Dzīvo gudri!

23.apr 2020
Kā zināt, ka nopirktā maize, augļi vai gaļa mums neskādēs? Izrādās, ir triki, kas palīdz veikalā noteikt, kurš produkts varbūt jāatstāj turpat, bet, kuru varam droši nest uz mājām un gatavot.
20.apr 2020
Sejas aizsargmaskas tiek rekomendēts lietot ikvienam, atrodoties publiskās vietās, lai tās nēsātājs pasargātu citus cilvēkus un sevi no iespējamā Covid-19 izplatīšanās riska. Aizsargmasku lietošana var palīdzēt mazināt vīrusa izplatīšanos tikai tādā gadījumā, ja tās tiek lietotas pareizi un papildus tiek veikti arī citi piesardzības pasākumi, piemēram, distances ievērošana un regulāra roku mazgāšana.
19.apr 2020
Pirmās attālinātā darba un mācību nedēļas pagājušas meklējot veidus, kā efektīvāk pielāgoties jaunajai situācijai. Lai arī lielākā daļa mājsaimniecību jau ir apradušas strādāt attālināti, tomēr ilgstoša uzturēšanās vienā vietā var veicināt uztraukumu, bailes un dusmas. Tāpēc svarīgi un vienlaikus izaicinoši šobrīd ir veltīt kvalitatīvu laiku tikai sev – grāmatas, viedās tehnoloģijas vai saruna ar speciālistu var palīdzēt.
18.apr 2020
Daudzi aktīvi veido pārtikas krājumus, tādēļ Santa Maria pārstāve Inga Auziņa vērš uzmanību, ka vajadzētu pārliecināties, lai produkti tiktu atbilstoši uzglabāti un izlietoti to derīguma termiņa laikā.
18.apr 2020
Ja mājas aptieciņā krājumi patukšojušies, bet jaunus iegādāties neatļauj naudas trūkums, ja nevari acumirklī aizkļūt līdz aptiekai vai arī ārkārtas situācijā, ejot ārpus mājas, bail no inficēšanās, noder atjautīgu cilvēku izdomāti tautas līdzekļi, lai novērstu dažādas ikdienišķas ķibeles, kas atgadījušās kopumā veseliem cilvēkiem. Ja problēmas ir nopietnākas, nekā domāts, šie paņēmieni nebūs efektīvi, taču vismaz nekaitēs.
18.apr 2020
Nekad veikalā pirktie dārzeņi neaizstās to brīnišķīgo sajūtu, kad vari pagatavot salātus no paša audzētiem redīsiem vai burkāniem. Ir pēdējais laiks, lai savā dārzā, siltumnīcā vai uz balkona iekoptu dārzeņu dobes. Un aprīlī jāstāda lielākā daļa no tiem.
17.apr 2020
Lai gan pašlaik nav zinātnisku pierādījumu tam, ka vīruss tiktu pārnests ar pārtiku vai pārtika būtu vīrusa izraisītās infekcijas avots, piesardzība šobrīd ir galvenā prioritāte. Tāpēc svarīgi ir zināt, kā pareizi mazgāt produktus, lai sevi pasargātu Covid-19 pandēmijas laikā.
10.apr 2020
Šogad Lieldienas būs citādākas, taču tas nenozīmē ka sliktākas. Jā, nebūs iespējams apciemot radiniekus vai doties uz publiskiem pasākumiem, taču mūsdienās ir daudz alternatīvu, tāpēc ieskaties, lai iedvesmotos idejām skaistiem un mierīgiem svētkiem. Ārkārtējā situācija nenozīmē absolūtu svētku atcelšanu, tikai nelielu pielāgošanos.
7.apr 2020
Daudzas izolējušās valstis visā pasaulē pašlaik no jauna pievērš pastiprinātu uzmanību personiskajai higiēnai. Kaut gan ļaudīm iesaka bieži mazgāt rokas, cik daudzi tikpat stingri izturas pret saviem viedtālruņiem? Kaspersky sniedz dažus padomus, kā no vīrusiem pasargāt mobilās ierīces.
3.apr 2020
Cik daudz un kā mums pašlaik var palīdzēt veselīgs uzturs? Kāpēc raudzēta piena produkti ir neatņemama sastāvdaļa ne tikai gaļēdāju, bet arī veģetāriešu uzturā? Kāda ir universālā recepte zarnu trakta veselībai un ko dara ražotāji, lai skābpiena produktus padarītu vēl vērtīgākus? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem sniedz Latvijā vadošais piena pārstrādes uzņēmums "Food Union" sadarbībā ar uztura speciālisti un žurnāla "ĒDIENS KĀ ZĀLES" veidotāju Zani Timpari.
3.apr 2020
Skaistu smaidu vēlas ikviens no mums, bet kā tādu iegūt mājas apstākļos? Kamēr zobārstu pagaidām varētu nebūt viegli sastapt, piedāvājam 4 dabīgas metodes, ka padarīt savus zobus baltākus mājas apstākļos.
1.apr 2020
Šobrīd mājās gatavošana ir ieguvusi jaunu nozīmi, kad esam pašizolācijā vai pēc iespējas cenšamies samazināt aktivitātes ārpus mājas. Paša gatavotām maltītēm ir daudz plusu - tās ir veselīgākas, tu zini visas sastāvdaļas un produktus, tās pat var nereti pārspēt restorānus arī garšas ziņā. Taču virtuvē mums ir izveidojušies paradumi, par kuriem pat neaizdomājamies, ka tie var mūs apdraudēt. "Brightside" nosauc septiņas kļūdas, kuras ikviens no mums mēdz pieļaut, mājās gatavojot maltīti.
31.mar 2020
Mēs esam paraduši uzglabāt produktus, dažreiz pat nepiedomājot vai tā nemazinām to vērtīgās īpašības. Uzzini, kā pareizi jāglabā pārtikas produkti, lai tie ne tikai ilgāk saglabātos svaigi, bet arī būtu šo laiku veselīgi. Portāls "Brightside" ir apkopojis produktus, kurus ikdienā mēdzam uzglabāt nepareizi.
29.mar 2020
Pašizolācijas laikā viens no aktuālākajiem jautājumiem ir pēc iespējas ilgāki produktu termiņi. Ja nav iecienīti pieni ar ilgu glabāšanas termiņu un negribas atteikties no parastā piena, lūk, padoms, kā to uzglabāt ilgāk.
28.mar 2020
Rūpīgi sekojot līdzi ledusskapja saturam un izmantojot visus produktus, var ietaupīt gan savas finanses, gan dabas resursus. Mantu organizēšanas konsultante un lektore Dana Gulbe dalās ar padomiem, kā efektīvāk sakārtot ledusskapi un reizē samazināt arī pārtikas atkritumu daudzumu.
27.mar 2020
Pēc UNESCO datiem 2020.gada 23.martā Covid-19 vīrusa dēļ mācīšanas un mācīšanās process ir ietekmēts vairāk nekā 1 miljardam 200 miljoniem skolēnu un studentu visā pasaulē, un 124 valstīs pilnībā slēgtas izglītības iestādes. Lai nodrošinātu kvalitatīvas izglītības turpināšanu ārkārtas situācijā, UNESCO Vācijas nacionālā komisija sagatavojusi 10 padomus mācībām attālināti Covid-19 vīrusa laikā.
25.mar 2020
Arvien vairāk cilvēku sākuši strādāt un mācīties attālināti tā lielākoties uzturoties savās dzīvesvietās, lai mazinātu vīrusa izplatību. Par tīrību un higiēnu nav jādomā tikai publiskās vietās - arī mājās jārūpējas, lai vīruesiem nebūtu iespējas izplesties. Lūk, kā pareizi jātīra māja, lai pasargātu sevi no inficēšanās.
24.mar 2020
Tā kā šogad laikapstākļi sola agru pavasari, čaklākie dārznieki jau plāno, ko stādīt siltumnīcā. Savukārt tiem, kas gatavojas iekopt savu pirmo siltumnīcu vai atjaunot novecojušo, ir pats piemērotākais laiks tās izvēlei. Pat ļoti mazā dārziņā vai uz balkona ir iespējams izlolot sevis paša audzētu tomātu. Par siltumnīcu izmēru un materiālu daudzveidību stāsta “Kesko Senukai Latvia” dārzniecības kategorijas vadītājs Ingus Laumanis.
24.mar 2020
Šobrīd, kad daudzi no mums atrodas pašizolācijā vai cenšas pēc iespējas samazināt iziešanu no mājām, aktuāli ir jautājumi par dažādu produktu rezervēm un ilgāku uzglabāšanas laiku, lai tie būtu svaigi. "Unlock food" atklāj veidus, kā ilgāk saglabāt dažādus dārzeņus svaigus mājas apstākļos.
23.mar 2020
Covid-19 inkubācijas periods ir 14 dienas, kas ir laiks, kuru daudziem no mums jāpavada izolētiem savos mājokļos, ja esam riska grupā - kontaktējušies ar inficētu personu vai nesen atgriezušies no ārzemēm. Taču šāda izolācija ietekmē ne tikai nosauktos- daudzi paši izvēlas palikt mājās un pēc iespējas samazināt sociālos kontaktus, ko iesaka arī eksperti. Pirmais panikas vilnis, kad cilvēki steidzās izpirkt veikalus, iespējams, ir nedaudz norimis, taču joprojām neskaidrs ir tas, kas notiks tālāk un cilvēki cenšas iegādāties pārtiku pēc iespējas gudrāk un ilgākam laikam. "Today" ir apkopojis produktus, kas ne tikai ir ilgi uzglabājami, bet arī vērtīgi mūsu organismam laikā, kad lielāko dienas daļu pavadām mājās un mūsu ikdienas aktivitātes ir limitētas.
22.mar 2020
Vienalga, vai no mājām sanāk strādāt retu reizi vai arī tā ir ikdiena, daži darba vietas iekārtojuma pamatprincipi ir spēkā vienmēr. IKEA interjera dizainers dalās ieteikumos, kā piecos vienkāršos soļos iekārtot vietu produktīvam darbam.
22.mar 2020
Mājās atrodaamās ikdienišķās lietas var izrādīties ārkārtīgi bīstamas, ja tās nelietojam pareizi. "Brightside" ir apkopojis 5 bīstamākos priekšmetus, kuri ir vai ikviena mājā, kuru nepareiza izmantošana var radīt nopietnu apdraudējumu veselībai.