Neatkarīgā iesaka: TOP 10 notikumi kultūrā no 20. līdz 26. martam

© Publicitātes foto

3.lapa

Festivāls «Windstream 2021»

Publicitātes foto

Par spīti ārkārtējās situācijas apstākļiem valstī Orķestris «Rīga» radis risinājumu festivāla «Windstream 2021» norisei un izziņo plānoto programmu. Festivāls šajā gadā notiks jau 12. reizi.

Festivāls «Windstream 2021» noritēs netradicionālā formā, kāda līdz šim nav piedzīvota. Lai gan festivāls allaž noticis pavasarī, atzīmējot astronomiskā pavasara atnākšanu Rīgā un noslēdzoties Lieldienu laikā, šoreiz festivāla koncerti notiks divos posmos -trijos tiešsaistes koncertos pavasarī, un, ja tas būs iespējams, divos klātienes koncertos rudenī.

Festivāla pavasara posmā gaidāmi trīs notikumi tiešsaistē internetā:

*Koncerts «Un miers virs zemes…» komunistiskā genocīda upuru piemiņai sadarbībā ar Latvijas nacionālo vēstures muzeju un režisoru Kārli Anitenu 25. marta vakarā tiešraidē no Rīgas Doma baznīcas izskanēs kā koncertstāsts, kurā orķestra atskaņotā mūzika mijiedarbosies ar vēstures liecībām par mūsu valsts pagātni. Diriģents - Valdis Butāns. Iespējams, vēl nedzirdētās filozofiskās pārdomās par notikušo dalīsies vēsturniece Lelde Neimane, Latvijas Okupācijas muzeja audiovizuālo materiālu krājuma vadošā speciāliste.

*Savukārt Lielās Piektdienas koncertā, 2. aprīlī, Orķestris «Rīga» atskaņos tematiski atbilstošu mūziku, izceļot mūsdienu mūzikas komponistu darbus, bet Otrajās Lieldienās, turpinot «Windstream» festivāla tradīciju, skanēs bērniem un ģimenēm veltīts koncertstāsts-pasaka. Orķestris «Rīga» piedāvās aizraujošu Imanta Ziedoņa «Zaļās pasakas» atskaņojuma interpretāciju, kurā pasaku stāstīs aktieris Enriko Avots, bet muzikālos tēlus uzburs latviešu komponistu - Selgas Mences, Ērika Ešenvalda, Platona Buravicka, Anitras Tumševicas, Evijas Vecumnieces, Ievas Klingenbergas, Lauras Gustovskas un Jutas Bērziņas - radīta mūzika orķestra sniegumā. Pasaku ar tēlainu kustību papildinās mīms Pēteris Rimšs un video ierakstu atdzīvinās Adriāna Toma Kulpes pasakas vizualizācijas.

*Festivāla pavasara koncerti bez maksas būs pieejami internetā - Orķestra «Rīga» vietnēs «Facebook» un «YouTube».

Turpinājumu lasi nākamajā lapā

Pasākumi

Šis mēnesis Latgalē aizrit kāda nebijuša un varbūt pat unikāla mūzikas un dzejas kopprojekta zīmē – uz vienas skatuves un vienā kultūrtelpā satiekas 20. gadsimta latgaliešu dzeja ar 21. gadsimta latviešu hiphopu. Proti, Seimaņa Putāna dzeja tiek apspēlēta Ūgas, anša, Gustavo un citu hiphopa meistaru radošajā apdarē.