Izglītība

10.jun 2021
Šovasar darba devēji skolēniem ir sarūpējuši gandrīz 8000 darbavietas, to skaitā 381 darbavietu skolēniem ar invaliditāti. Un interese nopelnīt un iegūt pirmo darba pieredzi pusaudžu un jauniešu vidū ir nemainīgi augsta.
 
10.jun 2021
Domājot par zināmo faktu – vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas aizņem mežu audzes, jādomā arī par to apsaimniekošanu, proti, kas to veic, vai mežsaimniecībā ienāk digitalizācija, kā mežs mainās līdzi mūsdienu ritmam, par aktuālām un izmirstošām profesijām nozarē. Vairāk izzinot šodienas procesus top skaidrs, ka mežu nozare iet roku rokā ar šodienas tehnoloģiju attīstību!
 
10.jun 2021
Kā vīrusa izplatības ierobežošanas centieni, slāpējot ekonomisko un sociālo aktivitāti, ietekmējuši darba tirgu, cik pozitīvi vai negatīvi to ietekmējuši valsts atbalsta mehānismi un kā cilvēkiem atgriezties profesionālajā dzīvē, Neatkarīgās intervija ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktori Evitu Simsoni.
 
7.mai 2021
Citādam mācību gadam piestāv citāda ekskursija, tāpēc Ventspils Digitālais centrs aicina skolēnus neatteikties no neatņemamas skolas gaitu sastāvdaļas un doties citādā ekskursijā “Attālītis”! Klasēm no visas Latvijas ir lieliska iespēja kopā ar Digitālā centra pasniedzējiem piedalīties attālinātās tehnoloģiju darbnīcās un aizraujoši pavadīt laiku, darbojoties gan digitāli dažādās programmās, gan praktiski ar materiāliem, ko Digitālais centrs nosūtīs ar “Omniva” starpniecību!
 
29.apr 2021
Mūsdienu pasaulē, kur robežas kļūst aizvien nosacītākas un cilvēks var izvēlēties, kurā valstī dzīvot, mācīties un strādāt, aizvien lielāku popularitāti gūst starptautiskās skolas.
 
29.apr 2021
Piedzīvojot globālas pārmaiņas izglītībā kopumā un izjūtot to, ka pārmaiņas ir dubultas – zaļās un digitālās –, pārkārtošanās maina veidu, kā mēs dzīvojam, strādājam un veidojam sinerģiju, mūžizglītībai jākļūst par realitāti un profesionālajai izglītībai jākļūst pievilcīgai, inovatīvai un personalizētai.
 
29.apr 2021
Vidusskolu beidzējiem drīz būs jākārto trīs obligātie eksāmeni: latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā. Izvēles eksāmens nav obligāts. Taču paši skolēni atzīst – ieilgušo attālināto mācību dēļ pabaudījumiem viņi nav gatavi. Starp citu, Latvijas skolēni vecumposmā no 7. klases līdz 12. klasei attālināti ir mācījušies visilgāk Eiropā.
 
29.apr 2021
Mūsdienu laikmets pieprasa elastīgus un motivētus cilvēkus, kuri ir gatavi nemitīgi mācīties un attīstīt gan savu personību, gan profesionālās zināšanas. Banku augstskola ir viena no augstākās izglītības iestādēm, kura piedāvā profesionālo augstāko izglītību, sākot no 1. līmeņa augstākās izglītības, līdz doktorantūrai un mūžizglītības programmām. Novērots, ka nereti Banku augstskolā vienlaikus dažādos līmeņos mācās pat trīs vienas ģimenes paaudzes.
 
29.apr 2021
Vidusskolas pēdējās klases audzēkņiem ir brīdis, kad priekšā ir daudz nezināmā un daudzas izvēles – jāgatavojas gala eksāmeniem un jāsaprot, ko darīt, kad vidusskolas laiks būs aiz muguras.
 
29.apr 2021
Profesionālās izglītības kompetences centrs “Liepājas Valsts tehnikums” ir vadošā profesionālās izglītības iestāde reģionā, kura mērķtiecīgi seko darba tirgus pieprasījumam un ievieš ne tikai mūsdienīgas mācību programmas, bet arī mācību procesu organizē atbilstoši jaunākajām tendencēm, pārejot uz moduļu apmācību un darba vidē balstītu profesionālo izglītību.
 
29.apr 2021
Kopš pagājušā marta skolēniem mācības lielākoties notikušas, skolojoties katram savās mājās. Gan skolēniem, gan pedagogiem, gan vecākiem pielāgošanās šādam mācību modelim nav bijusi viegla. Tam piekrīt arī četru bērnu mamma Inese, kura atzīst – attālināto mācību laiks ģimenē ir grūts, bet vislielākā sāpe ir par to, ka zināšanas atsevišķos mācību priekšmetos būs tuvu nullei. Vējā aizlaists gads.
 
29.apr 2021
Mūsdienu izglītības process, sākot no pirmskolas līdz pat doktorantūrai un mūžizglītībai, vairs nav iedomājams bez informācijas un komunikāciju tehnoloģijām, tostarp interneta pieejamības. Šis fakts ir pamatojums kvalitatīva interneta tīkla pieejamībai arī Ventspils bērnudārzos, ne tikai skolās.
 
24.mar 2021
Laikā, kad par sevišķi aktuāliem profesionālās izglītības procesa veidotājiem kļuvuši digitalizācijas, globalizācijas un internacionalizācijas koncepti, vairs nav pamata diskusijām par tehnikumu konkurētspēju uz citu izglītības iestāžu fona. Tomēr vēl joprojām netiek pietiekami uzsvērts fakts, kā šo konceptu ietekmē šobrīd Latvijā mainās un stereotipus lauž profesionālās izglītības iestādes. Tieši starptautiski pieredzes apmaiņas projekti eskalē Latvijas profesionālās izglītības izaugsmi un izglītojamo prasmju attīstību ar rezultatīvu konkurētspēju.
 
8.mar 2021
Informācija par Latvijā iegūstamajām kvalifikācijām un to mācīšanās rezultātiem tagad publiski pieejama arī jaunajā "Europass" portālā!
 
24.feb 2021
Motivējot mērķtiecīgus jauniešus izvēlēties studijas Transporta un sakaru institūtā (TSI), šā gada 20. martā TSI organizē ikgadējo olimpiādi vidusskolēniem. Olimpiādes uzvarētāji, kā arī labākie dalībnieki šogad saņems īpaši vērtīgas balvas, tostarp galvenās balvas būs 100% atlaide studijām TSI, līdz pat 28 tūkstošiem eiro vērtībā! Labākos dalībniekus gaida arī balvas no TSI sadarbības partneriem, individuālas atlaides studijām TSI un citi pārsteigumi. Pierādi, ka esi labākais, un piepildi savu sapni! Dalībnieku reģistrācija turpināsies līdz pat 19. martam, ieskaitot.
 
28.apr 2020
Atbildes uz aktuālākajiem jautājums izglītības sfērā sniedz Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa. Šie jautājumi sākotnēji tika nosūtīti izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai, taču pretī saņēmām atbildi: «Ministre uzskata, ka Neatkarīgā Rīta Avīze nav neatkarīgs masu informācijas līdzeklis, līdz ar to nevarēs sniegt interviju.» Tāpēc avīze tika lūgta sazināties ar IZM Komunikācijas nodaļu. Vai ir atbildēts pēc būtības, spriediet paši.
 
28.apr 2020
Mehatronika, robotika, mākslīgais intelekts un tamlīdzīgi vārdi vēl pirms gadiem desmit daudziem izklausījās kā zinātniskā fantastika, taču šodien mēs robotu uztveram kā ikdienas sastāvdaļu – tie ienāk arī mūsu mājās, piemēram, lai uzkoptu grīdas. Visaktīvāk robotus izmanto ražošanā – tie aizstāj cilvēku roku darbu vairs ne tikai monotonu un precīzu darbu veikšanai, bet arī sarežģītāku uzdevumu veikšanai, sākot ar spēju piefiksēt reālo situāciju un atbilstoši reaģēt, līdz planētu izpētei un datu iegūšanai. Kopš 2019./2020. mācību gada Transporta un sakaru institūts piedāvā apgūt robotikas studiju programmu. Intervija ar robotikas speciālistu, Transporta un sakaru institūta pasniedzēju, Robologic apmācību centra instruktoru Vasiliju Gredasovu.
 
28.apr 2020
Ik gadu no marta līdz pat jūnijam augstskolas, koledžas un profesionālās skolas rīko Atvērto durvju dienas, lai interesenti klātienē varētu iepazīties ar mācību vidi, izglītības iespējām, mācībspēkiem, dienesta viesnīcu, bibliotēku u.tml.
 
28.apr 2020
Marta vidū visās mācību iestādēs, tostarp arī augstskolās, tika uz laiku pārtraukts mācību process klātienē. Sākotnēji šāda kārtība tika noteikta vienu mēnesi, tagad – jau līdz maija vidum. Vai termiņš tiks pagarināts – šobrīd neviens nezina. Taču studiju process, protams, nav apstājies, tuvojas vai jau ir sācies prakšu laiks, gala darbu aizstāvēšana, arī jaunu reflektantu uzņemšana vairs nav aiz kalniem. Kā to visu plānots organizēt, Neatkarīgā taujāja vairākām augstskolām.
 
28.apr 2020
Saistībā ar koronavīrusa izplatību ierobežojošajiem pasākumiem izglītības iestādes visā valstī nonāca milzīga izaicinājuma priekšā, ko tomēr izdevies pārvarēt. Pieredzē dalās Ventspils. Intervija ar Ventspils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāju Inetu Tamani.