Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 20. līdz 26. martam

© Publicitātes foto

6.lapa

Oļega Skaraiņa tēlniecības darbi muzeja logos

Publicitātes foto

Gaidot iespēju tikties ar apmeklētājiem klātienē, Jūrmalas pilsētas muzejs piedāvā jau otro tēlniecības darbu izstādi - «Koka cilvēks - Oļegs un citi darbi», kas izvietota kamīnzāles logos.

Skatītāju uzmanībai tiek piedāvāti tēlnieka Oļega Skaraiņa mazo formu tēlniecības darbi, kas tapuši laika posmā no 90. gadiem līdz pat mākslinieka mūža nogalei. Tie ir gan bronzā atlietie «Eiropas nolaupīšana» un «Eņģelis», ģipsī veidotais «Maikls Džeksons», konceptuālais, putuplastā atveidotais «Sievas portrets», vienkāršā drāšu pinuma tehnikā radītais «Pašportrets», kā arī vairākas kokā veidotas miniatūras, tostarp arī asprātīgais pašportrets «Koka cilvēks - Oļegs».

Tēlnieks monumentālists Oļegs Skarainis (1923-2017) nodzīvoja ilgu mūžu, aiz sevis atstādams virkni Latvijas vēsturei un kultūrai veltītus pieminekļus. Piemēram, skulptūru «Rozes mātei» (1992) rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa memoriālajā muzejā Brakos, pieminekli pulkvedim Frīdriham Briedim (1998) Pulkveža Brieža ielā Rīgā, pieminekli šaha lielmeistaram Mihailam Tālam (2000) Vērmanes dārzā, pieminekli režisoram Alfrēdam Amtmanim-Briedītim (1970) un citus memoriālās un monumentālās tēlniecības darbus.

Mākslinieka nozīmīgākais darbs, neapšaubāmi, ir Salaspils memoriālais ansamblis (1962-1967), kas tapis sadarbībā ar tēlniekiem Ļevu Bukovski un Jāni Zariņu.

*Izstāde apskatāma līdz 4. aprīlim.

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.

Svarīgākais