Atbildīgajai starpinstitūciju darba grupai būs jāizvērtē arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieku Jutas Strīķes un Alvja Vilka ziņojumā minētie fakti par, iespējams, prettiesisku rīcību, ko veicis KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis, - šorīt medijiem atzinis sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.
Premjers sacīja, ka pats šo ziņojumu vēl neesot redzējis. Pēc Dombrovska teiktā, strīdi šajā struktūrā turpinās, "konflikts KNAB ir ieildzis".
Jau ziņots, ka Vilks un Strīķe esot apkopojuši aptuveni 70 dažādus faktus, kas liecina par Vilnīša iespējamo prettiesisko rīcību. Strīķe vakar pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdes žurnālistiem sacīja, ka viņa rēķinās ar to, ka visi šie fakti tiks pārbaudīti, lai nerastos šaubas par šo faktu ticamību. KNAB amatpersonas šajā ziņojumā tos ir pamatojušas un juridiski precīzi noformējušas. Strīķe atzina, ka tie gan nebūs paziņojumi par noziedzīgu darbību, bet ziņojums par Vilnīša prettiesisku rīcību. Strīķe apliecināja, ka ik dienas viņiem nākoties pārvarēt šķēršļus, lai varētu turpināt strādāt.
Tikmēr Vilnītis sarunā ar žurnālistiem bija visai atturīgs, norādot, ka viņš apakškomisijai ir ziņojis par to, kas viņam jautāts, un turpinot darīt visu saskaņā ar normatīvo aktu regulējumu un Ministru prezidenta rezolūciju.
Strīķe un Vilks šo ziņojumu plāno iesniegt Ministru prezidentam un ģenerālprokuroram ziņojumu par, iespējams, prettiesisku rīcību, ko veicis KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis.
Kā ziņots, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Korupcijas novēršanas apakškomisija vakar vērtēja KNAB darbu un iecerēto reorganizāciju.
"Ar ieplānoto KNAB reorganizāciju saistīti jautājumi jau labu laiku ir sabiedrības uzmanības centrā. Ņemot vērā mūsu apakškomisijai uzticēto parlamentārās uzraudzības funkciju, vēlamies šos jautājumus pārrunāt ar KNAB vadību," norādīja apakškomisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs ("Vienotība"). Komisija vēlējās noskaidrot, vai tā dēvētajam konfliktam birojā ir personiski motīvi vai arī kādi citi iemesli.