Bēgļu krīze Eiropā

12.jun 2018
Sociālajā tīklā Facebook ''viral'' statusu guvis video, kur redzami āfrikāņu migranti, kuri beidzot nonākuši līdz Vecajam kontinentam.
7.jun 2018
Adenas līcī Jemenas piekrastē trešdien apgāžoties un nogrimstot laivai ar migrantiem no Etiopijas, gājuši bojā 46 un pazuduši 16 cilvēki, paziņojusi ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IMO).
5.jun 2018
Franču valodas nodarbību skaits, kas bēgļiem Francijā tiek piedāvāts centienos sekmēt viņu integrāciju, tiks dubultots, otrdien pavēstīja premjerministrs Eduārs Filips, norādot, ka turpmāk bēgļiem nodarbības tiks piedāvātas 400 stundu apjomā.
5.jun 2018
Dānija risina sarunas ar vairākām Eiropas valstīm par vienota Eiropas centra izveidi atraidītajiem patvēruma meklētājiem, otrdien paziņoja Dānijas premjerministrs Larss Leke Rasmusens.
5.jun 2018
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministri pirms sanāksmes par bloka patvēruma sistēmas reformēšanu pauduši skepsi par iespēju panākt vienošanos pirms jūnija beigās gaidāmā samita.
5.jun 2018
Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu pirmdien brīdinājis Vācijas kancleri Angelu Merkeli, ka Irānas jaukšanās Tuvajos Austrumos var izraisīt jaunu bēgļu plūsmu uz Eiropu.
28.mai 2018
Lietuvai nav izdevies izpildīt saistības no 2015.gada beigām līdz šā gada sākumam uzņemt 1105 patvēruma meklētājus no tādām valstīm kā Sīrija, Irāka un Eritreja, un šobrīd process vispār apstājies, vēsta laikraksts "Lietuvos žinios".
26.mai 2018
Lībijas ziemeļrietumos šonedēļ vairāki desmiti migrantu tika nogalināti vai ievainoti, izbēgot no slepena cietuma, kurā viņus turēja cilvēku kontrabandisti, piektdien paziņoja starptautiskā organizācija "Ārsti bez robežām" ("Medecins Sans Frontieres", MSF).
26.mai 2018
Vidusjūrā ceturtdien un piektdien tika izglābti apmēram 1500 migrantu operācijās, kuras veica Itālijas karaflote un kuģi, kurus bija nofraktējušas nevalstiskās organizācijas un Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūra "Frontex", paziņoja Itālijas krasta apsardze.
21.mai 2018
Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) parakstījis līgumu ar biedrību "Latvijas Sarkanais krusts" par sociālekonomiskā atbalsta sniegšanu patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu, informēja SIF pārstāvji.
21.mai 2018
Vācijā sāktas pārbaudes vairākās Federālā migrācijas un bēgļu biroja (BAMF) nodaļās aizdomās par prasībām neatbilstošu patvēruma lietu apstiprināšanu, svētdien ziņoja laikraksts "Bild am Sonntag".
17.mai 2018
Parīzē aptuveni 2000 migranti jau trešo nedēļu spiesti dzīvot zem tilta kanāla malā, jo Francijas varasiestādes nesniedz naktsmāju alternatīvas.
13.mai 2018
Pēdējo mēnešu laikā tiesa vairākās lietās noraidījusi ārvalstnieku lūgumus piešķirt patvērumu Latvijā, jo tie savus lūgumus bija pamatojuši ar teroristu draudiem, Izraēlas specdienestu vajāšanu un tēva vardarbību, liecina apkopotie tiesas spriedumi.
12.mai 2018
Čehijas plānotās centriski kreisās koalīcijas valdības programmas projektā noraidītas Eiropas Savienības (ES) bēgļu kvotas un eiro ieviešana, piektdien vēsta laikraksts "Hospodarske noviny".
27.apr 2018
Personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu Latvijā problēmas sagādā valodas nezināšana un līdzekļu trūkums, diskusijā par imigrācijas risinājumiem nākamajai desmitgadei sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pārstāve Antra Jansone.
25.apr 2018
Pēc vardarbīgas nakts starp grieķiem un migrantiem no Tuvajiem Austrumiem, likumsargi bažījas, ka tas ir tikai sākums.
24.apr 2018
Valdība šodien Nacionālajam veselības dienestam (NVD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķīra 7007 eiro par patvēruma meklētājiem sniegto medicīnisko palīdzību.
19.apr 2018
Eiropas Savienības (ES) programmas ietvaros Vācija uzņems vēl 10 000 Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu bēgļu, ceturtdien paziņoja ES migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls.
19.apr 2018
Patvēruma meklētājiem Austrijā būs jānodod varasiestādēm savi mobilie telefoni, kā arī jāsamaksā līdz 840 eiro, trešdien nolēma Austrijas valdība.
17.apr 2018
Francijas prezidents Emanuels Makrons otrdien ierosināja izveidot Eiropas fondu kopienām, kas uzņem bēgļus, šādi prezidentam dodot savu ieguldījumu centienos atrisināt vienu no politiski sarežģītākajiem Eiropas Savienības (ES) jautājumiem.