Prognoze: jaunnedēļ sals atkal pastiprināsies [papildināts]

 
©Kaspars Krafts/F64

Svētdien, 14.februārī, Latvijas lielākajā daļā brīžiem snigs, vietām gaidāms putenis un īslaicīga stipra snigšana, prognozē sinoptiķi.

Dienā daudzviet uzspīdēs saule. Pūtīs lēns līdz mēreni stiprs ziemeļu, ziemeļrietumu vējš, piekrastē ar brāzmām līdz 16 metriem sekundē.

Maksimālā gaisa temperatūra naktī un dienā būs +1..-4 grādi, valsts austrumos līdz -7 grādiem. Svētdienas vakarā termometra stabiņš daudzviet noslīdēs līdz -8..-13 grādiem.

Rīgā palaikam snigs un putinās, ziemeļu vējš brāzmās pūtīs līdz 13 metriem sekundē. Gaisa temperatūra naktī un dienā būs -1..-4 grādi.

Svētdien daudzviet Kurzemē un vietām pārējā valstī stipri snidzis, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Visspēcīgāk sniga no rīta un dienas pirmajā pusē Kurzemes centrālajā daļā. Saldus novērojumu stacijā sniega segas biezums palielinājās no 22 līdz 35 centimetriem, Kuldīgas meteoroloģiskajā stacijā - no 12 līdz 17 centimetriem.

Līdz ar to Saldū izveidojusies dziļākā sniega sega valsts novērojumu staciju tīklā, bet, jaunajam sniegam sablīvējoties, tuvākajās dienās sniega sega saplaks.

Citās novērojumu stacijās sniega segas biezums ir no deviņiem centimetriem Rucavā un Ventspils ostā līdz 31 centimetram Siguldā, 33 centimetriem Alūksnē un 34 centimetriem Dagdā.

Atbilstoši pašreizējai "Global Forecast System" prognozei tuvākajās dienās Latvijā nav gaidāmi būtiski nokrišņi. Ievērojami siltāks laiks iespējams, sākot ar 20.februāri, un mēneša pēdējā nedēļā valsts rietumu daļa var palikt bez vienlaidu sniega segas.

Pirmdien debesis pa laikam skaidrosies un nokrišņi nav gaidāmi, savukārt naktī uz otrdienu un otrdien austrumu rajonos snigs. Turpinās pūst lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš, ziņo Latvijas vides, ģeoloģija sun metereoloģijas centrs.

Gaisa temperatūra saglabāsies no -5 līdz -10 grādu robežās, siltāks būs vien dienas laikā Kurzemē , kur temperatūa būs no -1 līdz -5 grādiem, aukstāks naktīs, galvenokārt austrumos, kur, debesīm skaidrojoties, termometra stabiņš noslīdēs zem -15 grādu atzīmes.

Rīgā pirmdien gaidāms lēns vējš un bezvējš, mainīgs mākoņu daudzums, iespējams neliels sniegs. Gaisa temperatūra no rīta ap -10 grādiem; diena nebūs siltāka par -4 grādiem.

Trešdien, pēc šī brīža prognozēm spriežot, Latvijā pastiprināsies anticiklona ietekme, kā rezultātā nākamās nedēļas otrajā pusē nokrišņi nav gaidāmi un biežāk redzēsim sauli, tomēr naktīs, debesīm skaidrojoties, iespējams atgriezīsies sals līdz -20 grādiem.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!