Jānis Sārts atklāj, kas ir briesmīgākais krievu okupācijā

© Mārtiņš Zilgalvis/F64

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts jūlijā bija vizītē Ukrainas dienvidu pilsētās Mikolajivā, Hersonā un Odesā.

"Sarunās Hersonā pamatā runājām par okupāciju. Par dzīvi zem Krievijas okupācijas, par to, kas joprojām norisinàs Dņepras kreisajā krastā. Jāsecina, ka Krievija ir atstrādājuši savu okupācijas metodi." mikroblogošanas vietnē "X" ar saviem iespaidiem no redzētā dalās J. Sārts.

Viņi apcietina vai nogalina aktīvistus, kas iestājas par Ukrainu, pilnībā nomaina informācijas telpu uz Krievijas versiju, Krievijas pasu izdošana visiem, jo bez tās nevar pat medicīniskos pakalpojumus iegūt. Milzīgs uzsvars uz bērnu “zombēšanu”, nomainot izglītības saturu, ievedot skolotājus no Krievijas. Taču tas okupācijā neesot briesmīgākais.

Intervijā žurnālam "Ir" J. Sārts skaidro, kas, viņaprāt, ir pats briesmīgākais krievu okupācijā.

"Tas ir nepārtraukts terors, kurā nezini, ka ar tevi nākamajā mirklī var notikt. Cilvēki pazūd, " saka J. Sārts. Viņš Ukrainā runājis ar reģionālās administrācijas darbiniekiem, kuru nav saistīti ar militārām lietām, bet viņi tika vesti uz pagrabiem un spīdzināti.

Pasaulē

Kopš iebrukuma Ukrainā Krievija saskaras ar kvalificētu darbinieku trūkumu, īpaši smagajā rūpniecībā. Ievērojama daļa iesaukšanas vecuma vīriešu ir vai nu mobilizēti, vai arī cenšas izvairīties no dienesta, dodoties uz ārzemēm. Tā rezultātā daudzi uzņēmumi paliek bez darbiniekiem un ir spiesti vērsties pie ārvalstu darbaspēka.

Svarīgākais