Bēgļu krīze Eiropā

28.mar 2016
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) ar biedrību "Latvijas Sarkanais Krusts" par 41 999 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli, slēgs līgumu par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, aģentūru LETA informēja SIF pārstāve Ilze Dūmiņa.
24.mar 2016
Latvijā mītošajiem patvēruma meklētājiem ir plānots palielināt dienasnaudas apmēru, līdzšinējo 2,15 eiro vietā turpmāk maksājot trīs eiro dienā, atsaucoties uz Iekšlietu ministrijas sagatavotu noteikumu projektu, šovakar vēsta "LNT ziņas sešos".
24.mar 2016
Nesen notikušie terorakti Beļģijā no jauna apliecina, ka pat turīgu valstu drošības dienestiem nav iespējams novērst visus apdraudējumus, kurus rada imigranti no Āfrikas un Tuvo Austrumu reģiona.
23.mar 2016
Polijas premjerministre Beāta Šidlo trešdien paziņoja, ka Polija pēc teroraktiem Briselē vairs nav gatava pildīt norunu ar Eiropas Savienību (ES) un uzņemt 7500 bēgļu, ziņo CNN.
22.mar 2016
Pēc šīs dienas notikumiem Briselē ir skaidrs, ka reakcijai uz bēgļu situāciju un lietām, kas saistītas ar terorismu, jābūt daudz stingrākai, aģentūrai LETA pauda bijušais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris atvaļināts pulkvedis Juris Dalbiņš.
21.mar 2016
Neizpratne migrantu krīzes jautājumā radusies Nacionālajai Savienībai “Taisnīgums”.
21.mar 2016
Bažas par iespējamu migrācijas plūsmas palielināšanos rodas saistībā ar tā sauktā Balkānu ceļa slēgšanu un Eiropas Savienības (ES)-Turcijas vienošanos par bēgļu nosūtīšanu atpakaļ uz Turciju, tādēļ jāveic visi nepieciešamie priekšdarbi, lai iespējamās problēmas mūs nepārsteidz nesagatavotus, uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis.
21.mar 2016
Lai mazinātu migrācijas krīzes izraisīto ietekmi Eiropas Savienībā (ES), arī Latvijai nepieciešams sniegt finansiālo palīdzību patvēruma meklētāju un to uzņemošo kopienu atbalstam caur Bēgļu atbalsta mehānismu Turcijai, tādēļ šī uzdevuma izpildei līdz šā gada ceturtajam ceturksnim Latvijai jāveic pirmā iemaksa 1 038 315 eiro apmērā.
21.mar 2016
Vakar stājusies spēkā starp ES un Turciju panāktā vienošanās, kuras mērķis ir ierobežot nelegālo migrāciju uz Eiropu. Lai gan formāli tas nozīmē, ka jau vakar tos nelegāļus, kuri no Turcijas pāri Egejas jūrai bija nokļuvuši līdz Grieķijai piederošajām salām, varēja sākt nogādāt atpakaļ Turcijā, Grieķijai pagaidām nav nepieciešamo resursu. Tas, kā un vai vispār darbosies vienošanās, kļūs skaidrs aprīļa sākumā, taču pat Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers atzinis, ka tās realizēšana būs «Hērakla varoņdarbs», savukārt cilvēktiesību aizstāvji vienošanos bargi kritizējuši.
21.mar 2016
Jaunas bēgļu plūsmas var tikt novirzītas arī caur Latviju, LNT raidījumā "900 sekundes" teica Latvijas Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
19.mar 2016
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) atkārtoti izsludinātajā strīdīgajā iepirkumā sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanai patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu saņēmis vienu piedāvājumu.
18.mar 2016
Pavasarī bēgļiem no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas tiks samazināti sociālie pabalsti, daļu ieceļotāju no Eiropas deportēs, kas vasarā izraisīs nemierus, konfliktus un varbūt vardarbību. Latvijā paliks tie patvēruma meklētāji, kas ieradās februārī. Savukārt vīriešiem ir jākļūst par bruņiniekiem un jāaizstāv savas sievietes. To un daudz ko citu visu debesu rakstos nolasa astrologi.
18.mar 2016
Latvijai saistībā ar šodien Eiropadomē panākto Eiropas Savienības (ES) un Turcijas vienošanos uzņemamo bēgļu skaits nemainās.
18.mar 2016
Eiropas Savienība (ES) un Turcija piektdien noslēgušas pretrunīgi vērtēto vienošanos par nelegālās imigrācijas plūsmas apturēšanu pār Egejas jūru, paziņoja Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.
18.mar 2016
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi piektdien ir apstiprinājuši pārskatīto vienošanās projektu ar Turciju, kura mērķis ir apturēt nelegālo imigrantu plūsmu pār Egejas jūru, pavēstīja Somijas premjerministrs Juha Sipila.
18.mar 2016
Iekšlietu ministrija vēlas būvēt slēgta tipa iestādi Muceniekos papildus jau esošajām un plānotajām ēkām patvēruma meklētājiem. Pretēji Iekšlietu ministrijas teiktajam, iedzīvotāji neapstrīd šādas ēkas nepieciešamību Latvijā, taču neizprot un iebilst plāniem šāda tipa iestādi būvēt tieši Muceniekos, aģentūru LETA informēja biedrības "Attīstības centrs "Mucenieki"" valdes priekšsēdētājs Normunds Vagalis.
18.mar 2016
Vēl līdz pirmdienai turpinās sabiedriskā apspriešana par ārzemnieku aizturēšanas vietas ierīkošanu Mucenieku ciemata centrā, vietējie iedzīvotāji to negrib, vienalga, vai apkārt neglīts dzeloņdrāšu žogs vai glīti fakturēta betona siena. Cietums viņu skatījumā paliek cietums.
17.mar 2016
Eiropas Savienības samitā, kas šodien un rīt notiks Briselē, iecerēts apstiprināt ES un Turcijas vienošanos, kuras rezultātā vajadzētu mazināties uz Eiropu plūstošajām nelegālo imigrantu straumēm.
17.mar 2016
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā, kas paredz atļaut izmantot valsts materiālās rezerves patvēruma meklētāju masveida ierašanās gadījumā veicamo pasākumu izpildei.
16.mar 2016
Saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu Latvija uzņēmusi vien sešus patvēruma meklētājus, taču jau tagad identificētas problēmas, kas kavē uzņemto personu integrāciju. Trūkstot procesā iesaistīto ministriju darba koordinatora un traucē Nacionālās apvienības prasība nesamazināt patvēruma meklētājiem prasības par valsts valodas zināšanām.