Šodien,5. februārī, Doma laukumā notiek lauksaimnieku organizāciju protesta akcija "Baltijas ceļš", kas tiek organizēta saistībā ar zemajiem tiešmaksājumiem.
Doma laukumā ap plkst. 17.00 pulcējušies pārdesmit cilvēki, kuri vēro, kā zemkopības ministre Laimdota Straujuma un zemnieku organizāciju vadītāji aizdedz simbolisko zemniekus vienojošo ugunskuru.
Lai pievērstu sabiedrības un politiķu uzmanību zemniekus diskriminējošai situācijai saistībā ar nevienlīdzīgajiem tiešmaksājumiem, šodien Baltijas valstu lauksaimnieku organizācijas rīko simbolisku "Baltijas ceļu" ar ugunskuru dedzināšanu maģistrāles "Via Baltica" pievadceļos.
Ugunskuri degs laikā no plkst.17 līdz 18 vienmērīgi visa ceļa garumā. Ugunskuru akcijai veltīti pasākumi notiek arī Salacgrīvā, Saulkrastos, Ķekavā, Iecavā, Bauskā un robežpunktos ar Igauniju un Lietuvu.
Kā pasākuma atklāšanā norādīja Straujuma, Eiropas Savienības (ES) kopējā budžeta skatīšana šonedēļ notiks "ļoti saspringtā gaisotnē un aiz slēgtām durvīm".
"Premjers ir apņēmības pilns neatkāpties no tā, lai nākamajos septiņos gados lauksaimnieki vairs nebūtu tur, kur patlaban - ar zemāko ES atbalstu," sacīja Straujuma.
Latvijas laukos Ainažu pusē visos "Via Baltica" pievadceļos un tāpat arī Igaunijas pusē aidegti ugunskuri,vēsta Vidzemes TV korespondente Gunta Matisone.
Baltijas lauksaimnieku protesta akcija plānota arī ceturtdien, 7.februārī, Briselē, kur mītiņā pulcēsies apmēram 100 zemnieku no visām Baltijas valstīm, kā arī uzstāsies zemnieku koris.
Jau ziņots, ka 2012. gadā Baltijas lauksaimnieki rīkoja līdzīgu protesta akciju, kurā padomju laika traktora braucienu maršrutā Tallina-Brisele. Traktors uz Briseli devās 12.novembrī, galapunktā ieradās 22.novembrī un bija galvenais objekts Baltijas valstu lauksaimnieku rīkotajā protesta akcijā, kurā piedalījās apmēram 100 cilvēku.
Patlaban gan Baltijas valstu politiķi, gan lauksaimnieku nevalstiskās organizācijas savstarpējās sarunās meklē situācijas risinājumu saistībā ar nevienlīdzīgajiem Eiropas Savienības (ES) tiešajiem maksājumiem.
Tiešmaksājumi Latvijas zemniekiem patlaban ir viszemākajā līmenī ES, nepārsniedzot 63 latus par hektāru, kamēr vidējais ES rādītājs ir 266 eiro jeb 186 lati par hektāru.