Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais nosūtījis vēstuli Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājam Andrim Jaunsleinim, aicinot to sarunās ar Ministru kabinetu ierosināt veikt papildinājumus likuma „Par pašvaldībām” 43. panta pirmajā daļā, iestrādājot jaunu punktu, kas deleģētu pašvaldībām tiesības izdot saistošos noteikumus par izklaides vietu darbību, arī par izklaides vietu darba laika ierobežošanu.
Dainis Turlais: „Rīgas dome regulāri saņem iedzīvotāju sūdzības par naktsklubu, diskotēku un bāru skaļu trokšņošanu, kas traucē apkārtējo cilvēku mieru, bet saukt pie reālas atbildības vaininiekus mēs nespējam. Šīs iestādes apstrīd tām uzlikto sodu tiesā, un par atkārtotu pārkāpumu šīs iestādes sodīt nevar, kamēr tiesas nolēmums nav stājies spēkā. Parasti pārsūdzību izskatīšana un nolēmuma pieņemšana kopā aizņem apmēram divus, trīs gadus, līdz ar to šajā laika periodā iedzīvotāji, kuri dzīvo trokšņu ietekmē, nevar realizēt savas likumīgās tiesības. Pašvaldībai faktiski ir liegta iespēja aizstāvēt iedzīvotāju intereses! Likumdevējs nevienai tiesībsargājošai iestādei vai pašvaldībai nav devis tiesības aizvērt vai apturēt šādas iestādes darbību. Manuprāt, būtu jāpārskata pašvaldības un valsts sadarbības principi un, atmetot politiskās ambīcijas, jāļauj pašvaldībām reāli pildīt savas funkcijas – kārtības un naktsmiera nodrošināšanu. Cilvēki nedrīkst ciest likumu nesakārtotības dēļ”.
Lai novērstu iedzīvotāju tiesību aizskārumus gadījumos, kad uzņēmēji (kafejnīcu un naktsklubu īpašnieki) traucē naktsmieru, D.Turlais rosina piešķirt pašvaldībām tiesības ieviest speciālas pašvaldības atļaujas (licences) naktsklubu, diskotēku un bāru darbībai, tostarp mūzikas atskaņošanai diennakts laikā. Šādā gadījumā atkārtotu sabiedriskās kārtības pārkāpumu gadījumā būs iespējams paredzēt šo atļauju anulēšanu. Piemēram, ja tiek noteikts, ka vienai iestādei par trokšņošanu pieļaujami ne vairāk kā trīs atkārtoti administratīvā pārkāpuma protokoli, tad, sastādot ceturto administratīvā pārkāpuma protokolu, tā tiek slēgta. „Šāda sistēma izklaides vietu īpašniekiem liktu sava uzņēmuma darbību sakārtot tā, lai trokšņošana netraucētu pilsētas iedzīvotāju un viesu mieru, bet policisti spētu reāli cīnīties ar problēmu”, uzsvēra D.Turlais.