Dīvaini

6.apr
Zinātnieki ir izstrādājuši ierīci, kas var pārvērst domas par runu reāllaikā, vēsta “Associated Press”.
5.apr
Nepieciešams cits iemesls, lai piešķirtu prioritāti savam miegam? Jauns pētījums atklāj, ka nepietiekami daudz laika pavadīšana divās dziļās miega stadijās var paātrināt ar Alcheimera slimību saistīto smadzeņu daļu pasliktināšanos, vēsta CNN.
5.apr
ASV valdība ir aizliegusi amerikāņu valdības darbiniekiem Ķīnā, kā arī viņu ģimenes locekļiem un darbuzņēmējiem ar drošības pielaidēm jebkādas romantiskas vai seksuālas attiecības ar Ķīnas pilsoņiem, vēsta ctvnews.ca.
4.apr
Miso ir tradicionāla japāņu piedeva, ko ražo, fermentējot vārītas sojas pupiņas un sāli. Pētnieki veiksmīgi pagatavoja miso Starptautiskajā kosmosa stacijā (SKS). Viņi atklāja, ka miso smaržo un garšo līdzīgi kā uz Zemes raudzētais produkts, tikai ar nedaudz izteiktāku riekstu garšu, vēsta “Science Daily”.
4.apr
Kāda šokēta mamma ir iemūžinājusi mirkli, kad viņa pieķēra savu mazuli ēdam viņas tēva pelnus, kurus viņš izsmēla no urnas, kas bija novietota dzīvojamajā istabā, vēsta “Daily Mirror”.
3.apr
Kad pirms daudziem gadiem viņa pirmo reizi saņēma vēža diagnozi, 84 gadus vecā Duki Honga nevarēja iedomāties, ka nonāks tik tālu, vēsta abc4.com.
1.apr
Paleontologi Austrālijā ir atklājuši nesen identificētas zivs fosiliju, kas ir tik labi saglabājusies, ka zinātnieki varēja noteikt tās pēdējo maltīti, datējot tās vecumu līdz 16 miljoniem gadu, vēsta CNN.
1.apr
Nu diezin vai es Rīgā saņemtu vēstuli, ja adresē būtu norādīts: šuvējai no Pārdaugavas, tomēr mazākās pilsētās tas ir pilnīgi iespējams, jo viens otru pazīst un atrast nav grūti, ja vien ir vēlme nogādāt vēstuli adresātam.
1.apr
Izdzīvošanas dzīves lifehack bieži vien ir balstīti uz izplatītiem mītiem, kas, lai arī šķiet ticami, patiesībā var izraisīt bīstamas sekas. Ir vērts zināt, kas darbojas tikai filmās, bet var būt kaitīgs reālajā dzīvē, raksta RBC. Un tas nav 1.aprīļa joks.
1.apr
Vēl pirms gadumijas Zinta no Ādažiem nolemj ziedot labdarībai mugursomu, iemetot to tā dēvētajā labdarības kastē pie viena no pilsētas veikaliem, taču drīz vien nākas piedzīvot ko negaidītu, vēsta "Bez Tabu".
1.apr
Britu tūrists, ierodoties Rīgā, nolēma pastaigāties pa Vecrīgu, taču tur notiekošais viņu patiesi pārsteidza.
30.mar
Patentu pasaule ir dīvaina. Daži aizsargā koncepcijas, kas paredzētas ražošanai, daži vienkārši neļauj citiem izmantot to pašu ideju, vēsta BBC raidījums “TopGear”.
30.mar
Zibens ir liels drauds lielajiem kokiem pat tur, kur meža ugunsgrēki ir reti. Tomēr dabiskā atlase ir spēcīgs dzinulis, un viena meža milžu suga tiešām ir iemācījusies pagatavot limonādi no dzīves dāvātajiem citroniem, atsaucoties uz jauniem pētījumiem, raksta "iflsciensce.com".
28.mar
Senegālas Retbas ezera ūdeņi ir atgriezušies savā slavenajā rozā nokrāsā trīs gadus pēc tam, kad plūdi bija to izskalojuši. Lieki piebilst, ka vietējie uzņēmēji un tūristi ir sajūsmā, vēsta phys.org.
28.mar
Donalds Tramps, runājot ar žurnālistiem, nokļuvis jocīgā situācijā, kad viņam ar mikrofonu pa seju iesita viens no mediju darbiniekiem.
27.mar
Kāda 66 gadus veca sieviete Vācijā laidusi pasaulē savu 10. bērnu, vēsta "FOX News".
27.mar
Veikalu plauktos visa ir gana. Dažreiz veikali sarūpē arī kādu vērā ņemamu akciju. Taču arī šis akciju laiks pārsvarā paiet rimti, bez ažiotāžas. Taču ir izņēmumi.
25.mar
Kāda sieviete sev izdomājusi citus noteikumus, lai iekļautos ceļu satiksmē. Tai skaitā to, ka nav nepieciešama vadītāja apliecība un arī automašīnai nav nepieciešami nekādi dokumenti, vēsta "Degpunktā".
23.mar
Itālijas izglītības ministrija izdevusi rīkojumu skolām aizliegt arvien pieaugošu dzimumneitrālu simbolu izmantošanu, norādot, ka tie ir neskaidri un pārkāpj itāļu gramatikas noteikumus, vēsta aģentūra “Reuters”.
23.mar
Mēs skaidri zinām, ka zemes pievilkšanās spēka jeb gravitācijas rezultātā ūdens no kalniem līst uz leju. Tomēr Madeiras salā novērota ļoti interesanta aina - lielā vēja dēļ ūdenskritumi nepakļaujas gravitācijai un ūdens "lido" augšup.
22.mar
Jauns funkcionālās magnētiskās rezonanses (fMRI) pētījums liecina, ka bērni, kas jaunāki par 12 mēnešiem, var veidot atmiņas, ziņo pētnieki. Rezultāti liecina, ka zīdaiņu amnēziju – nespēju atcerēties mūsu pirmos dzīves gadus – visticamāk izraisa atmiņas atgūšanas neveiksmes, nevis nespēja veidot atmiņas, vēsta portāls “News Medical”.
22.mar
Zināms, ka katrā darba vietā ir nestandarta situācijas, kas jārisina nekavējoties. Šāda situācija radusies arī "Sadales tīkls" montieriem, kam no vadiem staba galā nācies atbrīvot kaķi.