Situācija, kad darbojas divas organizācijas ar nosaukumu Kultūras alianse, izraisījusi kārtējo mulsinošo brīdi pēc tam, kad Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars paziņoja – pirms jaunās kultūras ministres Daces Melbārdes nominēšanas, viņš par šīs kandidātes piemērotību amatam esot apspriedies ar Kultūras aliansi, neprecizējot, ar kuru.
Neatkarīgā jau iepriekš informēja, ka 2010. gada septembrī darbību sāka sadarbības platforma Kultūras alianse, kuras sastāvā ietilpst Latvijas Radošo savienību padome, biedrība Laiks kultūrai un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācija. Šī Kultūras alianse 2012. gada 21. maijā noslēdza sadarbības memorandu ar Nacionālo apvienību un Kultūras ministriju. Savukārt tieši nedēļu vēlāk – 2012. gada 28. maijā – Uzņēmumu reģistrā tika reģistrēta biedrība Kultūras alianse, kuras vienīgā amatpersona ir advokāts un politiķis Aldis Gobzems. Pagaidām neviens nav spējis vai gribējis izskaidrot, vai šo divu organizāciju izveidošana ir sagadīšanās vai apzināta rīcība un kādi varētu būt šīs rīcības patiesie mērķi.
Jāatgādina, ka A. Gobzems Neatkarīgajai pauda, ka juridiski pastāv tikai viņa dibinātā Kultūras alianse, līdz ar to par citām vispār runāt ir nekorekti.
Ņemot vērā, ka tieši A. Gobzema vadītā biedrība bija galvenā iniciatore kampaņai «Grende, atkāpies!», kas bija pietiekami veiksmīga, lai piespiestu valdības vadītāju atstādināt Nacionālās apvienības virzīto kultūras ministri Žaneti JaunzemiGrendi no amata, bez papildu skaidrojuma – ar kuru no aliansēm Raivis Dzintars ir apspriedies par jaunās ministres atbilstību – nekļūst skaidrs, kāds politiskais konteksts slēpjas aiz Nacionālās apvienības līdera paziņojumiem.
Uz Neatkarīgās jautājumu, ar kuru no Kultūras aliansēm runāts, Raivis Dzintars paskaidroja, ka tikšanās notikusi ar to Kultūras aliansi, kas apvieno vairākas kultūras organizācijas un ir «lielākā, daudzskaitlīgākā un dažādu kultūras jomu pārstāvniecības ziņā leģitīmākā apvienība». Tāpat viņš norādīja, ka nav saņemti iebildumi par D. Melbārdes kandidatūru ministres amatam no personām, Latvijas izcilākajiem māksliniekiem, kas iepriekš parakstīja petīciju par Ž. JaunzemesGrendes atkāpšanos no ministres amata un pauda atbalstu kustībai «Grende, atkāpies!».
Neatkarīgā sazinājās arī ar advokātu A. Gobzemu, vaicājot, vai Nacionālajai apvienībai nevajadzēja ministres kandidatūru apspriest arī ar viņa vadīto biedrību. A. Gobzems pauda, ka jaunās ministres izvēle nav aizskārusi viņa personiskās intereses un tādēļ nav iemesla meklēt problēmu tur, kur tās nav, ar to likdams noprast, ka šoreiz Uzņēmumu reģistrā reģistrētā Kultūras alianse iebildumus necels. Uz jautājumu, vai iesaistīšanās kultūras politikā, aktīvi darbojoties pret Žaneti JaunzemiGrendi kā kultūras ministri, bija unikāls gadījums, A. Gobzems atbildēja noraidoši, vairākkārtīgi uzstājot, ka viņa atbalsts Latvijas māksliniekiem ir daudzpusīgs un pastāvīgs. No A. Gobzema sacītā izriet, ka viņa vadītās Kultūras alianses, kas ir nezināmu domubiedru grupa ar nezināmiem finansiāliem atbalstītājiem un ar potenciālu gāzt ministrus, darbība vai bezdarbība ir lielā mērā atkarīga no viņa personiskajām interesēm. Šīs intereses varētu būt saistītas ar advokāta sagaidāmo politisko darbību – ziņu aģentūra LETA iepriekš ziņoja, ka A. Gobzems ir izlēmis startēt nākamajās Saeimas vēlēšanās no topošās partijas Latvijas attīstībai.