Rīgas domē

2.okt
Šodien plkst.10 notiks pirmā jaunā sasaukuma Rīgas domes sēde. Tās darba kārtībā iekļauti divi jautājumi - par Rīgas domes Balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšanu, kā arī par Rīgas domes priekšsēdētāja ievēlēšanu.
 
1.okt
Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 44 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
1.okt
Jaunā Rīgas domes koalīcija, kas sevi dēvē par pārmaiņu koalīciju, rīt sanāks uz pašvaldības pirmo sēdi un sāks realizēt trešdien parakstīto “Rīcības plānu Rīgai”. Par domes departamentu un kapitālsabiedrību reorganizāciju topošais Rīgas mērs pagaidām runā izvairīgi, taču, vēl oficiāli darbu nesākusi, jaunā koalīcija ķērusies pie gatavošanās otrajam Covid-19 vilnim.
 
1.okt
No šodienas par automašīnas novietošanu uz divām stundām 11. novembra krastmalā posmā no Jaunielas līdz Poļu gātei (bruģētajā daļā) jāmaksā 13 eiro. Vēl vakar par šo pašu pakalpojumu rīdzinieka kartes īpašniekiem bija jāsamaksā 3,60 eiro, pārējiem – 4,50 eiro.
 
30.sep
 Jaunā Rīgas domes koalīcija ir apņēmusies Satiksmes departamentā veidot jaunu nodaļu veloinfrastruktūras jautājumu risināšanai. Tāpat topošā Rīgas domes vadība ir apņēmusies divu gadu laikā nodrošināt "pilnīgu pirmsskolas izglītības pieejamību galvaspilsētā", liecina galvaspilsētas domes jaunās koalīcijas šodien parakstītais Rīcības plāns.
 
30.sep
Šodien Rīgas Rātsnamā četru sarakstu pārstāvji parakstīja koalīcijas sadarbības līgumu.
 
28.sep
„Ālava ir dzīvnieku mātīte, kas noteiktā laikā nav apaugļojusies,” man priekšā teic vārdnīca, kaut arī es to pati zinu. „Govs palikusi ālavās,” rezignēti noteica mana vecmamma, teļu gaidīdama atskrienam, bet tas tā arī neatsteidzās. Neatceros gan, ka vecmamma par kaimiņu Fraņu būtu teikusi, ka viņa ir ālava, kaut arī bērnu Fraņai nebija. Laikam vecmamma nebija gana izglītota, bet varbūt viņai pietrūka tēlainās domāšanas.
 
27.sep
Partija Saskaņa un GKR koalīcija ieies vēsturē ar fiktīvajiem konsultantiem pašvaldības kapitālsabiedrībās. Reti kurš pašvaldības uzņēmums iztika bez šādiem cilvēkiem, kam partijas piederība ļāva tikt pie darba, kur nav jāstrādā, bet ir stabila alga. Opozīcijas deputātiem tas kļuva par azartisku izaicinājumu, atmaskot, kur vēl saskaņieši salikuši savējos. Radās aizdomas, ka tādi cilvēki ir arī Rīgas pašvaldības policijas vadībā. Rīgas namu pārvaldnieks, Rīgas satiksme, Centrāltirgus un daudzi citi pašvaldības uzņēmumi  partijas Saskaņa valdīšanas laikā bija kļuvuši par ērtu naudas avotu partijas cilvēkiem. Aizdomas krita arī uz pašvaldības policiju, taču KNAB kļūdas dēļ pārbaude nenotika, vēsta raidījums "Nekā personīga".
 
23.sep
Bijušais Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs (GKR) pretendēs uz darbu trīs jaunā sasaukuma domes komitejās, informēja "Gods kalpot Rīgai" (GKR) topošās frakcijas vadītājs Juris Radzevičs.
 
23.sep
Jaunievēlētās Rīgas domes pirmo sēdi sasauks 2.oktobrī plkst.10.
 
21.sep
Neapzīmogotajās vai nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto vēlēšanu biļetenu pieskaitīšana vēlēšanu rezultātiem izmaiņas jaunās Rīgas domes spēku samērā nav ieviesušas, un jaunā koalīcija jau nākamnedēļ plāno sākt darbu, ko nākamos gandrīz piecus gadus regulēs “Rīcību plāns Rīgai”. Tajā kā prioritāte noteikta rīdzinieku uzticības atjaunošana Rīgas vadībai – proti, labas pārvaldības izveidošana. Šī mērķa sasniegšanai nepieciešamie instrumenti gan vēl jāizstrādā, bet precīzāks darbu saraksts ar termiņiem sabiedrībai netiks atklāts.
 
19.sep
Sākoties jaunajam mācību gadam un saskaroties ar pieaugumu respiratoro infekciju saslimstībā, "Centrālās laboratorijas" Covid-19 testu pieprasījums pieaudzis par 40%,  pavēstīja laboratorijas galvenā speciāliste un ārste Jana Osīte.
 
18.sep
Rīgas pilsētas Vēlēšanu komisija šodien nolēma apstiprināt domes ārkārtas vēlēšanu rezultātus, pēc tam, kad ceturtdien kopējiem rezultātiem tika pieskaitītas iepriekš par nederīgām atzītās balsis no trīs vēlēšanu iecirkņiem.
 
18.sep
Trīs Rīgas vēlēšanu iecirkņos pārskaitītie vēlēšanu rezultāti apliecina, ka iecirkņos pieļautās kļūdas nebija ļaunprātība, šādu viedokli šorīt Latvijas Radio pauda Rīgas Vēlēšanu komisijas vadītājs Juris Kokins.
 
17.sep
Trijos iecirkņos neapzīmogotajās un nekorekti apzīmogotajās vēlēšanu aploksnēs ievietoto biļetenu pieskaitīšana Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem nav ietekmējusi jaunievēlētās Rīgas domes provizorisko sastāvu, apstiprināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.
 
17.sep
Rīgas pilsētas pagaidu administrācija šodien nolēma 35 iepriekšējā sasaukuma domniekiem prasīt atlīdzināt 12 000 eiro par nelikumīga lēmuma pieņemšanu.
 
15.sep
Administratīvā apgabaltiesa otrdien apmierināja Latvijas Krievu savienības (LKS) sūdzību par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem un uzdeva Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) nodrošināt balsu pārskaitīšanu trijos vēlēšanu iecirkņos.
 
15.sep
Administratīvā apgabaltiesa noraidījusi divu "Saskaņas" deputāta amata kandidātu pieteikumu par atkārtotas balsošanas sarīkošanu divos Rīgas domes vēlēšanu iecirkņos.
 
15.sep
Lietuvas nekustamā īpašuma ieguldījumu fonds "Lords LB Baltic Green Fund (V)" iegādājies bankas "Citadele" galvenā biroja ēku Rīgā,  pavēstīja bankā.
 
15.sep
Spēku samērs jaunievēlētajā Rīgas domē var mainīties. Tas izriet no Administratīvās apgabaltiesas sprieduma, kas daļēji apmierina “Jaunās Saskaņas” pieteikumu.
 
14.sep
Administratīvā apgabaltiesa šodien daļēji apmierināja politisko partiju apvienības "Jaunā saskaņa" sūdzību par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultātiem un uzdeva Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) nodrošināt balsu pārskaitīšanu trijos vēlēšanu iecirkņos.
 
11.sep
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc padziļinātas apstākļu noskaidrošanas sācis septiņus administratīvā pārkāpuma procesus par iespējamām prettiesiskām darbībām priekšvēlēšanu aģitācijas periodā, informēja KNAB.