Drošības policija (DP) sākusi kriminālprocesu par iespējamo balsu pirkšanu, taču pagaidām netiek atklāts, kurā reģionā tas noticis.
Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus lietojot uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
DP šodien ik pa brīdim saņem signālus par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē, un apstiprinājumu guvis viens gadījums par kuru kā jau minēts ir ierosināts kriminālprocess.
Kamēr notiek sākotnējās izmeklēšanas darbības DP plašāku informāciju neatklāj.
Tikmēr Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sintija Virse aģentūru LETA informēja, ka šodien līdz plkst.11 Valsts policijā fiksēti pieci gadījumi, kas saistīti ar iespējamiem pārkāpumiem pašvaldību vēlēšanu norisē.
Četri gadījumi fiksēti Latgales reģionā, no kuriem divos Rēzeknē uz ielas atradās cilvēku grupas, kas bija ģērbušās T-kreklos ar politiskās partijas logotipu, savukārt Aglonā uz kāda veikala sienām atradās plakāti ar informāciju par deputātu kandidātiem. Tiek vērtēts minētās informācijas saturs kontekstā ar normatīvajos aktos paredzētajiem aģitācijas ierobežojumiem.
Vienā gadījumā policijā tika saņemta informācija, ka Ilūkstes novadā notiek vēlētāju balsu pirkšana. Pašlaik policijā notiek visu faktu pārbaude, lai noskaidrotu, vai minētajā gadījumā ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.
Viens gadījums fiksēts Jēkabpilī, kad nebija noņemts kādas politiskās partijas plakāts, taču paši pārstāvji par to informēja policiju un plakātu noņēma.
Jāņem vērā fakts, ka nereti politiskās partijas savai priekšvēlēšanu aģitācijai izmanto reklāmas komersantu pakalpojumus, līdz ar to Valsts policijai ir jānoskaidro par aģitācijas savlaicīgu nepārtraukšanu atbildīgais pārkāpuma izdarītājs.
Kā ziņots, pagājušajā diennaktī policija konstatējusi 34 pārkāpumus, kas saistīti ar priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem. Lielākoties šie pārkāpumi saistīti ar nenoņemtiem reklāmas materiāliem.