Bēgļu krīze Eiropā

12.dec 2017
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks otrdien atzinis, ka obligātās patvēruma meklētāju sadales kvotas izraisa nesaskaņas un ir neefektīvas.
11.dec 2017
Pagājušajā mēnesī Spānijas krastos izsēdušies 3900 nelegālie imigranti, kas ir lielākais skaits vienā mēnesī kopš šādu datu apkopošanas sākšanas 2009.gadā, pirmdien paziņoja Eiropas Savienības (ES) robežaģentūra "Frontex".
7.dec 2017
Eiropas Komisija (EK) par atteikšanos Eiropas Savienības (ES) patvēruma meklētāju pārvietošanas programmas ietvaros uzņemt imigrantus no Grieķijas un Itālijas iesūdzējusi ES Tiesā Čehiju, Poliju un Ungāriju, ceturtdien pavēstīja EK.
6.dec 2017
Grieķijā atkal pastiprinoties migrantu plūsmai, turienes salu iedzīvotāji izvērsuši aktīvus protestus Atēnās, informē The Guardian.
5.dec 2017
Vācijā daudzi piloti atsakās piedalīties noraidīto patvēruma meklētāju deportēšanā, ziņo vietējie mediji.
3.dec 2017
Dublinas noteikumu grozījumos, kas paredz novērst pašreizējās patvēruma meklētāju Eiropā uzņemšanas sistēmas trūkumus un panākt, ka patvēruma meklētāji tiek taisnīgi sadalīti starp visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, iestrādāti vairāki pārāk radikāli punkti, kas nav izdevīgi Latvijai, sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V).
3.dec 2017
Ropažu novada pašvaldība ir lūgusi Saeimas Pilsonības, migrācijas un saliedētības komisijai rast finansējumu pirmsskolas izglītības iestādes izveidei, kur mācīšoties vietējo iedzīvotāju un patvēruma meklētāju bērni, pastāstīja Ropažu novada pašvaldības pārstāve Signe Grūbe.
3.dec 2017
Vācija vēlas veicināt noraidīto patvēruma meklētāju atgriešanos savās valstīs, piedāvājot papildu finansiālo atbalstu tiem, kas labprātīgi dosies prom, laikrakstam "Bild am Sonntag" norādījis Vācijas Iekšlietu ministrs Tomass de Mezjērs.
30.nov 2017
Austrijas policija ziņo, ka tiek izmeklēta 11 gadus veca bēgļa zēna pašnāvība, vēs "The Local".
28.nov 2017
Bojāgājušo vai pazudušo migrantu skaits Vidusjūrā ceturto gadu pēc kārtas pārsniedzis 3000, otrdien paziņojusi ANO Starptautiskā migrācijas organizācija (IOM).
28.nov 2017
Lībijas jūras spēki no Vidusjūras izcēluši vairāku migrantu mirstīgās atliekas, kuriem konstatētas haizivju kodumu pēdas, ziņo The Sun.
28.nov 2017
Kebabu tirgotavā Altenā, Vācijas rietumos, pirmdienas vakarā sadurts šīs mazpilsētas mērs, un vēstīts, ka incidenta cēlonis varētu būt bēgļu jautājums.
26.nov 2017
Naudas sasaiste ar bēgļu politiku uz Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm rada zināmu spiedienu, pauda Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) direktors Andris Sprūds.
24.nov 2017
Sākot ar šā gada vidu, mainījušies nelegālās imigrācijas maršruti uz Eiropu, ceturtdien paziņoja ANO augstā bēgļu komisāra pārvaldes (UNHCR) Eiropas biroja direktore Paskāla Moro.
18.nov 2017
Vidusjūrā pie Spānijas piektdien tika izglābti 266 migranti, kas pāri jūrai mēģināja nokļūt Eiropā, paziņoja varas iestādes.
17.nov 2017
Šokējošu slēptās kameras video publicējuši CNN, kurā redzams kā Lībijā šobrīd, 2017.gadā, cilvēki tiek izsolīti verdzībā.
16.nov 2017
Grieķijas policija trešdien bloķēja apmēram 200 migrantu un patvēruma meklētāju gājienu no valsts ziemeļu pilsētas Salonikiem uz Maķedonijas robežu, kas tika rīkots cerībā tikt no Grieķijas uz citām Eiropas Savienības valstīm.
15.nov 2017
Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir apsolījušas no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem uzņemt 34 000 pavēruma meklētāju, trešdien paziņojušas bloka amatpersonas.
15.nov 2017
No 363 migrantiem, ko Latvija uzņēmusi ES pārvietošanas programmas ietvaros, tikai 13 caur Nodarbinātības valsts aģentūru atraduši darbu. Varbūt vēl kāds to izdarījis patstāvīgi, taču lielais vairums dodas projām uz Vāciju, un tas nozīmē, ka uzbūvētais integrācijas mehānisms darbojas tukšgaitā.
14.nov 2017
Pieejamā informācija liecina, ka Latvijā šobrīd oficiālu un legālu darbu strādā vien 13 personas, kuras ieguvušas patvēruma statusu.