Nedzirdīgie lūgs Saeimas deputātus nodrošināt likuma izpildi par sabiedriskās televīzijas raidījumu pieejamību.
Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) aģentūru BNS informēja, ka ceturtdien notikusi Latvijas Televīzijas un Latvijas Nedzirdīgo savienības pārstāvju tikšanās. Tajā nolemts vērsties Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā, lai informētu likumdevēju par problēmām, kas saistītas ar uzdevuma izpildi par raidījumu pieejamību cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.
Jau iepriekš LTV atzinusi, ka tikai 1,6% raidījumu pašlaik ir pielāgoti nedzirdīgajiem. LTV 1.kanālā šogad ar subtitriem vai surdotulkojumu nodrošina 101,5 stundas no kopējā raidapmēra.
LTV pavēstījusi, ka raidījumu titrēšana iespējama tikai pēc papildu naudas saņemšanas no valsts. Prasību nākamgad piešķirt 140 tūkstošus latu televīzijas pieejamības uzlabošanai cilvēkiem ar dzirdes problēmām Finanšu ministrija noraidījusi, aģentūrai BNS iepriekš sacīja LTV1 direktore Baiba Šmite.
Pēc viņas minētā, 42 "De facto" raidījumu titrēšana gada garumā, pēc LTV aprēķiniem, izmaksātu 1512 latu.
Pēc Nedzirdīgo savienības sniegtās informācijas par situāciju citās valstīs, Lielbritānijā ir visaugstākais procents subtitrēto televīzijas raidījumu, jo spēkā ir likums, kas pieprasa arī komerckanāliem nodrošināt titrus. Savukārt Zviedrijā likums noteic, ka visiem valsts televīzijas kanāliem vismaz 50% oriģinālraidījumu pirmajā reizē jābūt titrētiem.