Valodnieki iebilst pret terminu "elektroniskie mediji"

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija ir saņēmusi vēstuli no Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas, kurā valodnieki iebilst pret termina "elektroniskie mediji" lietošanu topošajā Elektronisko mediju likumā.

Vēstulē norādīts, ka angļu terminu "mass communication" un "mass media" atveidošanai LZA Terminoloģijas komisija jau 2002.gada sākumā ieteikusi lietot attiecīgi terminus "plašsaziņa" un "plašsaziņas līdzekļi".

Valodnieki aicina topošā likumprojekta nosaukumā un tekstā aizstāt terminu "elektroniskie mediji" ar terminu "elektroniskie plašsaziņas līdzekļi".

LZA Terminoloģijas komisijas viedoklim nesteidz pievienoties Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāte filoloģijas zinātņu doktore Ina Druviete (PS). Pēc Druvietes ierosinājuma, ko atbalstīja arī komisijas priekšsēdētāja Ingrīda Circene (JL), Saeimā tiks rīkota valodnieku diskusija par to, vai ir pieļaujams likumā lietot terminu "elektroniskie mediji".

Gatavojot Elektronisko mediju likuma projektu otrajam lasījumam, deputāti ir vienojušies lietot tikai vienskaitlī terminu "sabiedriskais elektroniskais medijs", tādējādi iezīmējot gaidāmo Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais