Eiropas Savienības (ES) neaizsargātība ir integrācijas un koordinācijas trūkuma tiešs rezultāts, liecina Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcijas priekšlikums, par kuru deputāti balsos nākamnedēļ, 14.decembrī.
EP deputāti uzskata, ka pašreizējā iekšējā un ārējā krīze ir iespēja ES uzlabot savu darbu un sadarbību. Tāpat rezolūcijas priekšlikumā pausta nostāja, - lai risinātu pašreizējās problēmas, jāīsteno reforma, lai padarītu ES labāku un demokrātiskāku, kā arī spējīgu nodrošināt iedzīvotājiem to, ko tie sagaida.
Sagaidāms, ka ar balsojumu EP deputāti atgādinās, ka Eiropas iedzīvotāji par ES prioritāro rīcības jomu uzskata efektīvu kopējo ārpolitikas un drošības politiku un ka tā ir viena no jomām, kurā Eiropas sadarbība var sniegt lielāko pievienoto vērtību. Šī iemesla dēļ dokumentā uzsvērts, ka ka dalībvalstīm jāmaina sava mentalitāte, jo mūsdienās vairs nevar runāt par ārpolitiku un drošības politiku, pamatojoties uz šauru nacionālo skatījumu.
Dokumentā pausta pārliecība, ka neviena no dalībvalstīm viena nav spējīga risināt jelkādu no mūsdienu problēmām. Līdz ar to EP ir stingri pārliecināts, ka ES neaizsargātība ir integrācijas un koordinācijas trūkuma tiešs rezultāts.
"Uzskatām, ka globalizācija un multipolaritāte nosaka integrācijas procesu, piemēram, ES integrācijas procesa, nepieciešamību. Mudinām dalībvalstis beidzot paust pienācīgu vienotību un politisko gribu un savstarpēji uzticēties, lai būtu iespējams saskaņoti izmantot mūsu rīcībā esošos instrumentus, lai aizstāvētu mūsu intereses un vērtības," norādīts priekšlikumā.
EP deputāti grasās arī atkārtoti norādīt, ka ES var būt spēcīga un citām lielvarām līdzvērtīga globāla partnere tikai tad, ja visas dalībvalstis pauž vienotu nostāju un kopīgi rīkojas, īstenojot stipru ES ārpolitiku un drošības politiku.