Sestdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_downwardIzglītība

Liepājas Universitāte jau pavisam drīz gaidīs topošos studentus. Tā kā universitāte ir vienotā uzņemšanas sarakstā, tad vietnē latvija.lv studijām elektroniski ir iespējams pieteikties jau no 28. jūnija, bet no 6. līdz 12. jūlijam savs pieteikums ir jāapstiprina klātienē. Savukārt maģistra studijām pieteikšanās laiks nedaudz ilgāks – no 6. līdz 16. jūlijam.
10.jun 2021 Publicitātes materiāls
Pandēmija ir parādījusi, cik ļoti nozīmīgs un neaizvietojams sabiedrībai un katram atsevišķam tās loceklim ir veselības aprūpē strādājošo darbs. Laikā, kad praktiski visa pasaule ir apturēta, diendienā varam redzēt to kluso varonību, kas katram mediķim ir ikdiena.
10.jun 2021 Publicitātes materiāls
Neatkarīgās uzrunātās augstskolas cer, ka vakcinācijas rezultātā valstī būtiski uzlabosies epidemioloģiskā situācija, lai jau rudenī studijas varētu atsākties klātienē. Rīgas Stradiņa universitāte ir paziņojusi, ka augstskolas studiju darbā varēs piedalīties vakcinētas personas, personas, kas izslimojušas Covid-19 vai var uzrādīt negatīvu Covid testu. Citas augstskolas tik striktas savos nosacījumos nav. Vai arī vēl nav izlēmušas, kā rīkosies.
10.jun 2021 Helmuts Nikandrovs
Banku augstskola šobrīd piedāvā 5 bakalaura un 6 maģistra profesionālās studiju programmas finansēs un biznesa vadībā gan latviešu, gan angļu valodā. Kopā ar RISEBA tiek īstenota arī doktora studiju programma biznesa vadībā. Šajās jomās Banku augstskolā iespējams sākt ar bakalauru un beigt studijas doktora līmenī. Vairākas Banku augstskolas studiju programmas ir starpdisciplināras, unikālas Baltijas valstu reģionā un sniedz darba tirgū pieprasītas kvalifikācijas.
10.jun 2021 Publicitātes materiāls
Daži savu sapni strādāt medicīnas nozarē un palīdzēt cilvēkiem ir lolojuši jau kopš bērnības. Citi savukārt, iedvesmojoties no Covid-19 frontes līnijas darbinieku drosmes un pašaizliedzības, ir nolēmuši paši papildināt slimnīcu, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) un rehabilitācijas iestāžu kolektīvus. Iespējams, kādu uzrunā stabila karjera medicīnas nozarē, kas ir pieprasīts un labi atalgots ceļš nākotnei.
10.jun 2021 Publicitātes materiāls
Šovasar darba devēji skolēniem ir sarūpējuši gandrīz 8000 darbavietas, to skaitā 381 darbavietu skolēniem ar invaliditāti. Un interese nopelnīt un iegūt pirmo darba pieredzi pusaudžu un jauniešu vidū ir nemainīgi augsta.
10.jun 2021 Helmuts Nikandrovs
Domājot par zināmo faktu – vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas aizņem mežu audzes, jādomā arī par to apsaimniekošanu, proti, kas to veic, vai mežsaimniecībā ienāk digitalizācija, kā mežs mainās līdzi mūsdienu ritmam, par aktuālām un izmirstošām profesijām nozarē. Vairāk izzinot šodienas procesus top skaidrs, ka mežu nozare iet roku rokā ar šodienas tehnoloģiju attīstību!
10.jun 2021 Marija JASINSKA
Kā vīrusa izplatības ierobežošanas centieni, slāpējot ekonomisko un sociālo aktivitāti, ietekmējuši darba tirgu, cik pozitīvi vai negatīvi to ietekmējuši valsts atbalsta mehānismi un kā cilvēkiem atgriezties profesionālajā dzīvē, Neatkarīgās intervija ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktori Evitu Simsoni.
10.jun 2021 Baiba Lulle
Citādam mācību gadam piestāv citāda ekskursija, tāpēc Ventspils Digitālais centrs aicina skolēnus neatteikties no neatņemamas skolas gaitu sastāvdaļas un doties citādā ekskursijā “Attālītis”! Klasēm no visas Latvijas ir lieliska iespēja kopā ar Digitālā centra pasniedzējiem piedalīties attālinātās tehnoloģiju darbnīcās un aizraujoši pavadīt laiku, darbojoties gan digitāli dažādās programmās, gan praktiski ar materiāliem, ko Digitālais centrs nosūtīs ar “Omniva” starpniecību!
7.mai 2021 Publicitātes materiāls
Mūsdienu pasaulē, kur robežas kļūst aizvien nosacītākas un cilvēks var izvēlēties, kurā valstī dzīvot, mācīties un strādāt, aizvien lielāku popularitāti gūst starptautiskās skolas.
29.apr 2021 Apmaksāta publikācija
Piedzīvojot globālas pārmaiņas izglītībā kopumā un izjūtot to, ka pārmaiņas ir dubultas – zaļās un digitālās –, pārkārtošanās maina veidu, kā mēs dzīvojam, strādājam un veidojam sinerģiju, mūžizglītībai jākļūst par realitāti un profesionālajai izglītībai jākļūst pievilcīgai, inovatīvai un personalizētai.
29.apr 2021 Oksana Soročina, direktora vietniece
Vidusskolu beidzējiem drīz būs jākārto trīs obligātie eksāmeni: latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā. Izvēles eksāmens nav obligāts. Taču paši skolēni atzīst – ieilgušo attālināto mācību dēļ pabaudījumiem viņi nav gatavi. Starp citu, Latvijas skolēni vecumposmā no 7. klases līdz 12. klasei attālināti ir mācījušies visilgāk Eiropā.
29.apr 2021 Helmuts Nikandrovs
Mūsdienu laikmets pieprasa elastīgus un motivētus cilvēkus, kuri ir gatavi nemitīgi mācīties un attīstīt gan savu personību, gan profesionālās zināšanas. Banku augstskola ir viena no augstākās izglītības iestādēm, kura piedāvā profesionālo augstāko izglītību, sākot no 1. līmeņa augstākās izglītības, līdz doktorantūrai un mūžizglītības programmām. Novērots, ka nereti Banku augstskolā vienlaikus dažādos līmeņos mācās pat trīs vienas ģimenes paaudzes.
29.apr 2021 Marija JASINSKA
Vidusskolas pēdējās klases audzēkņiem ir brīdis, kad priekšā ir daudz nezināmā un daudzas izvēles – jāgatavojas gala eksāmeniem un jāsaprot, ko darīt, kad vidusskolas laiks būs aiz muguras.
29.apr 2021 Simona Laiveniece
Profesionālās izglītības kompetences centrs “Liepājas Valsts tehnikums” ir vadošā profesionālās izglītības iestāde reģionā, kura mērķtiecīgi seko darba tirgus pieprasījumam un ievieš ne tikai mūsdienīgas mācību programmas, bet arī mācību procesu organizē atbilstoši jaunākajām tendencēm, pārejot uz moduļu apmācību un darba vidē balstītu profesionālo izglītību.
29.apr 2021 Marija JASINSKA
Kopš pagājušā marta skolēniem mācības lielākoties notikušas, skolojoties katram savās mājās. Gan skolēniem, gan pedagogiem, gan vecākiem pielāgošanās šādam mācību modelim nav bijusi viegla. Tam piekrīt arī četru bērnu mamma Inese, kura atzīst – attālināto mācību laiks ģimenē ir grūts, bet vislielākā sāpe ir par to, ka zināšanas atsevišķos mācību priekšmetos būs tuvu nullei. Vējā aizlaists gads.
29.apr 2021 Helmuts Nikandrovs
Mūsdienu izglītības process, sākot no pirmskolas līdz pat doktorantūrai un mūžizglītībai, vairs nav iedomājams bez informācijas un komunikāciju tehnoloģijām, tostarp interneta pieejamības. Šis fakts ir pamatojums kvalitatīva interneta tīkla pieejamībai arī Ventspils bērnudārzos, ne tikai skolās.
29.apr 2021 Marija JASINSKA
Laikā, kad par sevišķi aktuāliem profesionālās izglītības procesa veidotājiem kļuvuši digitalizācijas, globalizācijas un internacionalizācijas koncepti, vairs nav pamata diskusijām par tehnikumu konkurētspēju uz citu izglītības iestāžu fona. Tomēr vēl joprojām netiek pietiekami uzsvērts fakts, kā šo konceptu ietekmē šobrīd Latvijā mainās un stereotipus lauž profesionālās izglītības iestādes. Tieši starptautiski pieredzes apmaiņas projekti eskalē Latvijas profesionālās izglītības izaugsmi un izglītojamo prasmju attīstību ar rezultatīvu konkurētspēju.
24.mar 2021 Ulrika Naumova, RSMT direktore
Informācija par Latvijā iegūstamajām kvalifikācijām un to mācīšanās rezultātiem tagad publiski pieejama arī jaunajā "Europass" portālā!
8.mar 2021 Publicitātes materiāls
Motivējot mērķtiecīgus jauniešus izvēlēties studijas Transporta un sakaru institūtā (TSI), šā gada 20. martā TSI organizē ikgadējo olimpiādi vidusskolēniem. Olimpiādes uzvarētāji, kā arī labākie dalībnieki šogad saņems īpaši vērtīgas balvas, tostarp galvenās balvas būs 100% atlaide studijām TSI, līdz pat 28 tūkstošiem eiro vērtībā! Labākos dalībniekus gaida arī balvas no TSI sadarbības partneriem, individuālas atlaides studijām TSI un citi pārsteigumi. Pierādi, ka esi labākais, un piepildi savu sapni! Dalībnieku reģistrācija turpināsies līdz pat 19. martam, ieskaitot.
24.feb 2021 Publicitātes materiāls

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm