Rīgas domē

19.dec 2018
Gada nogale Rīgas brīvostā iezīmējas ar pozitīviem notikumiem: kravu apgrozījums attiecībā pret 2017. gada 11 mēnešiem ir pieaudzis par 6,5%, kas vienlaikus apsteidz Rīgas brīvostas pārvaldes šim gadam plānoto kravu apjomu par 2,5%. Praktiski noslēgušies ir arī būvdarbi jaunajos Krievu salas termināļos, kas pilnīgi droši nozīmē, ka no Daugavas labā krasta Rīgas vēsturiskā centra teritorijas ogļu kravas aizies jau tuvāko mēnešu laikā. Intervija ar Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju Andri Ameriku 12. decembrī.
 
19.dec 2018
Ja gadījumā Saeima pieņems likumu par Rīgas domes atlaišanu, Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) šo lēmumu apstrīdēs Satversmes tiesā, žurnālistiem pastāstīja politiķis.
 
19.dec 2018
Pēc ilgstošām diskusijām Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas locekļi ar jaunajiem Kalnciema ielā 2B esošās ēkas īpašniekiem vienojušies ēku demontēt līdz līmenim, kad būvinženieri sniegs atzinumu, ka tā ir pilnībā droša.
 
19.dec 2018
Ar likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir mēģinājusi celt tiesiskuma latiņu pašvaldībās, šorīt telefonintervijā Latvijas Televīzijai vērtēja konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars.
 
19.dec 2018
Neiedragājams Rīgas domes koalīcijas atbalsts un premjerministra Māra Kučinska nevēlēšanās sasteigt lēmumus ļāvuši Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam uz nenoteiktu laiku nosargāt savas pozīcijas galvaspilsētas pašvaldībā.
 
18.dec 2018
Opozīcijas deputāti lūguši trešdienas Rīgas domes sēdes darba kārtībā iekļaut jautājumu par deputāta, bijušā vicemēra Andra Amerika (GKR) atbrīvošanu no Rīgas brīvostas pārvaldes valdes locekļa amata.
 
18.dec 2018
Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībās nepieciešama "liela dezinfekcija", tā otrdien domes sēdē izteicās jaunais Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks, līdzšinējais Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR).
 
18.dec 2018
Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) ir izturējis kārtējo neuzticības balsojumu, viņu atbalstot visiem koalīcijas deputātiem, bet atlaišanu pieprasot mazākumā esošajai opozīcijai.
 
18.dec 2018
Par jauno Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieku šodien ārkārtas sēdē tika ievēlēts pašvaldības deputāts, līdzšinējais Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs (GKR).
 
18.dec 2018
Labu ideju var nogremdēt slikts izpildījums. Rīgas pašvaldība vairākus gadus īsteno burkāna un pātagas principu ēku sakārtošanā. Tiem īpašniekiem, kuri sadarbojas un rīkojas, ir paredzētas atbalsta programmas, bet tiem, kas savu īpašumu nesakārto – paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme vai piespiedu sakārtošana.
 
18.dec 2018
Šodien plkst.15 sasaukta kārtējā ārkārtas Rīgas domes sēde, kurā tiks lemts pat pašvaldības vadītāja Nila Ušakova (S) atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata
 
18.dec 2018
Lai gan aizejošās valdības vadītājs Māris Kučinskis (ZZS) uzskata, ka Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (S) būtu jāatkāpjas no amata, tomēr viņš nesteigsies Ministru kabineta darba kārtībā iekļaut Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, kamēr to nebūs kārtīgi izvērtējuši juristi.
 
18.dec 2018
Lai gan pēc aizvadītās nedēļas arestiem un kratīšanām Rīgas vicemēra Andra Amerika atkāpšanās pirmdienas rītā nebija liels pārsteigums, tomēr tā arī nebija gluži paredzama. Galvenokārt tāpēc, ka dažādi pārmetumi un apvainojumi pār Amerika galvu biruši ne reizi vien, un līdz šim viņš vienmēr ticis cauri ar kautri nevainīgu smaidiņu, kuru, kritiskāk paskatoties, varētu tulkot kā «pat necentieties». Šoreiz viss izskatās nedaudz citādāk.
 
17.dec 2018
Partija "Gods kalpot Rīgai" (GKR) valdes sēdē Rīgas vicemēra amatam nolēmusi virzīt Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītāju Oļegu Burovu, apstiprināja viens no politiskā spēka valdes locekļiem Mareks Gailītis.
 
17.dec 2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) pirmdienas pēcpusdienā ir iesniedzis minēto likumprojektu valdībā. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) paziņojumā skaidro, ka VARAM pašvaldības darbā konstatējusi normatīvo aktu pārkāpumus vairākās jomās. Pārkāpumi izdarīti vairākkārtīgi un sistemātiski visā pērn ievēlētās Rīgas domes darbības laikā, norādījusi ministrija.
 
17.dec 2018
Rīgas domes opozīcijas partijas atkārtoti iesniegušas pieprasījumu sasaukt Rīgas domes sēdi, lai lemtu par Nila Ušakova (S) atbrīvošanu no mēra amata, pavēstīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Rīgas domes frakcijas pārstāvis Edvards Ratnieks.
 
17.dec 2018
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) valdībā iesniedzis likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, kurā atrunāts arī domes turpmākais darbs tās atlaišanas gadījumā, pavēstīja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.
 
17.dec 2018
Galvaspilsētā sāk darboties publiskā slidotava pie Rīgas Kongresu nama, kas apmeklētājiem ir pieejama bez maksas, taču tiem, kuriem nav sava inventāra, būs iespēja inventāru nomāt, jo pie slidotavas darbosies arī nomas punkts.
 
17.dec 2018
Partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) valdes sēdē Rīgas vicemēra amatam tiks vērtēti četri kandidāti - pašreizējie domes komiteju vadītāji, apstiprināja bijušā Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) pārstāvis Mareks Gailītis.
 
17.dec 2018
Bijušā Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) lēmums atkāpties no vicemēra amata ir ļoti vīrišķīgs solis, žurnālistiem šodien sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).
 
17.dec 2018
Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR) nolēmis atkāpties no amata.
 
17.dec 2018
Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) nedomā, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pašreizējā situācijā izdosies tiesiskā veidā panākt Rīgas domes atlaišanu.