Mārtiņš Rītiņš piekritis ņemt savā aizbildniecībā Mārtiņa fonda rekonstruējamo rehabilitācijas centru "Dūjas" Jēkabpils rajona Kalna pagastā, ko Mārtiņa Fonds šogad vasarā saņēma dāvinājumā vecās Biržu mežniecības ēku kompleksa veidā no pašvaldības ar onkoloģiskajām un hematoloģiskajām saslimšanām slimajiem bērniem psihisko un fizisko spēju atgūšanai pēc ķīmiskās terapijas un operācijām un viņu vecāku rehabilitācijai.
Fonds izsaka pateicību Mārtiņam Rītiņam, kurš jau vairākus gadus pēc kārtas Mārtiņdienā dāvina gardus cienastus slimajiem bērniem slimnīcā, veicinot viņu atveseļošanos, nu atsaucies Mārtiņa Fonda direktores Elitas Keišas aizcinājumam sadarboties rehabilitācijas centra izveidē, ierīkojot rehabilitācijas centra dārza teritorijā īpašu "Garšaugu paradīzi", kurā sabiedrībā populārais kulinārijas meistars pašrocīgi iesēs garšvielas, kuras liks galdā kā piedevas centrā gatavotajiem ēdieniem bērniem veselības atgūšanai un stiprināšanai.
Mārtiņš Rītiņš norāda, ka "Mārtiņa fonda "Dūjas" ir projekts, kam ir laba perspektīve, jo šādā centrā veselību varēs atgūt ne tikai bērni no Latvijas ar specifiskajām saslimšanām, bet arī no kaimiņvalstīm – Ukrainas, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Čehijas, Slovēnijas, Lietuvas un Igaunijas: "Man kā kulināram ir ne tikai prieks, bet arī gods sadarboties ar kvalificētiem speciālistiem hematoloģijas un onkoloģijas nozarē, veidojot specializētas ēdienkartes bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām pēczāļu terapijas periodam, tā labvēlīgi ietekmējot atveseļošanos, kā arī rodot iespēju ar vietējiem augiem, kas ir arī garšaugi, bagātināt bērnu uzturu ar organismam nepieciešamām vielām un vitamīniem. Iespēja izveidot pašam savu "Garšaugu paradīzi" ir ikviena pavāra sapnis un man ir prieks, ka Mārtiņa Fonds man dāvina šo iespēju, kas ir arī nepieciešamība resursu atgūšanai mazajiem slimajiem pacientiem".
M.Rītiņš kā biedrības Slow Food Rīga dibinātājs un pamatlicējs Latvijā norāda arī uz to, ka Jēkabpils rajona Kalna pagastā pie Bencānu ezera, kurā mājo vēži un kur atrodas rekonstruējamais objekts, ir ekoloģiski tīra vide, kas ir būtisks faktors ne tikai bērnu atveseļošanai, bet arī kvalitatīvu garšaugu audzēšanai. "Ēdienam ko mēs patērējam ir jāgaršo labi, tam ir jābūt izaugušam, novāktam, pārstrādātam ekoloģiski tīrā vidē pēc tradicionālajām saimniekošanas metodēm", uzsver kulinārijas speciālists un Slow Food (tīrs, kvalitatīvs un godīgs produkts – good, clean and fair) filozofijas popularizētājs Latvijā.
Mārtiņa Fonds jau decembrī uzsāks akciju "Lai prieku atnes "Dūjas!" ziedojumu vākšanai rehabilitācijas centra izveidei, lai jau 2010. gadā varētu organziēt slimo bērnu rehabilitāciju ekoloģiski tīrajā Latgales vidē. Centra izveidei plānots investēt ap Ls 130 000, veicot kapitālus remontdarbus. Uz 2009.g. 1.novembri ziedoti kopumā jau Ls 8300. Šobrīd aktuāla ir būvmateriālu iegāde dažādu rekonstrukcijas darbu veikšanai.
Pēc rehabilitācijas centra izveides plānots katru gadu veikt rehabilitācijas pasākumus 200 personām, sniegt psiholoģiskās konsultācijas 800 personām, organizēt 4 atbalsta grupas, organizēt 6 seminārus un 4 treniņapmācības, organizēt informatīvo izdevumu ar periodiskumu 6 reizes gadā, uzsākt pakalpojumu attīstīšanu rehabilitācijas pakalpojumu klāsta papildināšanai un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai citu valstu bērniem ar līdzīgām problēmām un pieredzes apmaiņai.
Tas, ka šāda veida rehabilitācijas centri ir nepieciešami un pieprasījums pēc to pakalpojumiem ar katru gadu pieaug, liecina faksts, ka jau otro gadu pēc kārtas vienas vasaras rehabilitācijas nometnes vietā Mārtiņa Fonds organizēja 2 nometnes "Uzdāvināsim bērniem krāsainu vasaru!". 2009. g. sniegta rehabilitācija 73 cilvēkiem, bērniem vecumā no 6 līdz 15 gadiem un viņu vecākiem. Vienas nometnes izmaksas ir aptuveni Ls 4000.2010.g. šim mērķim plānots savākt Ls 11 200 un organizēt 3 nometnes.
Nodibinājums Mārtiņa fonds ir sabiedriska bezpeļņas organizācija. Fonds ir izveidots 199l. gadā ar mērķi, palīdzēt un atbalstīt bērnus, kuri slimo ar onkohematoloģiskām saslimšanām , kā arī bērniem ar redzes, dzirdes un fiziskās attīstības traucējumiem. Daudzas šādas ģimenes ir saņēmušas atbalstu no labas gribas cilvēkiem un organizācijām Latvijā un ārvalstīs. Un godprātīgu izlietojumu.
Šobrīd Latvijā ir ap 170 ar leikēmiju slimo bērnu, apmēram 300 bērni atrodas remisijas stāvoklī (slimība apturēta) un ap 200 ar onkoloģiskām saslimšanām slimo bērnu, viņus ārstē Latvijas Valsts Universitātes bērnu klīniskās slimnīcas hematoloģisko un onkoloģisko slimību doto līdzekļu godprārtīgu, ekonomisku un lietderīgu izmantošanu.