Saeimas priekšsēdētājas ārlietu padomniekam adresētajā dokumentā ĀM dod amatpersonām padomus, kā publiskajā telpā runāt par Leģionāru atceres dienas pasākumiem.