Lielā talka saņēmusi atzinību par pasaulē augstāko dalībnieku aktivitāti 2020. gada Pasaules talkā

 
©f64.lv, Kaspars Krafts

Lielās talkas organizatori saņēmuši balvu no Pasaules talku kustības "Let's do it!" par augstāko talkas dalībnieku aktivitāti 2020.gada Pasaules talkā, informēja Lielās talkas sabiedrisko attiecību konsultante Nikola Matjušenko.

Latvija ir atzīta par valsti, kurā labiekārtošanas, sakopšanas un koku stādīšanas aktivitātēs piedalījies procentuāli vislielākais brīvprātīgo skaits pret kopējo iedzīvotāju skaitu.

2020.gada 19.septembrī 158 valstīs visā pasaulē notika Pasaules talka jeb "World Cleanup Day" (WCD) - 24 stundu ilgs talkas maratons, kurā Lielā talka tradicionāli iesaistījās gan ar labiekārtošanas darbiem, gan ar jau ierasto "Laimes koku" stādīšanu un zaļā dzīvesveida popularizēšanu.

2020.gada rudens talkā Valdemārpilī arī tika atklāts pasaulē pirmais Laimes koku parks.

Latvijā ikgadējās pavasara talkas ar sakopšanas darbiem tiek organizētas jau 13 gadus, tāpēc rudenī, Pasaules talkā, Latvijas iedzīvotāji un diasporas pārstāvji tiek aicināti iesaistīties gan ar labiekārtošanas darbiem, gan ar Laimes koku stādīšanu.

Par spīti Covid-19 radītajiem ierobežojumiem, Latvijas iedzīvotāji arī pagājušajā gadā bija aktīvi talkas dalībnieki un parādīja, ka mums ir svarīgi, kādu valsti atstāsim nākamajām paaudzēm.

Kustības Lielā talka vadītāja Vita Jaunzeme izsaka pateicību ikvienam talciniekam, kurš pagājušajā gadā piedalījās talkās.

"Mēs esam vienīgā valsts pasaulē, kuras iedzīvotāji pagājušā gada pavasarī bija gatavi doties talkot, neskatoties ne uz ko. Tas ir milzīgs sasniegums, kas parāda, ka esam gatavi skatīties uz priekšu ar cerību un pozitīvismu," pauž Jaunzeme.

Viņasprāt, pasaules līmeņa atzinība ir pierādījums tam, ka ejam pareizajā virzienā.

"Šogad tiksimies 24.aprīlī un kopīgiem spēkiem darīsim Latviju tīru un zaļu. Katrs atsevišķi, bet visi kopā," teica Jaunzeme.

Arī šogad, līdzīgi kā 2020.gada pavasarī, talcinieki tiks aicināti ievērot piesardzības aktivitātes, būt apzinīgiem un iesaistīties talkošanā.