Rīgas domē

22.mai
Sarkandaugavas iedzīvotāji vakar izdzirdēja priecīgu ziņu – četru joslu maģistrāle zem viņu mājokļu logiem netiks būvēta, līdz ar to arī sastrēgumu nebūs un autotransporta intensitāte būs mazāka. Īstenotais projekts nebūs tik apjomīgs kā sākotnēji plānotā Tvaika ielas pārbūves iecere.
 
22.mai
Vasarā tiek pārbaudīti siltumtīkli, lai novērstu bojājumus, kas ziemā var sagādāt nepatīkamus brīžus – nāksies remontēt, cilvēkiem nebūs karstā ūdens un apkures.
 
22.mai
Neiztiekot bez vāji maskētām norādēm par opozīcijas ierobežoto spriestspēju, Rīgas domes koalīcija pirmdien jau trešo reizi četru mēnešu laikā grozīja pašvaldības nolikumu, kas reglamentēs to, cik ilgi, izskatot vienu jautājumu, deputāti var iztaujāt ziņotāju.
 
21.mai
Rīgas domes sēdē, saistībā ar jautājumu uzdošanas kārtību, šodien trešo reizi tika apstiprinātas izmaiņas pašvaldības nolikumā, kas paredz, ka turpmāk domnieki domes sēdēs ziņotājam jautājumus varēs uzdot katrs 10 minūtes.
 
20.mai
Rīgas domes deputāts Olafs Pulks (V) plāno kandidēt rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās, apstiprināja pats deputāts.
 
13.mai
Pārsūdzot Rīgas domes lēmumu par 42 spēļu zāļu likvidēšanu Rīgas vēsturiskā centrā un tā aizsardzības zonā, kā arī jauktas apbūves teritorijā, pret pašvaldību tiesā vērsušies visi iesaistītie spēļu zāļu komersanti, apstiprināja Rīgas domes pārstāve Aira Šmelde.
 
7.mai
No šodienas lielākajā daļā Rīgas minibusu maršrutu pasažieri varēs izmantot piešķirtās braukšanas maksas atlaides, bet sešos mikroautobusos saglabāsies līdzšinējā norēķinu kārtība, pavēstīja SIA "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartaševiča.
 
28.apr
Rīgas domes Satiksmes departaments Spodrības mēneša laikā no smiltīm un nogulsnēm līdz šim attīrījis 700 kilometrus Rīgas ielu, pastāstīja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.
 
28.apr
Tuvāko nedēļu laikā Rīgā sāksies apjomīgāko ielu remontdarbu sezona, un arī šogad ievērojamākie būvdarbi notiks pilsētas centrā, pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.
 
27.apr
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) Rīgas domes nolikuma deputātu tiesību ierobežojošo normu atcelšanai devis laiku līdz 7.maijam.
 
24.apr
1.maijā sāksies grupu komplektēšana Rīgas pirmsskolas izglītības iestādēs, līdz ar to pašvaldība aicina vecākus pārskatīt bērnu reģistrācijas pieteikumus Rīgas bērnudārzos un nepieciešamības gadījumā aktualizēt kontaktinformāciju, vēlamo mācību sākšanas laiku un citus būtiskus datus, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.
 
24.apr
Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) uzaicinājis apmeklēt Rīgu un piedalīties kādā no Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem 56 pilsētu vadītājus, tostarp Maskavas un Sanktpēterburgas mērus, apstiprināja mēra preses sekretāre Laila Ivāna.
 
18.apr
Otrdienas pievakarē notikušās ūdensvada avārijas dēļ šorīt Rīgā, Mežciema apkaimē, bez ūdensapgādes joprojām ir 16 daudzstāvu dzīvojamās mājas, informēja SIA "Rīgas ūdens" pārstāvis Arturs Mucenieks.
 
14.apr
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) 2017.gadā ienākumos saņēmis 75 358 eiro, kas ir par 500 eiro mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.
 
10.apr
Rīgas domes saistošo noteikumu grozījumi, kas nosaka 20 minūšu laika ierobežojumu deputātu jautājumu uzdošanai neatbilst spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, un būtu jāatceļ, secinājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).
 
9.apr
Rīgas domes deputāti pirmdien ārkārtas sēdē atcēla 1.martā pieņemtos pašvaldības nolikuma grozījumus, kuri paredzēja, ka deputāti jautājuma skatīšanas procesā ir tiesības uzdot tikai trīs jautājumus, vienlaikus spēkā aizvien ierobežojums jautājumu sesijai par vienu lēmumprojektu atvēlēt 20 minūtes.
 
6.apr
Šī gada 9.aprīlī plkst. 9.00 tiek sasaukta Rīgas domes ārkārtas sēde, kurā kārtējo reizi tiks lemts par pašvaldības nolikuma grozījumiem. Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" frakcija uzskata, ka pašreizējā saspringtā situācija Rīgas domē ir veidojusies domes priekšsēdētāja darbības stila dēļ, viņa nekorektās darba metodes ir apgrūtinājušas domes darbu.
 
6.apr
Rīgas domes Vidi degradējošo būvju komisija vienojusies ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju (VKPAI), ka inspekcija vērsīsies Saeimā ar ierosinājumu atsavināt Marijas ielā 6 esošo nolaisto īpašumu, pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.
 
5.apr
Rīgas dome pirmdien, 9.aprīlī, sasaukusi kārtējo ārkārtas sēdi, kurā plānots skatīt Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumus, liecina domes dienas kārtība.
 
5.apr
Gadās, ka internetā parādās bildes, kurās Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki it kā liek sodu omītēm. Policijai tiek pārmests, ka pensionāriem jau tā ir smaga dzīve, bet viņiem vēl arī strādāt neļauj. Kāpēc patiesībā RPP izraksta omītēm protokolus, skaidro pašvaldības portāls riga.lv.
 
5.apr
Rīgas mērs Nils Ušakovs komentējis vienu no karstākajiem diskusiju iemesliem gada aukstajos mēnešos.
 
3.apr
Rīgas domes skandalozie lēmumi opozīcijas deputātu ierobežošanai devuši pamatu mēra Nila Ušakova pretiniekiem arvien skaļāk piesaukt domes vai mēra atlaišanu. Tomēr Ušakovs savā krēslā var justies droši, uzskata "Betsafe". Iespēju, ka Ušakovs šogad amatu varētu zaudēt, bukmeikeri novērtējuši tikai ar 20%.