Tautas balss: Reizēm jābrīnās, cik zemiem kritērijiem jāatbilst, lai Latvijā būtu par ministru

© Kaspars Krafts/MN

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) pēc tikšanās ar tā briža kultūras ministra amata kandidāti (šobrīd jau apstiprināta) Agnesi Lāci (P) medijiem sacīja, ka viņu patīkami pārsteidza tas, ka kandidāte, strādājot kā Kultūras ministrijas (KM) parlamentārā sekretāre, ir paspējusi izprast nozari šo deviņu mēnešu laikā, kopš strādā esošā valdība.

Šī ziņa atbalsojās arī soctīklos.

"Parastie cilvēki: ak, vakances prasībām atbilstu tikai par 95%, nepieteikšos. Latvijas valdība: oooo, cilvēks saprot, ko dara nozares ministrija - izcili, ņemam, saies! Reizēm brīnos, cik zemiem kritērijiem jāatbilst, lai Latvijā būtu par ministru. Galvenais ar partiju ietrāpīt," vietnē "X" secina Anastasija.

Kārlis: Manuprāt, ministram 90% jābūt menedžerim nevis nozares cilvēkam.

Anastasija: Jā, veselības ministram nav obligāti jābūt ārstam, bet satiksmes ministram - trolejbusa vadītājam. Taču vienmēr izbrīna zemais gaidu slieksnis un ļoti knapais prasību līmenis. Arī menedžēšanas prasmes būtu jāapliecina ar lielu pieredzi, jo tā tomēr ir veselas nozares vadība.

Rinalds: Nu tad jau ir iepriekš izlemts un tagad tikai tiek spēlēts teātris trīs cēlienos.

Jānis: "Oskaru" šīm dāmām!

Veide: Persona, kura aicina aizmirst okupāciju, atbilst tikai Putina valdībai, Latvijai viņai ministrijā nebūtu jāstrādā pat par apkopēju.

Maira: Kāda valdības vadītāja, tāda ministre. Kopumā valdības līmenis vēl nekad nav bijis tik zems.

Jau ziņojām, ka sabiedrība šūmējas par iespējamo kultūras ministres amata kandidāti.

Arī žurnāliste Elita Veidemane publicējusi savu komentāru par rotāciju ministra krēslā.

Citi

Ziņa, ka pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu veikts atentāta mēģinājums, protams, atbalsojās arī Latvijā. Vieni nosodīja šādu rīcību, citi apspēlēja dažādas sazvērestības teorijas, vēl daļa sabiedrības aizdomājas, ko šāds pavērsiens nozīmē nākotnē Latvijai, jo eksperti pieļauj - lai arī atentāta mēģinājums negarantē D. Trampam uzvaru vēlēšanās, taču reitingu par dažiem procentpunktiem varētu pacelt gan.

Svarīgākais