Rīgas domē

27.feb
Lai sniegtu palīdzību galvaspilsētas nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksātājiem Covid-19 krīzes laikā, Rīgas pašvaldība šogad piedāvā dažādus atbalsta pasākumus, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
24.feb
Valsts policija noliedz sociālajos tīklos izskanējušos apgalvojumus par dronu izmantošanu, lai telpās kontrolētu Covid-19 ierobežojumu ievērošanu, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole.
 
24.feb
Trešdien, 24.februārī, sveicot Igaunijas Republiku tās neatkarības dienā, Rīgas rātsnams tiks izgaismots Igaunijas karoga krāsās, kā arī pie ēkas visas dienas garumā būs izkārts Igaunijas karogs.
 
18.feb
Lai nodrošinātu kvalitatīvas pamatizglītības pieejamību galvaspilsētas apkaimēs, attīstītu skolu mācību vides modernizēšanu, veicinātu izglītības kvalitātes paaugstināšanu vidusskolās, kā arī vienlaikus risinātu pirmsskolas izglītības pieejamību apkaimēs, Rīgā turpina pilnveidot un optimizēt izglītības iestāžu tīklu. Par to ceturtdien, 18.februārī, tika lemts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē.
 
14.feb
Labā prakse valsts un pašvaldību iestādēm ir savus lēmumus un intereses tiesā aizstāvēt pašu spēkiem, tikai īpaši sarežģītos gadījumos pieaicinot advokātus. Rīgas pašvaldībā iegājies, ka pašu juristi uz tiesām iet reti. Tam nolīgst advokātus. Katru gadu tam tērē ap 350 tūkstošiem eiro. Vēl sešsimt tūkstošus tērē arī pašvaldības uzņēmumi, vēsta raidījums "De facto".
 
11.feb
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Militārā dienesta likumā un Latvijas Republikas Zemessardzes likumā, kas paredz samazināt nosacījumus uzņemšanai militārajā dienestā un zemessardzē, informēja parlamenta Preses dienestā.
 
8.feb
Nesaņemot eksporta garantijas, "Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcai" (DLRR) var nākties atlaist pusi jeb aptuveni 300 darbinieku, intervijā sacīja uzņēmuma akcionārs un patiesais labuma guvējs Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis.
 
4.feb
Rīgas pašvaldība plāno pretendēt uz gandrīz 150 miljonu eiro lielu finansējumu dažādu satiksmes infrastruktūras projektu īstenošanai - mobilitātes punktu izveidei pie sešām dzelzceļa stacijām, metrobusa līnijas veidošanai līdz Dreiliņiem, zemās grīdas tramvaju un elektrobusu iegādei, kā arī jaunas veloinfrastruktūras izbūvei Rīgas reģionā 64 kilometru garumā, informē Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis.
 
4.feb
Rīgas pašvaldība vienojusies virzīt priekšlikumu "Rail Baltica" projektā, kas paredz izbūvēt tuneli Anniņmuižas bulvārī, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
4.feb
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien lems par Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas vadītāja Sergeja Hristoļubova atbrīvošanu no amata. 
 
3.feb
Trešdien, 3.februārī, Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē deputāti atbalstīja lēmumu sešām spēļu zālēm atcelt iepriekš izdotās atļaujas azartspēļu organizēšanai.
 
3.feb
Pārtikas veikalos inficēšanās līmenis ar Covid-19 ļoti zems, tādēļ valdības konceptuālais lēmums paplašināt preču pieejamību ir solis pareizā virzienā, sacīja Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) izpilddirektors Noris Krūzītis.
 
3.feb
Tiesībsarga birojs saņēmis informāciju no dažādu profesiju pārstāvjiem, tostarp, mediķiem, ka, nevakcinējoties pret Covid-19, tiem draud atlaišana no darba, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja tiesībsarga vietniece Ineta Piļāne.
 
2.feb
Viena no kandidātēm uz Rīgas izpilddirektora amatu ir galvaspilsētas mēra Mārtiņa Staķa (PP) partijas biedre, kustības "Par!" Ropažu nodaļas vadītāja un Ropažu novada pašvaldības izpilddirektore Signe Grūbe, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".
 
1.feb
Ilggadīgo Rīgas domes Juridiskās pārvaldes priekšnieku Jāni Liepiņu pārcels darbā uz Pilsētas attīstības departamentu, aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).
 
30.jan
Rīgas dome nolēmusi būtiski samazināt tēriņus par SIA "Rīgas satiksme" apsaimniekoto autostāvvietu izmantošanu deputātiem un atsevišķām domes struktūrvienībām.
 
29.jan
Nav konstatēta nedz saistība starp vakcināciju ar uzņēmumu "Pfizer" un "BioNTech" izstrādāto Covid-19 vakcīnu "Comirnaty" un pēcvakcinācijas nāves gadījumiem, nedz kādas jaunas blaknes, piektdien pavēstīja Eiropas Zāļu aģentūra (EZA), secinājumu balstot pirmajos vakcinācijas kampaņas datos.
 
29.jan
Ar mēneša nobīdi Rīgas dome apstiprinājusi pilsētas jauno budžetu. Pārmaiņu koalīcija to pasludinājusi par prioritāšu, nevis ambīciju budžetu. Budžeta deficīts augs, taču tas nenozīmējot, ka Rīga grimst parādos. Taču pielikums Nr. 1 paskaidrojuma rakstam un Rīgas domes priekšsēdētāja ziņojumam par Rīgas pilsētas pašvaldības 2021. gada budžetu liecina, ko citu. Galvaspilsētas parādsaistības pārsniedz 0,7 miljardus eiro.
 
28.jan
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) un Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP) piektdien, 29.janvārī, apskatīs jauno Covid-19 nodaļu Rīgas 1.slimnīcā, kurā no 30.janvāra plānots sākt Covid-19 pacientu aprūpi, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
28.jan
Lai mazinātu iespējas inficēties ar Covid-19, Rīgas domes Labklājības departaments aicina seniorus savas ikdienas gaitas iespēju robežās plānot dienas vidū, kad veikalos un sabiedriskajā transportā ir mazāk cilvēku,  informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.
 
27.jan
Pēc aptuveni septiņas stundas ilgušām diskusijām, Rīgas dome šodien pieņēma pašvaldības budžetu, paredzot, ka tās izdevumi 2021.gadā būs par aptuveni 20 miljoniem mazāki nekā pagājušajā gadā tomēr tie tāpat būtiski pārsniegs ieņēmumus.
 
27.jan
Lielākā daļa Rīgas pilsētas šī gada budžeta deficīta tiks segta no iepriekšējā gada līdzekļu atlikuma, šodien preses konferencē informēja Rīgas domes Finanšu departamenta direktors Uldis Rakstiņš.