Jūrmalā darbu sākusi jauna glābšanas stacija

© Publicitātes foto

Starp Dzintaru un Majoru pludmali Mālpils ielas galā, jūlijā darbu sākusi jauna mobilā glābšanas stacija, kas dos iespēju pastiprināt drošības pasākumus pludmalē. Jūrmalas pludmalē tagad darbojas septiņas glābšanas stacijas, kuru darbinieki gādā par to, lai peldvietu apmeklētāji ievērotu drošības noteikumus uz ūdeņiem un pludmalē, un nepieciešamības gadījumā sniedz pirmo neatliekamo palīdzību.

Pludmalē starp Dzintariem un Majoriem ir liels apmeklētāju pieplūdums, un jaunā glābšanas stacija glābējiem dos iespēju ātrāk reaģēt – operatīvi sniegt pirmo medicīnisko palīdzību pēc dažādiem negadījumiem vai nepieciešamības gadījumā izsaukt ātro neatliekamo palīdzību, nekavējoties sākt meklēšanu gadījumos, kad pludmalē nomaldās bez vecāku uzraudzības atstāti bērni, kā arī veikt preventīvus pasākumus atpūtnieku drošībai pludmalē.

Glābšana stacija iegādāta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu, kas saņemts, Jūrmalas pilsētas domei līdz ar divām Igaunijas un trim Latvijas pašvaldībām piedaloties Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā „Zilā karoga prasību nodrošināšana Baltijas jūras reģionā” („Beach Hopping”).

Piedaloties projektā, Jūrmalas pilsētas domes mērķis bija pastiprināt drošību pludmalē, apmainīties pieredzē ar Latvijas un Igaunijas pašvaldībām, kuru teritorija tāpat atrodas jūras piekrastē, kā arī nodrošināt profesionālu glābšanas dienesta speciālistu apmācību un izveidot labu infrastruktūru glābšanas pakalpojumu sniegšanai.

Jūrmalas glābšanas dienesta uz ūdeņiem glābēji ir profesionāli apmācīti un ieguvuši starptautiskus kvalifikācijas sertifikātus.

Glābšanas dienesta darbības nodrošināšanai par projekta „Beach Hopping” līdzekļiem šogad iegādātas septiņas motorlaivas ar jaudīgiem motoriem, 20 jūras radiostacijas un apskaņošanas sistēmas. Patrulēšanai pludmalē un citiem darbiem iegādāti divi kvadricikli, kas aprīkoti ar vinčām smagumu vilkšanai, un divi ūdens motocikli. Glābēji saņēmuši hidrotērpus un akvalangus, un citu glābšanai uz ūdens un ziemā uz ledus nepieciešamo aprīkojumu.

Īstenojot projektu, liela uzmanība tika pievērsta iedzīvotāju informēšanai – Jūrmalas skolās notika semināri, kuros vairāk nekā 600 skolēni apmācīti drošības jautājumos un pirmās palīdzības sniegšanā, pludmalēs uzstādīti Zilā karoga prasībām atbilstīgi informatīvie stendi un izvietoti karogi, kas informē par atļauju vai aizliegumu peldēties.

Dalība projektā devusi iespēju Jūrmalā izveidot drošu, glābšanas darbiem pludmalē piemērotu infrastruktūru, attīstīt glābšanas bāzes – glābšanas stacijas – un iegādāties kvalitatīvu, mūsdienu prasībām atbilstīgu tehnisko aprīkojumu. Būtisks ieguvums ir glābēju sertifikācija atbilstīgi Eiropas Savienības prasībām, kā arī plašākas iespējas veikt preventīvo darbu – informēt sabiedrību un pludmales apmeklētājus par drošības prasībām.

Kopējais finansējums visām projektā „Beach Hopping” iesaistītajām pašvaldībām ir 1 miljons un 345 tūkstoši latu. Jūrmalas pašvaldībā īstenotā projekta kopējais finansējums ir 179 810 latu, no kuriem 85 % – 152,8 tūkstošus latu – finansēja ERAF, 5 % – 8 990 latu – valsts un 10 % – 17 980 latu – Jūrmalas pilsētas dome.

Latvijā

Neraugoties uz to, ka Ķīnas tirzniecības gigants – “Temu” ir iemantojis sliktu slavu, pilnīgi pretējās domās ir praktiskā mājsaimniece Iveta, kura bieži iepērkas lēto cenu interneta veikalā, taču pēdējā laikā nācies vilties! Turklāt, pretenzijas, nevis pret pašu preci, bet tās piegādātāju, ziņo "Bez Tabu".

Svarīgākais