Rīgas domē

Vakar, 18:16
 Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Edvīns Balševics, paredz VARAM sagatavotais Rīgas domes atlaišanas likumprojekts, par kuru valdība plāno lemt 17.decembrī.
 
Vakar, 7:45
Nododot Rīgas Brīvostu valsts pārvaldībā, galvaspilsētas pašvaldība ik gadu varētu zaudēt vairāk nekā trīs miljonu eiro ieņēmumus, informēja Brīvostas pārstāve Liene Ozola.
 
10.dec
Plāns pēkšņi pārņemt Rīgas Brīvostu valsts pārvaldībā ir "tālu no saprāta robežām", šādu viedokli pauda Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR).
 
10.dec
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien pēc plašām diskusijām nolēma rīt, 11.decembrī, turpināt skatīt grozījumus, kas Rīgas domes iespējamās ārkārtas vēlēšanās ļautu pašvaldības domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.
 
10.dec
Šodien Saeimas atbildīgajā komisijā sāks darbu pie likumprojekta, kas cita starpā Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu gadījumā jaunievēlētajam sasaukumam ļautu strādāt 5,5 gadus. Paralēli Saeimas koalīcijas partijas sākušas gatavoties arī pašām vēlēšanām, un izskatās, ka tajās varētu startēt divi pašlaik Rīgas domes opozīcijas partijas vienojoši bloki.
 
10.dec
Pārfrāzējot klasiķi: Rīgas domes (RD) atlaišanas procedūra, par kuru tik ilgi runāja opozīcija, ir sākusies. Ko tas nozīmē, ņemot vērā, ka šī soļa sekas var izrādīties gluži negaidītas?
 
10.dec
Raitākai 2020.gada Rīgas domes budžeta apstiprināšanai pašvaldību departamentiem dots politiskais rīkojums samazināt nākamā gada tēriņus, šorīt intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) Rīgas domes frakcijas vadītājs Dainis Locis.
 
10.dec
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nolēmusi rosināt Rīgas domes atlaišanu, jo ministrijas ieskatā vietvara jau otro reizi nav spējusi izpildīt vienu no pašvaldības autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. VARAM ministrs Juris Pūce jau gara acīm redz sevi vēstures grāmatā kā Pūbliju Kornēliju Scīpionu Emiliānu Afrikāni Jaunāko, kam būs beidzot izdevies satriekt pīšļos un nolīdzināt līdz ar zemi Kartāgu jeb nešķīsto Rīgas domi.
 
9.dec
Kvoruma trūkuma dēļ Rīgas domnieki pirmdien nespēja vienoties arī par Pilsētas attīstības departamenta 2020.gada budžetu.
 
9.dec
Kultūras ministrija (KM) un Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valde vērsušās pie Rīgas domes ar aicinājumu valsts pārziņā bez atlīdzības nodot LNOB ēku, taču pašvaldība, kura atzīst pašas ierobežotas spējas tūlītēji nodrošināt nama remontam nepieciešamos aptuveni septiņus miljonus eiro, ir nobažījusies, vai valsts spēs nodrošināt tā sakārtošanu.
 
9.dec
Vides ministrs Juris Pūce tomēr izlēmis, ka Rīgas pašvaldības darbu vajag paplosīt ar ārkārtas vēlēšanām. Kaut arī Rīgā atkritumu izvešanas traģēdija nav notikusi, ministrs tieši šo ieganstu nosauca par būtiskāko, kāpēc jārosina Rīgas domes atlaišana. Par Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanu datumu iecerēts nākamā gada 29. februāris, ja Saeima tam piekritīs un likumu izsludinās Latvijas Valsts prezidents. Un tas viss notiek laikā, kad apmēram 30 pašvaldību varētu Satversmes tiesā apstrīdēt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciēto administratīvi teritoriālo reformu. 
 
9.dec
Rīgas dome, kuru Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosinājusi atlaist, nākamā gada budžetu nespēs izveidot un tas būs jāpaveic jaunajam pašvaldības sasaukumam, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja "Attīstībai/Par!" (AP) līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.
 
8.dec
Svētdienas vakarā un naktī uz pirmdienu, pūšot spēcīgam dienvidu, dienvidrietumu vējam, gaisa temperatūra Latvijā sasniegs +5..+8 grādus, vietām var krist siltuma rekordi, prognozē sinoptiķi.
 
7.dec
Ja novembrī notiktu Rīgas domes vēlēšanas, lielāko vēlētāju atbalstu iegūtu "Saskaņa", partiju apvienība "Attīstībai/Par" un "Jaunā vienotība", liecina socioloģisko pētījumu aģentūras "Factum" publiskotie aptaujas dati.
 
7.dec
Rīgas vicemērs un SIA "Rīgas satiksme" kapitāldaļu turētājs Druvis Kleins uzdevis uzņēmuma vadībai atkārtoti izvērtēt sadarbību ar SIA "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS).
 
6.dec
Viena partija nākamā gada Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu aģitācijai varēs tērēt līdz 157 977 eiro, liecina aģentūras aprēķini.
 
6.dec
Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu paziņojumu izsūtīšana galvaspilsētas iedzīvotājiem izmaksātu aptuveni 200 000 eiro, taču Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) vajadzēs lūgt valdībai neizsludināt konkursu šī pakalpojuma nodrošināšanai.
 
6.dec
Rīgā nevienam no aktīvajiem politiskajiem spēkiem nav pārliecinoša vēlētāju atbalsta, jo pašreizējie domes opozīcijas deputāti nav plaši pazīstami vēlētāju vidū, kā arī nav īsti skaidrs, cik vienota un gatava patlaban ir "Saskaņa", politisko situāciju galvaspilsētā saistībā ar iespējamajām pašvaldības ārkārtas vēlēšanām komentēja sociologs Arnis Kaktiņš.
 
6.dec
Patlaban neviens politiskais spēks nav īsti gatavs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, taču šajās vēlēšanās ir prognozējama augsta vēlētāju aktivitāte, prognozēja sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" līdzīpašnieks, politologs Filips Rajevskis.
 
6.dec
Rīgas domi līdz ārkārtas vēlēšanām vadīs no civildienesta pārstāvjiem veidota administrācija, šodien žurnālistiem pastāstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).
 
6.dec
Rosinot Rīgas domes atlaišanu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) jau otro reizi ir rupji pārkāpis likumu un "jebkādu sapratni par demokrātiju", pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, bijušais ilggadējais galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs (S).
 
6.dec
Eiropas Parlamenta deputāts un bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) vēl nav izlēmis, vai kandidēs iespējamās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās.