Piektdiena, 22.septembris

redeem Maigurs, Mārica, Māris

Lasi ērtāk format_size

arrow_downwardDzīvo zaļi

Lai gan augusts vairāk saistās ar ražas novākšanu un vasaras izskaņu, tas ir lielisks laiks sēšanai un stādīšanai. Līdz salnām iespējams izaudzēt otru ražu, bet divgadīgie un daudzgadīgie augi būs pateicīgi, jo paspēs līdz ziemai iesakņoties un nākamvasar jau krāšņi ziedēs, stāsta speciāliste Līna Spure.
8.aug 2021 Portāls nra.lv
Zaļš stūrītis dzīvojamā istabā vai viens iemīļots kaktusiņš mazītiņā podiņā – lai kādas būtu katra cilvēka attiecības ar telpaugiem, tie ir spilgti un oriģināli interjera elementi, kas atdzīvina un padara mājīgāku katru mājokli.
1.aug 2021 Portāls nra.lv
Ar katru gadu redzam, ka Latvijā meteoroloģiskie apstākļi mainās. Ja bargi negaisi, krusa un spēji nokrišņi pirms tam nebija bieži viesi, tad tagad jau trešo nedēļu ir iestājies šāds periods. Tas nozīmē, ka mums atkal jāiemācās pielāgoties šiem apstākļiem. Noteikti kāds teiks, ka jumtu jau virs dārza neuzcelsi. Taisnība, bet sakārtot dārzu tā, lai postījumi būtu vismazākie, gan varēs.
18.jūl 2021 Portāls nra.lv
Kas vēl var būt atsvaidzinošāks par vēsu dušu karstā vasaras dienā? Tāpat kā mēs tiecamies saules svelmē veldzēties, arī mūsu piemājas zāliens un augi priecājas par atvēsinošu ūdens devu. Lai vasaras karstajā svelmē laikā zāliens būtu mitrināts un joprojām zaļotu, Fiskars ir sagatavojis padomus, kā pilnveidot savu vasaras dārza laistīšanas rutīnu un kādus rīkus izmantot, lai to padarītu pēc iespējas relaksējošāku.
26.jun 2021 Portāls nra.lv
Jau vairāk nekā gadu dzīvojot tik neierastos un neērtos apstākļos, pieaug emocionālā spriedze. Desmitajai daļai Latvijas iedzīvotāju (10%) pārvarēt pandēmijas izraisīto emocionālo spriedzi palīdz zaļie augi viņu dzīves telpā, liecina dārzkopības centra "Hortes" veiktā aptauja.
6.jun 2021 Portāls nra.lv
Esplanādē uzziedējušas halēzijas jeb sniepulkstenīšu koki. Ieraugot šo skaistumu, ne viens vien dārzkopis gribētu tādu ieaudzēt arī savā dārzā. Izrādās halēzijas itin labi pārcieš Latvijas ziemu un maija beigās priecē ar zvanveida baltiem ziediem.
2.jun 2021 Portāls nra.lv
Energoefektivitāte, par kuru vēl pirms dažiem gadu desmitiem dzīvojamo ēku kontekstā diez ko nerunāja, nu kļuvusi par pašsaprotamu prasību, būvējot jaunas mājas un modernizējot esošās.
5.apr 2021 Portāls nra.lv
Lasīt grāmatu ir viens, bet izlasīto izmēģināt dzīvē ir pavisam kas cits! Arī bērni noteikti daudz vieglāk un ātrāk apgūst mācību vielu tieši praktiskā ceļā. Pieļaujot, ka šajos apstākļos bioloģijas stundas mājās nav tik interesantas kā skolā, kad varēja ar skolotājiem pildīt dažādus praktiskus uzdevumus, STEaMup.lv komanda piedāvā vienkāršas alternatīvas, kā mājās izpētīt dažādus dabas procesus.
20.mar 2021 Portāls nra.lv
photo_camera
Astronomiskā pavasara iestāšanās strauji tuvojas, taču katra pavasara problēma, kūlas dedzināšana, šogad sākusies krietni pirms tā – pirmais kūlas ugunsgrēks šogad reģistrēts 27.februārī, kad Ainažos dega sausā zāle 30m2 platībā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) . 
17.mar 2021 Portāls nra.lv
Lielās talkas organizatori saņēmuši balvu no Pasaules talku kustības "Let's do it!" par augstāko talkas dalībnieku aktivitāti 2020.gada Pasaules talkā, informēja Lielās talkas sabiedrisko attiecību konsultante Nikola Matjušenko.
10.feb 2021 Portāls nra.lv
Vairāk kā puse pētījuma respondentu - 66% apzinās, ka plastmasas piesārņojums ietekmē gan vidi, gan viņus personīgi. Taču joprojām ceturtā daļa aptaujāto uzskata, ka piesārņojums atstāj ietekmi tikai uz vidi, liecina veiktās aptaujas "Plastmasas atkritumu ietekmes apzināšanās" dati.
17.jan 2021 Portāls nra.lv
Vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA "Eco Baltia vide" aicina iedzīvotājus Ziemassvētku eglītes pēc svētkiem neizmest sadzīves atkritumu konteineros, bet atbrīvoties no tām videi draudzīgākos veidos, liecina informācija Ādažu novada mājaslapā.
10.jan 2021 Ziņu aģentūra LETA
Gada laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs saražo 312 kilogramu sadzīves atkritumu jeb teju kilogramu dienā. No tiem šķiroti un pārstrādāti tiek vien 15 %. Pārējos apglabā zemē atkritumu poligonos, kur tie gulēs simtiem un tūkstošiem gadu, ražojot videi kaitīgās siltumnīcu gāzes. Lūk, daži vienkārši padomi, kā ikdienā samazināt atkritumu daudzumu – skaidro atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Ragn-Sells vadības pārstāve Inese Letinska.
13.jan 2017 Portāls nra.lv
photo_camera
Atjaunoto Kuldīgas pilsētas dārzu neapšaubāmi var saukt par pilsētas vasaras vizītkarti – te krāsainām straumēm plūst ziedu upe, zaļo lapu pavēnī atpūšas Līvijas Rezevskas vērienīgās skulptūras, bet strūklakas bezrūpīgajās šļakatās noslīkst steigas un rūpju tveice.
2.aug 2014 Ginta Auzniece
Vasara ir atpūtas un atvaļinājumu laiks, kad teju katrs lielākas pilsētas iedzīvotājs ir savas miera ostas meklējumos ārpus pilsētas. Lai arī parasti šādiem brīvbrīžiem tiek atvēlētas vien dažas dienas, ikviena atpūtnieka sapnis ir rast pilsētas kņadā pazaudēto mieru un harmoniju, kā arī izjust Latvijas dabas skaistumu.
30.jūl 2014 Sintija Masjuka, speciāli Mājai
Tiklīdz esam iebraukuši Vietalvas pagasta Aivaros un sasveicinājušies ar mājiniekiem, fotogrāfs Ģirts pazūd. Tas arī saprotams, jo sakoptajā sētā, no kuras paveras skats uz plašu apkārtni, ko bildēt netrūkst.
2.jūl 2014 Inta KĀRKLIŅA, speciāli Mājai
AS Spod­rī­ba sa­vā dar­bā tie­cas uz kva­li­ta­tī­vu, mūs­die­nu māj­saim­nie­cī­bas pra­sī­bām at­bil­sto­šu pro­duk­tu iz­strā­di, kas no­dro­ši­na gan efek­tī­vu re­zul­tā­tu, gan sau­dzē cil­vē­kus un vi­di. Uz­ņē­mu­ma spe­ci­ālis­ti mek­lē un iz­strā­dā ar­vien jaun­us pro­duk­tus, lai ap­mie­ri­nā­tu pēc ie­spē­jas pla­šā­ku pa­tē­rē­tā­ju lo­ku.
13.jun 2014 Ginta Auzniece
Dakstiņu jumta segums ir viens no tradicionālākajiem segumu veidiem Eiropā. Svarīgākā to priekšrocība ir ilgais mūžs un dižciltīgais izskats, taču, izvēloties tos par sava nama rotu, jārēķinās, ka dažiem dakstiņiem nepieciešams salīdzinoši liels slīpums.
10.mai 2014 Ginta Auzniece
Vēloties saglabāt mauriņa segu skatam un pēdām tīkamu visas siltās sezonas garu­mā, pienācis laiks domāt par zāles pļaušanas tehnikas iegādi.
25.apr 2014 Ginta Auzniece
Parasti, uzklājot jaunu jumta segumu, mēs uz vārda ticam jumiķa teiktajam, ka viņa jumti netek, kā arī ražotājam, kurš apgalvo, ka viņa segumi un citi materiāli ir paši drošākie.
22.apr 2014 Ginta Auzniece
photo_camera
Rīdziniecei Guntai Liepiņai patīk darboties virtuvē un it īpaši nodoties eksperimentiem. Viņa gatavo katru dienu, arī atgriežoties vakaros mājās no darba.
20.apr 2014 Ina Zelča
Īstais laiks uzturā lietot diedzētas sēklas un graudus, jo tieši dīgsti ir īsts vitamīnu, minerālvielu un citu mums nepieciešamu vielu koncentrāts! Turklāt dīgstos viss ir tādā koncentrācijā un veidā, lai organismam, gūstot maksimālu labumu, to visu būtu viegli pārstrādāt.
15.apr 2014 Margarita Guseva