Rīgas domē

19.jūl
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) Rīgas domei līdz 29.jūlijam lūdz paskaidrot plānoto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu un iesniegt noslēgtā līguma kopiju starp pašvaldību un izvēlēto atkritumu apsaimniekotāju A/S “Tīrīga”, lai izvērtētu tās atbilstību normatīvajiem aktiem.
 
17.jūl
Rīgas domē nebeidz rimt ultimāti, pat ja tos dēvē par nosacījumiem vai prasībām. Partija Saskaņa negrib no tās atšķelto četrinieku jeb Neatkarīgo deputātu frakciju, opozīcijas partijas grib ārkārtas vēlēšanas, daļa opozīcijas deputātu negrib ārkārtas vēlēšanas, vieni grib sastrādāties ar partiju Gods kalpot Rīgai, bet ar Saskaņu ne, otri negrib ne to, ne to. Citi negrib pašreizējo pagaidu mēru Oļegu Burovu mēra krēslā, pārējiem nav vēlēšanās pašiem vadīt Rīgas domi.
 
16.jūl
Rīgas domes deputāta, partijas "Latvijas attīstībai" (LA) frakcijas vadītāja Viestura Zepa ienākumi pērn bija 32 415 eiro, liecina Valsts ieņēmuma dienesta publicētā amatpersonu deklarācija.
 
16.jūl
Pērn Rīgas domes deputāta Viļņa Ķirša (V) ienākumi sasniedza 41 917 eiro, kas ir par aptuveni 2000 eiro mazāk nekā gadu iepriekš, liecina viņa Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtā amatpersonu deklarācija.
 
14.jūl
Jaunā konservatīvā partija (JKP) vērsusies Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK), lai noskaidrotu tehniskas lietas par pašvaldības ārkārtas vēlēšanu norisi, pastāstīja JKP Rīgas domes frakcijas vadītājs Jānis Ozols.
 
12.jūl
Rīgas domes (RD) Nacionālās apvienības (NA) frakcija šodien informējusi RD atbildīgās amatpersonas par frakcijas vadības sastāva maiņu.
 
10.jūl
Pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs un mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) jautājumu par Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšanu plāno aktualizēt tikai augusta vidū, šodien žurnālistiem atzina politiķis.
 
10.jūl
Septiņi pie partijām nepiederošie Rīgas domes deputāti, kā arī visi klātesošie opozīcijas domnieki šodien atturējās balsojumā par deputāta Oļega Burova (GKR) iecelšanu Rīgas Brīvostas pārvaldes valdē, tāpēc viņš šo amatu vēl neieņems.
 
10.jūl
Pašvaldības nodibinājuma "Riga.lv" valdes priekšsēdētājs Andris Konošonoks noliedz, ka darbinieki nodibinājumā būtu algoti, balstoties uz viņu piederību "Saskaņai" vai "Gods kalpot Rīgai!".
 
10.jūl
Rīgas domes «troņu spēles» nav gluži tādas, kā izskatās. Izskatās, ka politiķi vienā mierā iecels par mēru Oļegu Burovu un rullēs. Tāpat arī piemeklēs vicemēru vai divus vicemērus, un laime būs pilnīga. Bet neba nu tik skaisti ir. Patiesībā cīņas par krēsliem ir zvērīgas, un neviens nezina, kā tās beigsies. Tur ir no partijas Saskaņa atšķēlies četrinieks, kas brīžiem ir trijnieks. Vēl ir divnieks no Jaunās konservatīvās partijas renegātiem. Šie no savām partijām izmestie tagad ir tie, kam pieder «zelta mandāts» – viņi bauda milzīgo varas eiforiju izlemt, kādai būs varai būt Rīgā – vai būs tas vai cits mērs, vai arī būs pašreizējās Rīgas domes krišana un jaunas, ārkārtas domes vēlēšanas. Jau nogāzts ir Dainis Turlais. Kas darās šo cilvēku prātos, to nav iespējams uzminēt un prognozēt.
 
9.jūl
Rīgas domes opozicionāri grib saprast, ar kādām balsīm "Latvijas attīstībai" virzītais mēra amata kandidāts Viesturs Zeps (LA) plāno nodrošināt savu ievēlēšanu amatā, tādēļ vēl nesteidz viņam paust atbalstu.
 
9.jūl
SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētājs un vicemērs Vadims Baraņņiks izraudzījies uzņēmuma padomi četru cilvēku sastāvā, apliecināja pats Baraņņiks.
 
9.jūl
Ņemot vērā pirmdienas spēcīgās lietavas pilsētā, Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs otrdien, 9. jūlijā, sasauca Rīgas pilsētas pašvaldības atbildīgo institūciju pārstāvju sanāksmi, kuras laikā apsekoja problemātiskās Rīgas ielas, lai novērtētu paveiktos darbus plūdu mazināšanai.
 
9.jūl
Rīgas mēra amata kandidāts Oļegs Burovs (GKR) vēl aizvien nav panācis kompromisu starp partijas "Saskaņa" un "Neatkarīgo deputātu frakcijas" prasībām un ir gatavs arī ārkārtas vēlēšanām, šodien žurnālistiem atklāja politiķis.
 
9.jūl
Cīņa par Rīgas mēra amatu saasinās. Līdzās Gods kalpot Rīgai (GKR) izvirzītajam kandidātam Oļegam Burovam savu kandidātu izvirzījusi arī partija Latvijas attīstībai (LA) – Viesturu Zepu. Šonedēļ, kā norādīts partijas paziņojumā, LA mēra amata kandidāts Viesturs Zeps un frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Māris Mičerevskis uzsāks sarunas ar visām Rīgas domes (RD) opozīcijas frakcijām par atbalstu V. Zepam. Ievērojiet, sarunas tiks uzsāktas tikai ar opozīcijas frakcijām.
 
8.jūl
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturējis trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Baibu Broku (VL-TB/LNNK), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
 
8.jūl
"Latvijas attīstībai" (LA) Rīgas domes frakcija šonedēļ plāno tikties ar līdzšinējām Rīgas domes opozīcijas partijām, lai diskutētu par iespējamo atbalstu frakcijas virzītajam kandidātam uz mēra amatu Viesturam Zepam (LA).
 
7.jūl
Ik nedēļu apsekojot vairākas Rīgas skolas, kurās tiek veikti dažāda veida remontdarbi, Rīgas domes atbildīgie speciālisti konstatējuši, ka šogad ieplānotie izglītības iestāžu remontdarbi tiks pabeigti savlaicīgi, pauda Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Baiba Gailīte.
 
5.jūl
Partijas "Latvijas attīstībai" (LA) frakcijas vadītāja Viestura Zepa izredzes tikt apstiprinātam Rīgas mēra amatā nav lielas, pauda politologs Juris Rozenvalds.
 
5.jūl
Partijas "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai!" (GKR) neatbalstīs partijas "Latvijas attīstībai" (LA) frakcijas mēra kandidatūru Viesturu Zepu. Tāpat atbalstu nesteidz sniegt Rīgas domes opozīcija.
 
5.jūl
Partijas "Latvijas attīstībai" (LA) Rīgas domes frakcija galvaspilsētas mēra amatam oficiāli nolēmusi nominēt frakcijas vadītāju Viesturu Zepu.
 
5.jūl
Rīgas domes "Neatkarīgo deputātu frakcijas" lēmums dibināt savu partiju ir simbolisks solis, norādīja politologs Juris Rozenvalds.