Bēgļu krīze Eiropā

16.apr 2018
CNN ar slēpto kameru savu reportieri aizsūtījuši iejusties migranta lomā, kuram jātiekas ar bēgļu kontrabandistiem.
14.apr 2018
Itālijas mediji ziņo par nepatīkamu incidentu mazpilsētā, kur divi patvēruma meklētāji dusmas izlikuši uz sociālo darbinieci
13.apr 2018
Igaunijas pieredze izvērtusies līdzīgi kā Latvijā – lielākā daļa valsti pametuši, lai gan pabalsti ir dāsni, vēstīja "TV3 Ziņas".
10.apr 2018
Divi no teroristu organizācijas Islāma valsts britu šūniņas sauktas par ''bītliem'' meklētākajiem kaujiniekiem snieguši neticami nekaunīgu interviju CNN.
6.apr 2018
Filipīnu prezidents Rodrigo Duterte ceturtdien apliecināja gatavību savā valstī uzņemt Mjanmas rohindžu musulmaņu bēgļus, kā arī skubināja rohinidžu bēgļu uzņemšanā iesaistīties Eiropu.
2.apr 2018
Latvijā kopš 1998.gada patvērumu lūguši 2513 ārvalstnieki, taču tikai 671 cilvēkam piešķirts kāds no patvēruma statusiem, liecina Pilsonības migrācijas lietu pārvaldes informācija.
23.mar 2018
Domas dalās par kādas skolas lēmumu izsludināt ''bēgļu dienu'', kuras ietvaros bērni iejutās patvēruma meklētaju ādā.
20.mar 2018
ES kopumā pērn tika saņemti 649 855 pirmreizējie patvēruma lūgumi, kas bija par 46% mazāk nekā 2016.gadā. Tikmēr Latvijā pērn saņemti 182 pirmreizējie patvēruma lūgumi, rēķinot uz miljonu valsts iedzīvotāju, kas ir sestais mazākais rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū. Tā liecina otrdien publicētie ES statistikas departamenta "Eurostat" dati.
14.mar 2018
Igaunija saskaņā ar pirmo 2015.gadā pieņemto Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju pārvietošanas programmu uzņēmusi 206 personas un uzskata šo programmu par pilnībā izpildītu, savukārt Lietuvas valdība nolēmusi programmas izpildi turpināt.
9.mar 2018
Raša al Ahmada ir viena no neskaitāmajiem sīriešu patvēruma meklētājiem, kuri pēdējā laikā ieradusies Eiropā. Viņa mitinās Grieķijas salā Lesbā un neslēpj vilšanos par visu, ziņo WNCW.
7.mar 2018
Vācijā trešdien cietumsods par terorismu un slepkavības mēģinājumu piespriests astoņiem galēji labēja grupējuma dalībniekiem, kuri rīkojuši uzbrukumus bēgļiem un kreisā spārna aktīvistiem.
22.feb 2018
Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien skubināja visas Eiropas Savienības (ES) valstis uzņemties savu daļu atbildības centos tikt galā ar lielo migrantu pieplūdumu, kā arī strādāt kopā, lai šo plūsmu apturētu, nostiprinot ārējās robežas un cīnoties ar problēmām, kuru dēļ cilvēki pamet savas dzimtās valstis.
22.feb 2018
Vācijā dažas dienas pēc trīs bēgļu saduršanas aizturēts kāds 70 gadus vecs vīrietis, kurš apsūdzēts politiski motivētā slepkavības mēģinājumā, ceturtdien pavēstīja Vācijas policija.
20.feb 2018
Pilotprojektu mājokļu nodrošināšanai ģimenēm, kurām piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss, plānots turpināt vēl līdz šī gada beigām, šodien žurnālistus informēja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretāra vietniece Jana Muižniece.
6.feb 2018
Itālijas ārlietu ministrs Andželīno Alfāno otrdien brīdinājis, ka islāmistu teroristi var izmantot bēgļu laivas, lai pa Vidusjūru nokļūtu Eiropā.
2.feb 2018
Trešdien, 31. janvārī, Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Itālijas pārceltas septiņas personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība.
30.jan 2018
ASV pirmdien paziņojušas, ka atceļ aizliegumu iebraukt bēgļiem no 11 augsta riska valstīm, tomēr solīja šos ieceļotājus pārbaudīt vēl stingrāk nekā iepriekš.
25.jan 2018
Eiropas Savienībā (ES) patvēruma meklētājus nedrīkst pakļaut psiholoģiskiem testiem, lai noskaidrotu viņu seksuālo orientāciju, ceturtdien kāda Nigērijas vīrieša lietā, kurš savas homoseksualitātes dēļ bija lūdzis patvērumu Ungārijā, nospriedusi Luksemburgā bāzētā ES Tiesa.
24.jan 2018
Itālijas un Grieķijas līderi trešdien kritizēja Centrālās un Austrumeiropas valstis par solidaritātes trūkumu migrācijas krīzē, vienlaikus brīdinot, ka tām par savu nostāju var nākties ciest gaidāmajās Eiropas Savienības (ES) budžeta sarunās.
23.jan 2018
Latvija joprojām saglabā pozīciju, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu dalība jebkādos patvēruma meklētāju pārvietošanas pasākumos var tikt īstenota tikai uz brīvprātības pamatiem.