Nacionālā apvienība (NA) sagaida no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) skaidru atbildi par to, vai valdības darbs turpināsies esošajā sastāvā, aģentūrai LETA pauda Nacionālās apvienības valdes loceklis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava.
NA sagaida, ka valdības vadītājs skaidri norādīs, vai valdības darbs turpināsies esošajā sastāvā, jo pagaidām nav pilnas skaidrības par to, kurp virzās "Jaunās vienotības" (JV) organizētās sarunas.
Šonedēļ plānotas partiju sarunas par izglītības un veselības aprūpes jautājumiem. Līdz šim sarunas notikušas par trijām tēmām - darbaspēka pieejamības nodrošināšana, kapitāltirgus un cilvēktiesību jautājumi.
Dombravas ieskatā, neesot pareizi tās saukt par piecu partiju sarunām, jo tās ir JV sarunas ar opozīcijas partijām. Koalīcijas partijas - NA un "Apvienotais saraksts" (AS) - ignorē Kariņa aicinājumus piedalīties sarunās, tāpēc līdz šim sarunas ir notikušas trīs partiju sastāvā.
Dombrava uzskata, ka, no vienas puses, tas neesot nekas slikts, ka JV meklē atbalstu iniciatīvām pie opozīcijas partijām, bet korektāk būtu to pārrunāt ar attiecīgajiem valdības ministriem un partijām, ar kurām noslēgts sadarbības līgums.
Kā norāda politiķis, pagājušās nedēļas koalīcijas sanāksmē bija paplašināta saruna par veselības nozari, kurā premjers esot paudis gandarījumu un slavējis esošo valdību, jo izdevies atrast papildu miljonus veselībai. Līdz ar to, Dombravas ieskatā, šķiet neloģiski skriet pie opozīcijas partijām un vienoties ar viņiem, ''ja līdzšinējā sadarbība, viņa paša vārdiem, ir ļoti laba valdības partiju starpā''.
Kā ziņots, pašlaik valdošajā koalīcijā strādā JV, NA un "Apvienotais saraksts" (AS), taču pēc Valsts prezidenta vēlēšanām, kurās koalīcijas partijas nespēja vienoties par atbalstu vienam kandidātam, Kariņš ir sācis sarunas par iespējamu koalīcijas paplašināšanu ar ZZS un "Progresīvajiem", kam NA un AS iebilst.
Kariņš jau iepriekš tika izteicies, ka vēlas koalīcijas paplašināšanu, lai panāktu raitāku darbu skolu tīkla sakārtošanā, veselības aprūpes situācijas uzlabošanā, darbaspēka jautājumos, valsts kapitālsabiedrību virzīšanā uz biržu un sociālajos jautājumos, proti, nepieciešama Stambulas konvencijas ratifikācija "kā simbolisks, bet dziļi nozīmīgs Saeimas žests" un Satversmes tiesas lēmuma izpilde, kas saistās ar kopdzīves regulējumu.