Bēgļu krīze Eiropā

14.jūl 2018
Itālija un Malta piektdien strīdējās par to, kurai no tām jāuzņem zvejas kuģis ar 450 migrantiem, kas devās Itālijai piederošās Lampedūzas salas virzienā.
10.jūl 2018
Visi piekritīs, ka āmurs ir domāts, lai iedzītu dēlī naglu. Savukārt skrūvgriezis ir domāts, lai dēlī ieskrūvētu vai izskrūvētu skrūvi. Ar skrūvgriezi naglu nevar iedzīt. Ar āmuru skrūvi iedzīt var, bet tiks bojāts koks. Savukārt mikroskops ir domāts, lai ar to aplūkotu nelielus objektus ļoti lielā palielinājumā. Ar mikroskopu var iedzīt naglu dēlī, ar to var pat dēlī iedzīt skrūvi, bet mikroskops nav īsti piemērots šādai darbībai, un pēc šādas eksekūcijas tas, visticamāk, iecerētajam mērķim vairāk nekalpos.
9.jūl 2018
Ir būtiski, lai Eiropas Savienība (ES) sniegtu mērķtiecīgāku palīdzību tām valstīm, no kurām nāk migrantu plūsmas, norādīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V).
3.jūl 2018
Bēgļu jautājums pamatīgi sašūpojis Vācijas valdību un atbalsojas arī Latvijā, draudot pirms vēlēšanām uzjundīt sensitīvo bēgļu jautājumu. Cik liels pamats bažām?
photo_camera
30.jun 2018
Vidusjūrā pie Lībijas piekrastes piektdien notika migrantu laivas katastrofa, kurā gāja bojā trīs zīdaiņi un vēl 100 cilvēki pazuda bez vēsts, pastāstīja katastrofā izdzīvojušie.
29.jun 2018
Itālijas ostas visu vasaru paliks slēgtas nevalstisko organizāciju (NVO) kuģiem, kas uzņem nelegālos umigrantus Vidusjūrā, piektdien paziņojis Itālijas iekšlietu ministrs Mateo Salvīni, kas ieņem arī vicepremjera krēslu.
29.jun 2018
Lietuva turpinās uzņemt bēgļus no Tuvajiem Austrumiem saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) kvotu sistēmu, piektdien paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite.
29.jun 2018
Eiropas Savienības (ES) samitā pieņemtie lēmumi paredz, ka ES valstis pēc brīvprātības principa izveidos centrus, kuros tiks izskatīti Vidusjūrā izglābto migrantu patvēruma pieprasījumi, un šādu centru būtu izdevīgi izveidot arī Latvijā, aģentūrai LETA pieļāva Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktora vietnieks Kārlis Bukovskis.
28.jun 2018
Tā dēvētā glābšanas kuģa "Lifeline" kapteinim Klausam Pēteram Reiham, kurš nodarbojas ar nelegālo imigrantu uzņemšanu Vidusjūrā, Maltas varasiestādes izvirzīs apsūdzības saistībā ar pārkāpumiem peldlīdzekļa reģistrācijā, ceturtdien pavēstījis viņa advokāts.
27.jun 2018
Eiropas Savienībai (ES) ir maz laika, lai pierādītu, ka tā spēj atrisināt migrācijas krīzi, vai arī tā riskē zaudēt radikālajiem antieiropeiskajiem, antiliberālajiem, autoritārajiem spēkiem, paziņojis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.
26.jun 2018
Četras Eiropas Savienības (ES) valstis apstiprinājušas, ka uzņems patvēruma meklētājus no Vācijas nevalstiskās organizācijas "Mission Lifeline" kuģa "Lifeline", otrdien paziņojusi Maltas valdība.
26.jun 2018
Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte otrdien paziņojis, ka Vācijas nevalstiskās organizācijas "Mission Lifeline" kuģis "Lifeline" ar 234 migrantiem dosies uz Maltu, bet Itālija uzņems daļu no šiem migrantiem.
26.jun 2018
Vācijas bezpeļņas organizācijas "Mission Lifeline" kuģis ar 234 migrantiem pietauvots netālu no Maltas krastiem. Tas lūdzis Itāliju uzņemt migrantus, taču galēji labējā valdība atteikusi uzņemt cilvēkus.
25.jun 2018
Lībijas krasta apsardze izglābusi gandrīz 1000 migrantus, kuru laivas Vidusjūrā bija nonākušas bīstamās situācijās, pirmdien paziņojušas amatpersonas.
23.jun 2018
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien aicināja nelolot cerības, ka Eiropas Savienības (ES) samitā nākamnedēļ tiktu panākts risinājums migrācijas problēmai, kas izraisījusi krīzi viņas valdībā.
19.jun 2018
Eiropas Savienības (ES) līderi nākamnedēļ paredzētajā samitā varētu atbalstīt "izkāpšanas platformu" izveidošanu ārpus bloka, kur tiktu izvietoti ceļā uz Eiropas krastiem jūrā izglābtie nelegālie imigranti, liecina samita dokuments, kas nonācis ziņu aģentūras DPA rīcībā.
19.jun 2018
Eiropas Savienības (ES) Tiesa otrdien nolēmusi, ka migranti, kuru lūgums piešķirt starptautisko aizsardzību kādā ES valstī ir noraidīts, var palikt šajā valstī, kamēr tiek izskatīta apelācija, ja viņi tādu gatavojas iesniegt.
19.jun 2018
Karu, cita veida vardarbības un vajāšanu dēļ piespiedu pārvietošana pērn pasaulē sasniegusi jaunu līmeni jau piekto gadu pēc kārtas, un pārvietoto personu skaits pasaulē pagājušajā gadā pieaudzis līdz 68,5 miljoniem, otrdien paziņoja ANO Bēgļu aģentūra (UNHCR).
18.jun 2018
Vācijas valdība varētu piedāvāt finansiālu atbalstu Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas uzņem atpakaļ imigrantus, kuru pieteikumi par patvēruma piešķiršanu reģistrēti šajās valstīs, pirmdien paziņoja kanclere Angela Merkele.
17.jun 2018
Valensijas ostā svētdien ierodas 630 migranti, kurus pirms nedēļas Vidusjūrā izglāba Francijas palīdzības organizāciju kuģis "Aquarius" un kurus atteicās uzņemt Itālija un Malta, bet piekrita uzņemt Spānija.