\\Māja

Aptauja: teju puse labprāt koplieto straumēšanas pakalpojumus ar mājiniekiem

 
©F64

Kaspersky pārskatā „Vairāk satīkloti nekā jebkad agrāk: kā mēs veidojam digitālā komforta zonas” norādīts, ka 46 % respondentu labprāt koplieto ar mājiniekiem straumēšanas pakalpojumus, tomēr trešdaļa (32 %) nav pārliecināta par savu digitālo kontu drošību, jo nepārzina mājinieku digitālos paradumus.

Ar Covid-19 saistītie ierobežojumi un nepieciešamība palikt mājās ir ietekmējusi ļaužu pieeju digitālajiem pakalpojumiem, liekot labāk apzināties, cik droši gan viņi paši, gan viņu mājinieki lieto internetu.

Tas var ietvert lēmumu izmantot vienus un tos pašus izklaides platformu kontus visā mājsaimē vai uzzināt vairāk citam par cita uzvedību tiešsaistē.

Šajā sakarā pētījumā konstatēts, ka tiešsaistes pakalpojumi var satuvināt ļaudis un viņi ir gatavi izpaust personiskā konta informāciju, lai piedāvātu mājiniekiem kopīgu piekļuvi. Līdztekus piekļuves straumēšanas platformām koplietošanai trešdaļa (33 %) apgalvo, ka koplieto ar mājsaimi savus tiešsaistes mazumtirdzniecības pakalpojumus, piemēram, „eBay” vai „Amazon Prime”. Turklāt 30 % atzīst, ka koplieto savus pārtikas piegādes kontus, piemēram, „Deliveroo”, un tiešsaistes spēļu abonementus (piemēram, „Xbox Live”).

Tomēr vienlaikus ne visi respondenti ir pārliecināti, cik droši viņu mājinieki izmanto internetu un vai tas ietekmēs viņu digitālos paradumus. Piemēram, 43 % apgalvoja, ka ir nobažījušies par tiešsaistes aktivitātes pieaugumu, izmantojot straumēšanas pakalpojumus vai spēles. Ceturtdaļa (24%) ļaužu ir noraizējusies, ka mājinieku digitālie paradumi ietekmēs interneta ātrumu un tādējādi iespaidos viņu tiešsaistes spēļu veiktspēju.

Lai palīdzētu aizsargāt ierīces personām, kas dzīvo kopīgās mājās vai dzīvokļos, „Kaspersky” piedāvā šādus padomus.

Nenoklikšķiniet uz saitēm, kas kopīgotas nelūgtās vai aizdomīgās e-vēstulēs. Vispirms pārbaudiet sūtītāju īstumu, apmeklējot oficiālu vietni.


Neizpaudiet svešiniekiem personisko informāciju un neļaujiet viņiem piekļūt saviem kontiem, ja vien tas nav obligāti nepieciešams. Tas līdz minimumam samazinās varbūtību, ka šīs ziņas varēs atrast internetā.


Izmantojiet spēcīgu drošības risinājumus, lai katram kontam ģenerētu un aizsargātu unikālu paroli, un nepadodieties kārdinājumam atkārtoti izmantot vienu un to pašu paroli.


Ieinstalējiet uzticamu drošības risinājumus. Tā konta pārbaudes funkcija aizsargā konta informāciju un paziņo jums, ja kādi jūsu personas dati ir apdraudēti.