Māja

1.okt 2020
Rudenī iespēja saaukstēties patiešām pieaug ģeometriskā progresijā. Ko darīt, lai atvieglotu saaukstēšanās simptomus? Stāsta farmaceite Ērika Pētersone.
1.okt 2020
Lai arī rudens saistās ar ziedēšanas sezonas izskaņu, šis ir piemērots brīdis, lai paskatītos uz savu dārzu un pagalmu no malas un iekoptu to. Atbrīvošanās no aizlūzušiem zariem, lapu grābšana un apkārtnes iekārtošana ir vien daži no rudens aktuālajiem darbiem.
29.sep 2020
Pārtikas atkritumi ir izplatīti Latvijas mājsaimniecībās, 74% Rimi Latvia aptaujas dalībnieki atzina, ka izmet ēdienu 1-2 reizes nedēļā, vien 18% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka nekad neizmet ēdienu. Kā norādīja aptaujas dalībnieki, augļi un dārzeņi ir visizplatītākie pārtikas produkti, kas nonāk atkritumos (54%), aiz tiem seko mājās gatavota pārtika, kuru izmet 48% mājsaimniecību.
25.sep 2020
Lai gan parasti uz ķirbi raugāmies kā uz dārzeni, ķirbis ir oga. Pamatīgi liela oga, kas satur daudz vērtīgu uzturvielu un ir garšīgi apēdama dažādos veidos un receptēs, teic VCA uztura speciāliste Anita Baumane.
23.sep 2020
“Katram daudzdzīvokļu dzīvokļa īpašniekam ir jārūpējas, lai kāpņutelpas būtu noslēgtas, logi salikti, aizvērti un bēniņu telpas būtu ciet. Un temperatūras režīmam jābūt noregulētam atbilstoši savām iespējām maksāt,” RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” ieteikumus, kā taupīt siltumu un samazināt maksu par to, uzskaita AS "Rīgas siltums" valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.
22.sep 2020
Zelta rudens ir skaists, taču tad, kad lapkritis pagājis, sākas gada tumšākie, drēgnākie mēneši un daba, šķiet, zaudē visas krāsas. Tomēr tīrs, kārtīgs dārzs ar košiem puķu, krūmu vai dekoru akcentiem priecēs acis pat visdrūmākajā rudens dienā. Kādi darbi dārzā jāveic rudenī un kur meklēt košumu, kad puķes noziedējušas, atgādina augu speciāliste Līna Spure.
20.sep 2020
Pienācis jauns mācību gads, un skolēni ir atgriezušies skolas solos. Taču tas nebūt nenozīmē to, ka visas zināšanas jāiegūst tikai no mācību grāmatām. Arī pēc skolas, brīvdienās un, pavadot brīvo laiku mājās, ir iespējams apgūt ko jaunu. Vairāk par to, kā ikdienā bērniem varam palīdzēt apgūt jaunas lietas, stāsta Zemgales vidusskolas bioloģijas skolotāja Sintija Valucka.
20.sep 2020
Zināms, ka labs miegs ir ļoti svarīgs cilvēka labsajūtai, tomēr retais zina, ka miegs ietekmē arī apetīti nākamajā dienā. Miega speciāliste Dr. Natālija Bērziņa brīdina, ka nākamajā dienā pēc slikti gulētas nakts vairāk gribēsies ēst.
19.sep 2020
Personīgā laika inventarizācija, prioritāšu noteikšana, nozīmīgāko darbu plānu gatavošana dienai, nedēļai un ilgākam laikam, iekļaujot arī personiskus sīkumus, šo plānu sistemātiska pielietošana nes labus rezultātus, ja vēlamies vairāk laika sev, secinājusi starptautiski sertificēta personīgās izaugsmes trenere un iespēju vizionāre Evija Šalte-Novicka.
16.sep 2020
Dzīvnieku patversmē “Ulubele” aizvadītajā nedēļā bija novērojam liela rosība, jo, pateicoties organizatoriem «4finance Labie darbi» un SMScredit.lv, kārtējo gadu norisinājās rudens talka, kurā, kā ierasts, bija ieradies ievērojams skaits brīvprātīgo palīgu.
16.sep 2020
Pēdējā laikā arvien biežāk Valsts policijā tiek saņemta informācija par to, ka sēņotāji un ogotāji apmaldās mežā, un ar grūtībām atrod izeju no meža masīva. Šādos gadījumos tiek piesaistīta Valsts policija un nepieciešamības gadījumā – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests un Zemessardze.
13.sep 2020
Pēdējo sešu mēnešu notikumi ir būtiski ietekmējuši cilvēku dzīvi, taču iedzīvotāji nav atteikušies no kafijas dzeršanas prieka mājās. Izvēlējies piemērotus kafijas pagatavošanas rīkus un kvalitatīvu kafiju, ikviens var baudīt tasi ideāla kapučīno, stipra espresso vai aukstās kafijas.
13.sep 2020
Skolas gaitu uzsākšana ir nozīmīgs solis bērna dzīvē – tas ir jauns sākums un jauna pieredze, kas skaidri liecina par to, ka bērns pieaug. Ejot skolā, bērnam ir jāuzņemas būtiska atbildība un, īpaši jaunāko klašu skolēniem, pēc vieglprātīgas vasaras nereti ir grūtības ieiet skolas ritmā. Aizmirsti sporta vai deju apavi, mācību piederumi, pat nozaudēta skolas soma – tās ir lietas, ar kurām ikdienā nereti sastopas jaunāko klašu skolēnu vecāki. Gjensidige Latvija kopā ar klīnisko psiholoģi un psihoterapijas speciālisti Līgu Bernāti vērš uzmanību trim plaši zināmiem ieteikumiem, kas ļaus bērnam kļūt uzmanīgākam un izvairīties no nozaudētām mantām.
12.sep 2020
Par spīti korekcijām, kādas pasaulē ieviestas koronavīrusa Covid-19 radītās situācijas dēļ, arī šajā septembrī lielākā daļa skolu Latvijā vēra durvis skolēniem, kuriem priekšā kārtējais mācību gads, lai apgūtu arvien jaunas un jaunas zināšanas. Kamēr vecāko klašu skolēniem, jau krietnu laiku ir skaidrs, kas ir izglītība, un kā notiek mācību process, tikmēr mazākajiem, slēpjoties aiz garajiem gladiolu un citu rudens ziedu kātiem, iespējams, ir satraukums par to, kas gaidāms turpmāko mācību gadu laikā. Tiesa, to iespējams mazināt, ja vien vecāki spēj veiksmīgi palīdzēt atvasei iejusties jaunajā vidē, iemācīt, ko nozīmē, piemēram, mājas darbu pildīšana, kā arī būt vislielākais mazo ķiparu atbalsts brīžos, kad vien tas nepieciešams.
12.sep 2020
„Krematorija ir dāvana manam tēvam 60 gadu jubilejā,” ar īstu kapu jociņu savu stāstījumu sāk Kristaps Rūķītis, dzīvnieku kapsētas „Citi medību lauki” direktors, kura tēvs – modes mākslinieks, dzīvnieku mīļotājs un bohēmists Uģis Rūķītis – bija šo kapu izveidotājs. Uģis šogad svinētu apaļu jubileju, ja vien pirms sešiem gadiem nebūtu aizsaukts uz Viņsauli.
10.sep 2020
Labas attiecības ar līdzcilvēkiem ir svarīgas ikvienam. Taču ir jautājumi, kuru risināšana "aci pret aci" var aizskart visādi citādi labu savstarpējo līdzāspastāvēšanu. Viens no šādiem jautājumiem ir smēķēšana vietās, kur tiek pārkāptas citu personu tiesības uz veselību un dzīvošanu tīrā, labvēlīgā, ar smēķēšanas dūmiem nepiesārņotā vidē. Valmieras pilsētas pašvaldība ik pa laikam saņem valmieriešu sūdzības par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem pilsētā, tostarp par smēķēšanu uz lodžijām un balkoniem.
9.sep 2020
Valmierietes Aigas ģimene piedzīvojusi dramatiskus notikumus, kad virtuvē naktī izcēlās ugunsgrēks, rodoties īssavienojumam tvaiku nosūcējā. Tobrīd viņa pati bija darbā, naktsmaiņā, bet vīrs un mazais dēls jau gulēja – vīrieti pamodināja tikai dūmu detektora signāls.
9.sep 2020
Lielbritānijas valdība publiskojusi atsvaidzinātās vadlīnijas mīļdzīvnieku ieceļošanai un izceļošanai no valsts pēc 1. janvāra. Obligāta četru mēnešu karantīna nozīmē, ka pārvietošanās kopā ar kaķi, suni vai sesku kļūs tikpat kā neiespējama. Latviešiem, kas breksita dēļ plāno kopā ar savu mīluli atgriezties dzimtenē, tas jāpagūst izdarīt līdz gadumijai. Bet par kucēnu puslegālo tirdzniecību vispār var aizmirst.
9.sep 2020
Lai lasītu dzērvenes Teiču dabas rezervātā, kur citkārt cilvēki nevar atrasties, vietējo pašvaldību iedzīvotāji var saņemt Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk - Pārvalde) atļaujas, savukārt citās teritorijās, dodoties ogot un sēņot, jāievēro vispārējie nosacījumi.
8.sep 2020
Tuvojoties Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai 4. oktobrī, mājdzīvnieku barības zīmoli “Whiskas” un “Pedigree” uzsāk draudzīgas Vislatvijas balsošanas sacensības “Suns vai kaķis?”. Balsošanas mērķis ir ne tikai iedrošināt cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību un drošību, bet arī noteikt, vai mēs esam suņu vai kaķu cilvēku valsts. Tā kā šīs ir arī sacensības, ir izveidotas divas komandas. Tā dēvēto #suņumīļu komandu vada mūziķe Agnese Rozniece (Rakovska), bet #kaķumīļu komandas līderis ir komiķis Edgars Bāliņš.
6.sep 2020
Kaspersky pārskatā „Vairāk satīkloti nekā jebkad agrāk: kā mēs veidojam digitālā komforta zonas” norādīts, ka 46 % respondentu labprāt koplieto ar mājiniekiem straumēšanas pakalpojumus, tomēr trešdaļa (32 %) nav pārliecināta par savu digitālo kontu drošību, jo nepārzina mājinieku digitālos paradumus.
5.sep 2020
Latvijā 43% iedzīvotāju ārkārtējās situācijas laikā, strādājot attālināti, atzinuši nepieciešamību pēc izmaiņām dzīvesvietā. Turklāt aptuveni puse jeb 45% iedzīvotāju COVID-19 ietekmē nākamo dzīvesvietu meklētu privātmājā, liecina nekustamā īpašuma attīstības projekta “Mežaparka Rezidences” un pētījuma aģentūras “Norstat” veiktā aptauja.