Ogres novadā pamestā ēkā atrod vietējā bērnunama audzēkņa līķi [papildināts]

© f64

Ogres novada Lauberē šorīt bez ārējiem miesas bojājumiem atrasts vietējā bērnunama audzēkņa līķis, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Mirušais bērnunama "Laubere" audzēknis bija 17 gadus vecs. Viņa līķis atrasts pamestā ēkā netālu no bērnunama teritorijas.

Saistībā ar notikušo policija sākusi kriminālprocesu. Ārēji nopietni miesas bojājumi jaunietim nav konstatēti, taču ekspertīzēs noskaidros, vai viņš miris nozieguma rezultātā vai dabīgā nāvē.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja bērnunama "Laubere" direktors Mārtiņš Leja, jaunietis iepriekšējā vakarā izgājis no bērnunama un vairs nav atgriezies. Leja norādīja, ka, meklējot jaunieti, audzinātāja ap pusnakti bija apstaigājusi pagastu. Sākotnēji bērnunama darbinieki domājuši, ka jaunietis devies pie saviem draugiem uz kādu dzīvokli, taču "audzinātājai nav uzdevums iet svešos dzīvokļos".

Tomēr, tā kā bērnunama darbiniece jaunieti nav atradusi, viņa atgriezusies aprūpes iestādē un gaidījusi, kad viņš atgriezīsies.

Tā kā jaunietis nav atgriezies arī no rīta un uz tālruņa zvaniem nav atbildējis, iestādes darbinieki vērsušies policijā, sniedzot tai visu nepieciešamo informāciju, norādīja Leja.

Taujāts, kādas viņam pašam ir versijas par notikušās nelaimes apstākļiem un iemesliem, bērnunama vadītājs atbildēja, ka notikušajā, visticamāk, "iesaistīts arī alkohols". "Varbūt, ka pa vidu kas noticis vai pašam slikti palicis, vai kā, grūti to teikt. Policijas ekspertīzē to noskaidros," piebilda iestādes vadītājs.

Savukārt, lūgts raksturot mirušo, bērnunama vadītājs norādīja, ka nevēlas to darīt, vien piebilda, ka jaunietim "nebija varbūt tas labākais raksturs". Leja gan norādīja, ka "šis puisis vienmēr bija atgriezies mājās, kaut vai plkst.3 naktī".

Mirušā puiša audzinātāja Sandra Eglīte Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" atzina, ka bojāgājušajam puisim bija problēmas ar alkoholu, turklāt apkārtnē esot pietiekami daudz pieaugušo, kuri palīdz nepilngadīgajiem iegādāties grādīgos dzērienus.

"Viņš varbūt nebija slikts, bet tajās reizēs, kad bija alkohola reibumā, viņš tomēr bija kašķīgs," televīzijai neslēpa puiša audzinātāja, uzsverot, ka nav viegli strādāt ar "sabiedrībā visizstumtākajiem un visnevajadzīgākajiem bērniem", kurus kaitīgie ieradumi ir pārņēmuši jau 12-13 gadu vecumā.

Bērnunama direktors, vaicāts, vai par pazudušu audzēkni bērnunamam nav pienākums ziņot jau tajā pašā dienā, aģentūrai LETA atbildēja, ka parasti tiek ziņots tad, kad audzēknis bērnunamā nav atgriezies jau otro dienu, un "ar policiju šādi vairāk vai mazāk" bērnunams ir vienojies.

"Bieži viņi paliek pie kāda drauga un nepasaka, un tad [policija] sāk meklēšanu, bet viņi no rīta atgriežas. Bet, ja jaunietis nav atgriezies jau otrajā dienā, tad bērnunams sāk rīkoties," līdzšinējo praksi skaidroja Leja.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais