Dzīvo zaļi

13.jan 2017
Gada laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs saražo 312 kilogramu sadzīves atkritumu jeb teju kilogramu dienā. No tiem šķiroti un pārstrādāti tiek vien 15 %. Pārējos apglabā zemē atkritumu poligonos, kur tie gulēs simtiem un tūkstošiem gadu, ražojot videi kaitīgās siltumnīcu gāzes. Lūk, daži vienkārši padomi, kā ikdienā samazināt atkritumu daudzumu – skaidro atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA Ragn-Sells vadības pārstāve Inese Letinska.
 
2.aug 2014
Atjaunoto Kuldīgas pilsētas dārzu neapšaubāmi var saukt par pilsētas vasaras vizītkarti – te krāsainām straumēm plūst ziedu upe, zaļo lapu pavēnī atpūšas Līvijas Rezevskas vērienīgās skulptūras, bet strūklakas bezrūpīgajās šļakatās noslīkst steigas un rūpju tveice.
 
30.jūl 2014
Vasara ir atpūtas un atvaļinājumu laiks, kad teju katrs lielākas pilsētas iedzīvotājs ir savas miera ostas meklējumos ārpus pilsētas. Lai arī parasti šādiem brīvbrīžiem tiek atvēlētas vien dažas dienas, ikviena atpūtnieka sapnis ir rast pilsētas kņadā pazaudēto mieru un harmoniju, kā arī izjust Latvijas dabas skaistumu.
 
2.jūl 2014
Tiklīdz esam iebraukuši Vietalvas pagasta Aivaros un sasveicinājušies ar mājiniekiem, fotogrāfs Ģirts pazūd. Tas arī saprotams, jo sakoptajā sētā, no kuras paveras skats uz plašu apkārtni, ko bildēt netrūkst.
 
13.jun 2014
AS Spod­rī­ba sa­vā dar­bā tie­cas uz kva­li­ta­tī­vu, mūs­die­nu māj­saim­nie­cī­bas pra­sī­bām at­bil­sto­šu pro­duk­tu iz­strā­di, kas no­dro­ši­na gan efek­tī­vu re­zul­tā­tu, gan sau­dzē cil­vē­kus un vi­di. Uz­ņē­mu­ma spe­ci­ālis­ti mek­lē un iz­strā­dā ar­vien jaun­us pro­duk­tus, lai ap­mie­ri­nā­tu pēc ie­spē­jas pla­šā­ku pa­tē­rē­tā­ju lo­ku.
 
10.mai 2014
Dakstiņu jumta segums ir viens no tradicionālākajiem segumu veidiem Eiropā. Svarīgākā to priekšrocība ir ilgais mūžs un dižciltīgais izskats, taču, izvēloties tos par sava nama rotu, jārēķinās, ka dažiem dakstiņiem nepieciešams salīdzinoši liels slīpums.
 
25.apr 2014
Vēloties saglabāt mauriņa segu skatam un pēdām tīkamu visas siltās sezonas garu­mā, pienācis laiks domāt par zāles pļaušanas tehnikas iegādi.
 
22.apr 2014
Parasti, uzklājot jaunu jumta segumu, mēs uz vārda ticam jumiķa teiktajam, ka viņa jumti netek, kā arī ražotājam, kurš apgalvo, ka viņa segumi un citi materiāli ir paši drošākie.
 
20.apr 2014
Rīdziniecei Guntai Liepiņai patīk darboties virtuvē un it īpaši nodoties eksperimentiem. Viņa gatavo katru dienu, arī atgriežoties vakaros mājās no darba.
 
15.apr 2014
Īstais laiks uzturā lietot diedzētas sēklas un graudus, jo tieši dīgsti ir īsts vitamīnu, minerālvielu un citu mums nepieciešamu vielu koncentrāts! Turklāt dīgstos viss ir tādā koncentrācijā un veidā, lai organismam, gūstot maksimālu labumu, to visu būtu viegli pārstrādāt.
 
11.apr 2014
Pavasaris, kad vēlas atbrīvoties no liekā un pievēršas jaunas dzīves filozofijai, būs īstais laiks, lai veiktu mājokļa ģenerāltīrīšanu. Pirms lieliem mājas darbiem svarīgi nodrošināties ar plašu tīrīšanas līdzekļu arsenālu, kas palīdzēs dažādu materiālu virsmām iegūt otro elpu un iemirdzēties kā jaunām.
 
4.apr 2014
Dārza darbu mīļotāji var uzelpot – sniegs ir nokusis, saulīte dāsni aplaimo ar gaismu, un var ķerties pie darba. Rūpīgam dārzniekam nevajadzētu aizmirst par dārza mēslošanu, jo, kā zināms, ko sēsim pavasarī, to pļausim rudenī, – tāpēc tagad ir īstais laiks, lai bagātinātu augsni ar tai nepieciešamajām barības vielām.
 
29.mar 2014
Dārzu saimniekiem jāņem vērā, ka, sākot jauno dārza darbu sezonu, augi grib ēst un dārzkopim jārūpējas, par to, lai tie saņemtu pilnvērtīgu barības bāzi.
 
28.mar 2014
Kaut arī daudzgadīgo puķu lauciņā visdažādāko augu ir bez konkrēta skaita, katru gadu parādās kas jauns, agrāk neredzēts, uzmanību uzreiz piesaistošs.
 
28.mar 2014
Tas, kādu jumta segumu saimnieks izvēlas, būvējot māju, ir viens no noteicošajiem faktoriem, no kā atkarīga nama kvalitāte un ilglaicība, tāpēc uz to nevajadzētu taupīt. Daudz priekšrocību ir tērauda jumta profiliem – universālam materiālam, kas piemērots dažādiem objektiem gan sabiedriskajā, gan privātajā sektorā.
 
26.mar 2014
Dailes teātra aktieris Artūrs Dīcis, kurš ar seriāla UgunsGrēks starpniecību ik darbadienas vakaru ienāk teju katrā namā, ir pārliecināts, ka bailes palikt vienam ir viens no spēcīgākajiem dzinuļiem, kas liek pēc kaut kā tiekties. Tieši par to ir stāsts izrādē Vecpuiši un vecmeitas, kurā viņam atvēlēta mūžam neizlēmīgā Zingara loma.
 
24.mar 2014
Tuvojoties pavasarim, jāsteidz domāt par mājokļa savešanu kārtībā, tostarp jumta seguma un noteksistēmu apsekošanu. Neprognozējamie ziemas laikapstākļi nereti nodara jumta konstrukcijām būtiskus bojājumus, tāpēc ir svarīgi laikus pārliecināties par to stāvokli un bojājumu gadījumos meklēt risinājumus.
 
22.mar 2014
Ar dārzu iepazīstinājuši, Krūmiņu māju saimnieki – Skaidrīte un Haralds Kalpiņi – aicina piesēst. Bet, sarunai turpinoties, temats, protams, nemainās. Aizrunājamies līdz jaunam pavasarim, un mājastēvs neslēpj, ka domas par dārzu «nekad neiziet no galvas ārā», kur nu vēl laikā, kad viss atkal saplaukst un sazaļo.
 
19.mar 2014
Iestājoties siltākam laikam, aktuāli kļūst ielaist pavasara vēsmas arī mājoklī un pievērsties remontdarbiem. Viens no inovatīvākajiem risinājumiem betona virsmu apstrādei ir Crete Colors šķidrie cietinātāji uz litija bāzes, kas piešķir grīdām jaunu dzīvi.
 
16.mar 2014
Nokrāsot sienu divās krāsās, nenotraipīt durvju stenderes vai uzzīmēt uz bērnistabas sienas atraktīvus personāžus – šo un citu ideju īstenošanā palīdzēs krāsotāju lentes. Uzņēmuma tesa preču klāstā ir plašs krāsotāju lenšu sortiments, ar kuru palīdzību pašu spēkiem iespējams ieviest krāsainas pārmaiņas mājoklī.
 
14.mar 2014
AS Spodrība ir pirmais ražotājs Baltijā, kas uzsācis ekoloģisku tīrīšanas un kosmētikas līdzekļu ražošanu. Uzņēmumam ir izdevies apvienot ekoloģiski draudzīgu sastāvu ar īpašībām, kas padara produktus par uzticamiem un efektīviem palīgiem ikvienā mājā.
 
11.mar 2014
Imanta Nīgale ir otrās paaudzes Amerikas latviete. Dzimusi un uzaugusi Amerikā, bet, sevī nemitīgi jūtot latvisko identitāti un vismaz iekšēji dzīvojot starp divām pasaulēm, pirms pāris gadiem Imanta nolēma pārcelties uz dzīvi Latvijā.