Rīgas domē

31.mar
Kā jau ziņots, par jauno Rīgas vicemēru piektdien iecelts Vadims Baraņņiks. Viņš pēdējo piecu gadu laikā partijai "Saskaņa" atvēlējis vien nepilnu pusotru tūkstoti. Lai arī ilgus gadus atradies vadošos amatos, kas atbild par satiksmi un transpotu. Un Baraņņika tiešā atbildība ir gan bedrainās Rīgas ielas, gan vairāki korupcijas skandāli, kas saistīti ar Rīgas satiksmi, norāda raidījums "Nekā personīga".
 
29.mar
Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) paskaidrojumu vēstule Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) līdz piektdienas plkst.17 nav saņemta, informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece Agnese Vārpiņa.
 
29.mar
Rīgas domes deputāti piektdien ārkārtas sēdē par otro vicemēru ievēlēja partijas "Saskaņa" deputātu Vadimu Baraņņiku.
 
28.mar
Skatot pašvaldības 2019.gada budžetu, Rīgas domes valdošā koalīcija noraidīja visus 67 opozīcijas partiju iesniegtos priekšlikumus, vienlaikus atbalstot vienu pie partijām nepiederošā deputāta Oskara Putniņa ieceri.
 
28.mar
Rīgas domes deputāti šodien apstiprināja 2019.gada budžetu, kas paredz, ka galvaspilsētas izdevumi šogad sasniegs vēsturiski augstāko slieksni - 1,083 miljardus eiro.
 
28.mar
Spriežot par Rīgas 2019.gada budžetu, domes opozīcijas partiju pārstāvji tradicionāli to kritizēja, norādot, ka tajā iekļauti vēl pirms vairākiem gadiem doti solījumi, tikmēr valdošās koalīcijas politiķi pauda nostāju, ka "pilsēta turpina attīstīties".
 
28.mar
Rīgas jaunais vicemērs no pašreizējā mēra Nila Ušakova (S) pārņems visas pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļu turētāja tiesības, liecina Rīgas domes ārkārtas sēdes darba kārtībai pievienotie dokumenti.
 
28.mar
Rīgas domē izskatot pašvaldības šī gada budžeta projektu, pēc teju piecu stundu ilgas jautājumu sesijas domnieki ir tikuši līdz debašu sadaļai.
 
28.mar
Rīgas dome ir apstiprinājusi kārtību, kādā Rīgas iedzīvotāji var saņemt ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijas pakalpojumus. Rīgā tā dēvēto pansionātu apmaksai tiek nodrošināts pašvaldības līdzfinansējums un klientu apgādnieku ienākumi netiek izvērtēti. Tas nozīmē, ka par vecāku vai radinieku uzturēšanos pansionātā bērniem vai citiem piederīgajiem nav jāpiemaksā, izņemot īpašus gadījumus.
 
27.mar
Tiekot ievēlētam Rīgas vicemēra amatā, Vadims Baraņņiks (S) varētu būt atbildīgs par transporta jomas jautājumiem.
 
27.mar
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) pagaidām nav saņēmusi no Rīgas mēra Nila Ušakova (S) pieprasītos skaidrojumus par SIA "Rīgas satiksme" un domes darbu, apstiprināja ministrijas pārstāve Agnese Vārpiņa.
 
27.mar
Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins no "Rīgas satiksmes" trīs gados 75 000 eiro pirms nodokļu nomaksas saņēmis par autostāvvietu monitorēšanu, raidījumam "TV3 Ziņas" apgalvoja pats Kokins.
 
27.mar
Rīgas dome šodien pieņēma grozījumus pašvaldības nolikumā, kas paredz izveidot vēl vienu galvaspilsētas vicemēra amatu, kura pienākumi gan vēl nav definēti.
 
27.mar
Rīgas domes opozīcijas partiju pārstāvji šodien gaidāmajā Rīgas domes sēdē rosinās lemt par Rīgas vēlēšanu komisijas vadītāja Jura Kokina atstādināšanu no amata, liecina sēdes darba kārtība.
 
26.mar
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Rīgas domes frakcijas deputāti pašvaldības 2019.gada budžeta projektā izstrādājuši priekšlikumus, kuru īstenošanai būtu nepieciešami papildu 13,86 miljoni eiro.
 
26.mar
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) beigusi juridisko pārbaudi par Rīgas domes darbu un konstatējusi vairākus iespējamus likumpārkāpumus. Viss liecina par to, ka Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova atstādināšana no amata ir tuvākā laika jautājums.
 
25.mar
Valstij lielo investīciju projektu izstrādē, iespējams, būtu jāievieš vienotu virsvadību, pirmdien intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" teica valsts kontroliere Elita Krūmiņa, informējot par Valsts kontroles veikto kases aparātu reformas revīziju.
 
24.mar
Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājā, pašvaldības uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) lielākā daļa vidējā līmeņa vadītāju ir partijas "Saskaņa" biedri, un šajā uzņēmumā karjeru sākuši un aizvien turpina arī Rīgas mēra Nila Ušakova (S) bijušā padomnieka Ērika Teilāna radinieki, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
 
23.mar
Latvijas Aizsardzības ministrijas (AM) izveidotā komisija nav konstatējusi, ka Igaunijā par spiegošanu notiesātā Aizsardzības spēku virsnieka Denisa Metsavasa un viņa tēva darbība ir atstājusi ietekmi uz Latvijas drošību, pastāstīja AM Militāri publisko attiecību departamenta vadītājs Kaspars Galkins.
 
22.mar
Partijas "Saskaņa" Rīgas domes frakcijas vadītājas vietnieks Vadims Baraņņiks pretendēs uz pašvaldības otrā vicemēra amatu, to politiķis apliecinājis Latvijas Radio.
 
22.mar
Bez opozīcijas atbalsta, Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komitejas vairākums šodien atbalstīja pilsētas 2019.gada budžeta projektu un nākamnedēļ par tā apstiprināšanu lems Rīgas dome.
 
22.mar
Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja šodien atbalstīja grozījumus pašvaldības nolikumā, kas paredz, ka Rīgas domē tiks izveidots vēl viens vicemēra amats.