Bēgļu krīze Eiropā

16.jan 2018
Pēdējo mēnešu laikā ir vērojama tendence, ka Latvijā atgriežas daļa to patvēruma meklētāju statusu ieguvušo cilvēku, kuri iepriekš izbrauca no valsts, informēja biedrības "Patvērums "Drošā māja"" vadītāja Sandra Zalcmane.
11.jan 2018
Galēji labējo Brīvības partiju (FPÖ) pārstāvošais Austrijas iekšlietu ministrs Herberts Kikls ceturtdien izpelnījās kritiku par rosinājumu koncentrēt valstī ieradušos patvēruma meklētājus, raisot asociācijas ar nacistu režīma koncentrācijas nometnēm.
11.jan 2018
Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs "Mucenieki" darbojas sekmīgi, bet problēmas aizvien sākas, kad cilvēkiem tas jāpamet, intervijā Latvijas Radio sacīja centra vadītājs Pēteris Grūbe.
8.jan 2018
Igaunija saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) bēgļu pārvietošanas programmu laikā no 2015. līdz 2019.gadam pieņems ne vairāk kā 305 patvēruma meklētājus, paziņojis premjerministrs Jiri Ratass.
8.jan 2018
Francijā 2017.gadā iesniegti 100 000 lūgumi pēc patvēruma, kas ir rekordliels skaits, paziņojis Francijas bēgļu aizsardzības birojs "Ofpra".
8.jan 2018
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns no jauna aizstāvējis savas valsts atteikšanos uzņemt patvēruma meklētājus no musulmaņu valstīm, skaidrojot, ka tie nav vis bēgļi, bet gan musulmaņu iebrucēji.
3.jan 2018
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm jābūt tiesībām pašām lemt, kādus cilvēkus uzņemt savā teritorijā, pēc tikšanās ar savu Ungārijas kolēģi Viktoru Orbānu trešdien paziņojis jaunais Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis.
29.dec 2017
Gados jauns irākiešu migrants Serbijā paslēpās zem autobusa un nobrauca piecas stundas, turoties pie ass, līdz tika atklāts Horvātijā, ceturtdien ziņoja Horvātijas mediji.
28.dec 2017
Kopš 2016.gada 18.maija visā Latvijā kā vienas pieturas aģentūra darbojas Informācijas centrs imigrantiem (ICI). 20 mēnešu laikā tā konsultanti snieguši informāciju un atbalstu 2514 ārvalstu pilsoņiem*, kuri ieradušies no 81 valsts ārpus Eiropas Savienības, kā arī speciālistiem, kuri strādā ar šo mērķa grupu.
24.dec 2017
No Lībijas uz Eiropu nākamgad varētu tikt pārvietoti līdz 10 000 cilvēku, kas atrodas bēgļu nometnēs un aizturēšanas centros šajā Ziemeļāfrikas valstī, svētdien ziņo Itālijas laikraksts "La Repubblica".
24.dec 2017
Koris, kurš sastāv no 24 migrantiem, ierakstījuši kaverversiju Bila Vitersa Ziemassvētku dziesmai ''Lean On Me'', informē The Guardian.
19.dec 2017
Afganistānā valdības spēku un islāmistu nemiernieku cīņas kopš janvāra likušas savas mājas pamest vairāk nekā 400 000 cilvēku, pirmdien paziņojis ANO Humāno jautājumu koordinācijas birojs (OCHA).
17.dec 2017
Vācija prognozē, ka šogad valstī jaunuzņemto migrantu skaits būs mazāks par 200 000, svētdien paziņoja iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs.
15.dec 2017
Vācijā patvērumu saņēmušos bērnus no musulmaņu valstīm ir nepieciešams izglītot par holokaustu, piektdien paziņojis Vācijas tieslietu ministrs Heiko Māss.
15.dec 2017
Austrijas konservatīvās Tautas partijas (ÖVP) līderis Sebastians Kurcs piektdien atbalstīja Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska ierosinājumu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm atteikties no obligātām patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotām.
15.dec 2017
Latvija atbalsta Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska priekšlikumu mainīt iepriekšējo Eiropas Savienības (ES) migrācijas politiku un attiekties no bēgļu kvotām, sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
15.dec 2017
Eiropas Savienības (ES) līderi piektdienas rītā nav spējuši atrisināt bloka austrumu un rietumu valstu domstarpības par bēgļu politiku, un viņus sagaida smags uzdevums reformēt patvēruma politiku līdz nākamā gada jūnijā noteiktajam gala termiņam, pavēstīja samita dalībnieki.
14.dec 2017
Divu gadu laikā darbā iekāroti vairāk nekā 30 bēgļi, no tiem šobrīd strādā tikai 18 cilvēki, intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" sacīja Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) direktore Evita Simsone.
14.dec 2017
Grieķija trešdien paziņoja, ka Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska ierosinājums atteikties no obligātām patvēruma meklētāju uzņemšanas kvotām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ir izteikts "nelaikā" un nevar tikt pieņemts ES samitā šonedēļ.
12.dec 2017
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdien atzinis, ka obligātās patvēruma meklētāju sadales kvotas izraisa nesaskaņas un ir neefektīvas.