Kas bijuši Latvijas labākie jaunuzņēmumi šogad?

© Pixabay

Pasniegtas Latvijas jaunuzņēmumu gada balvas astoņās kategorijās, aģentūru LETA informēja Latvijas jaunuzņēmumu asociācijā "Startin.LV".

Kategorijā "Straujākais izrāviens" balvu ieguvis uzņēmums "Supliful", kas piedāvā personalizētu uztura bagātinātāju un kosmētikas produktu ražošanu un piegādi.

Kategorijā "Labākais izaugsmes stadijas jaunuzņēmums" apbalvots eksporta e-komercijas uzņēmums "PrimePrometics", kas fokusējas uz kosmētiku sievietēm virs 50 gadu vecuma.

Savukārt kategorijā "Sociālās ietekmes jaunuzņēmums" balvu ieguvis "PrintyMed", kas radījis mākslīgo zirnekļu zīdu medicīnas vajadzībām.

Kategorijā "Jaunpienācējs" apbalvota mākslīgā intelekta platforma "RivalSense", kas nodrošina personalizētus pārskatus par konkurentiem.

Kategorijā "Labākais iekārtu tehnoloģiju jaunuzņēmums" apbalvots uzņēmums "HackMotion", kas izstrādā sporta tehnoloģijas golfa apmācībai.

Kategorijā "Labākais programmatūras jaunuzņēmums" apbalvots "Abillio", kas izstrādā digitālo platformu kooperatīviem un pašnodarbinātajiem.

Savukārt kategorijā "Dibinātājs - iedvesma" balvu ieguvis "Printify" līdzdibinātājs Jānis Berdigans par ieguldījumu ekosistēmas veidošanā ar "Startup House" un "StartSchool".

Kategorijā "Kopienas izvēle" apbalvots biotehnoloģiju uzņēmums "SpirulinaNord", kas kultivē spirulīnu un attīsta jaunus produktus.

Vienlaikus pasniegtas vairākas specbalvas, tostarp Digitālās veselības biedrības specbalvu saņēmis uzņēmums "Longenesis", Latvijas Blokķēdes asociācija piešķīrusi balvu jaunuzņēmumam "Upwood", "Unilab" speciālbalva piešķirta "Neamo" un "Ascent Lumina", bet Zaļo un viedo tehnoloģiju klastera speciālbalva piešķirta "Bruntor".

Latvijas jaunuzņēmumu gada balvu rīkoja "Startin.LV" ar Ekonomikas ministrijas un Rīgas investīciju un tūrisma aģentūras atbalstu.

Bizness

Raugoties uz šķēršļiem IKT risinājumu ieviešanā, uzņēmumu vadītāji visbiežāk – 61 % – norādījuši, ka viņu biznesam tie nav nepieciešami, liecina elektronisko sakaru un IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite Latvija” un pētījumu centra SKDS pētījuma “Uzņēmēju digitālā drošība un pārliecība Latvijā” dati. Savukārt Latvijas IT klasteris / Eiropas Digitālās inovācijas centrs ir novērojis, ka Latvijas uzņēmumi, īpaši mazie, nereti apjūk un nespēj nodefinēt prioritātes un stratēģisko redzējumu savai digitālajai attīstībai.

Svarīgākais