Rīgas domē

19:00
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu un Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti šodien vienojās uzlikt par pienākumu pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" reizi ceturksnī sniegt ziņojumu par uzņēmuma modernizācijas projektiem un kopējām aktualitātēm.
 
14.jan
Šonedēļ Rīgā plānots sākt eksperimentu – vairākas ielas nekaisīt ar sāls maisījumu, veicot tikai sniega šķūrēšanu un izvešanu, informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs pēc šodien sasauktās operatīvās sanāksmes par ielu uzturētāju gatavību ekstremāliem ziemas laika apstākļiem.
 
14.jan
Rīgas ielu uzturētāji ir gatavi ekstremāliem ziemas laika apstākļiem, kādi šobrīd valda daudzviet Eiropā, šāda atziņa tika pausta pēc šodien Rīgas domes priekšsēdētāja Nils Ušakovs sasauktās operatīvās sapulces, kurā atbildīgās amatpersonas atskaitījās par pašvaldības un ielu uzturēšanas uzņēmumu gatavību pilsētas brauktuvju tīrīšanai intensīvas snigšanas apstākļos.
 
10.jan
Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) savu darba komandējumu uz Austrāliju apvienojusi ar īsu atvaļinājumu.
 
31.dec 2018
Rīgas domes deputāti 2018.gada laikā aizvadījuši 26 domes sēdes, no kurām 12 bijušas ārkārtas.
 
28.dec 2018
Rīgas domes priekšsēdētājs un pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) kapitāldaļu turētājs Nils Ušakovs (S) janvāra sākumā apņēmies paplašināt RS pagaidu valdes sastāvu, aģentūrai LETA apstiprināja politiķis.
 
28.dec 2018
Rīgas apgabaltiesa piektdien nolēma paturēt apcietinājumā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" iepirkumu lietā aizdomās turēto uzņēmuma infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoru Igoru Volkinšteinu.
 
23.dec 2018
Rīgas domes pārstāvji norādīja, ka Latgales priekšpilsētā un Centra rajonā kopumā ir 47 apstiprinātās eglīšu tirdzniecības vietas. Patlaban ir izsniegtas 19 tirdzniecības atļaujas, kas ir par vienu atļauju vairāk nekā pērn. Pārsvarā atļaujas izsniegtas tirgošanai pie tirdzniecības centriem un veikaliem.
 
22.dec 2018
Pašreizējā Rīgas domes sasaukuma atlaišana Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā likumprojektā tiek pamatota ar iepriekšējā sasaukuma rīcību, kas nav korekti, teikts Tieslietu ministrijas (TM) atzinumā par likumprojektu.
 
21.dec 2018
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcija pieprasījusi atbildīgajām pašvaldības institūcijām skaidrojumu par domes organizētu Ziemassvētku pasākumu, kas norisinājies krievu valodā, informēja frakcijas pārstāvis Edvards Ratnieks.
 
20.dec 2018
Iecere atlaist Rīgas domi rada nopietnas bažas par demokrātijas principu ievērošanu Latvijā, paudis Eiropas Sociālistu partijas (PES) prezidents Sergejs Staniševs. Rīgas domē valdošā partija "Saskaņa" ir PES biedre.
 
19.dec 2018
Ar Rīgas domes koalīcijas deputātu balsīm bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) šodien saglabāja Rīgas Brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja amatu.
 
19.dec 2018
Gada nogale Rīgas brīvostā iezīmējas ar pozitīviem notikumiem: kravu apgrozījums attiecībā pret 2017. gada 11 mēnešiem ir pieaudzis par 6,5%, kas vienlaikus apsteidz Rīgas brīvostas pārvaldes šim gadam plānoto kravu apjomu par 2,5%. Praktiski noslēgušies ir arī būvdarbi jaunajos Krievu salas termināļos, kas pilnīgi droši nozīmē, ka no Daugavas labā krasta Rīgas vēsturiskā centra teritorijas ogļu kravas aizies jau tuvāko mēnešu laikā. Intervija ar Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju Andri Ameriku 12. decembrī.
 
19.dec 2018
Ja gadījumā Saeima pieņems likumu par Rīgas domes atlaišanu, Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) šo lēmumu apstrīdēs Satversmes tiesā, žurnālistiem pastāstīja politiķis.
 
19.dec 2018
Pēc ilgstošām diskusijām Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas locekļi ar jaunajiem Kalnciema ielā 2B esošās ēkas īpašniekiem vienojušies ēku demontēt līdz līmenim, kad būvinženieri sniegs atzinumu, ka tā ir pilnībā droša.
 
19.dec 2018
Ar likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir mēģinājusi celt tiesiskuma latiņu pašvaldībās, šorīt telefonintervijā Latvijas Televīzijai vērtēja konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars.
 
19.dec 2018
Neiedragājams Rīgas domes koalīcijas atbalsts un premjerministra Māra Kučinska nevēlēšanās sasteigt lēmumus ļāvuši Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam uz nenoteiktu laiku nosargāt savas pozīcijas galvaspilsētas pašvaldībā.
 
18.dec 2018
Opozīcijas deputāti lūguši trešdienas Rīgas domes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par deputāta, bijušā vicemēra Andra Amerika (GKR) atbrīvošanu no Rīgas brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata.
 
18.dec 2018
Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībās nepieciešama "liela dezinfekcija", tā otrdien domes sēdē izteicās jaunais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, līdzšinējais Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR).
 
18.dec 2018
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) ir izturējis kārtējo neuzticības balsojumu, viņu atbalstot visiem koalīcijas deputātiem, bet atlaišanu pieprasot mazākumā esošajai opozīcijai.
 
18.dec 2018
Par jauno Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku šodien ārkārtas sēdē tika ievēlēts pašvaldības deputāts, līdzšinējais Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR).
 
18.dec 2018
Labu ideju var nogremdēt slikts izpildījums. Rīgas pašvaldība vairākus gadus īsteno burkāna un pātagas principu ēku sakārtošanā. Tiem īpašniekiem, kuri sadarbojas un rīkojas, ir paredzētas atbalsta programmas, bet tiem, kas savu īpašumu nesakārto – paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme vai piespiedu sakārtošana.