Ceturtdiena, 8.decembris

redeem Gunārs, Gunis, Vladimirs

arrow_right_alt Latvijā

Padomi sēņotājiem: Ko darīt, lai mednieki sēņotāju nenoturētu par medījumu?

© Mārtiņš Zilgalvis/f64

Valsts meža dienests publiskojis instrukciju atpūtniekiem, ogotājiem un sēņotājiem, lai medību sezonā visi paliktu dzīvi un mednieki meža apmeklētājus nenoturētu par medījumu.

Valsts meža dienests raksta: „Rudenī, atrodoties mežā un ūdenstilpju tuvumā, aizvien biežāk var gadīties sastapt mednieku vai dzirdēt šāviena troksni. Valsts meža dienests apkopojis ieteikumus, ko darīt šādās reizēs, un kādus piesardzības pasākumus ievērot, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām.

Vispirms iedzīvotājiem ir jāzina, ka katram medību dalībniekam, vai tas būtu mednieks, medību vadītājs vai dzinējs, medību laikā obligāti ir jāievēro noteiktas drošības prasības. Piemēram, dzinējmedību dalībniekiem jābūt apģērbos ar spilgtiem elementiem, mednieki nedrīkst būt alkoholisko vai kādu citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī šāvienu drīkst raidīt tikai pa skaidri redzamu un atpazītu mērķi. Tāpat medniekiem aizliegts tēmēt un šaut cilvēku, mājdzīvnieku, automašīnu, ēku un ceļu virzienā.

Tomēr arī ogotājiem, sēņotājiem un atpūtniekiem savas drošības labā der ievērot vairākus piesardzības pasākumus.

  • Dodoties uz mežu, būtu vēlams izvēlēties spilgtas krāsas apģērbu, kas izceļas uz apkārtējā fona, piemēram, sarkanā, oranžā vai spilgti zaļā krāsā. Jāizvairās vilkt apģērbu brūnos, melnos vai dabiski zaļos toņos, kas saplūst ar apkārtni.
  • Ja līdzi ir suns, to vēlams turēt saitē, jo daudzi mednieki ir kopā ar medību suņiem. Lai dzīvnieks būtu labi pamanāms, noderēs spilgtas krāsas kaklasiksna vai veste, ko var iegādāties mājdzīvnieku preču veikalos.
  • Dodoties mežā, jāņem līdzi mobilais telefons. Tas palīdzēs ne tikai atrast mājupceļu vai sazvanīt glābējus, ja gadījies apmaldīties, bet var tikt izmantots arī kā trokšņu radītājs, kas pievērsīs mednieku uzmanību.
  • Ja mežā vai ūdenstilpes tuvumā dzirdami šāviena trokšņi, pēc iespējas ātrāk jādodas pretējā virzienā. Ja šāvieni izskan tuvumā, tad nekavējoties medniekiem ir jādod ziņa par savu klātbūtni. To var izdarīt vairākos veidos, piemēram, svilpot, skaļi runāt, uzkliegt, ieslēgt mobilajā telefonā mūziku vai pat dziedāt. Pat ne pārāk stipra skaņa izplatās tālu, un mednieki klausās, kas notiek apkārt. Tiklīdz mednieki uzzinājuši par klātbūtni, trokšņot ir jāpārtrauc, lai tīšām netraucētu medības.
  • Ja sanācis sastapties ar mednieku vai atrasties medību teritorijā, ir svarīgi sadarboties, ievērot mednieku norādījumus un izvairīties no konfliktsituācijām.

​Drošībai noderēs arī informācija par medību norises laikiem:

  • Medības notiek visu gadu, bet vairāk tās tiek organizētas nedēļas nogalēs rudenī un ziemā.
  • Gaides medības visbiežāk notiek rīta un vakara stundās, kas robežojas ar tumsu.
  • Ūdensputnu medības publiskajās ūdenstilpēs sākas augusta otrajā sestdienā un beidzas novembra beigās.
  • Dzinējmedības sākas oktobra sākumā un parasti beidzas janvāra beigās."

FB Meža dienesta publiskotajam ierakstam ir daudz komentāru, kuros cilvēki pauž dažādus viedokļus.

Lāsma: „A medniekiem ir noteikumi??? Kad iet medīt pie dzīvojamās mājas - nevajag paziņot mājas iedzīvotājiem, lai piesien suņus?”

Gunta: „BET Kur ir tieši tādi pāši ieteikumi medniekiem? Ko? Jūsu acīmredzamā bezdarbība uz mednieku kolektivu kontroli ir radījusi mednieku visatļautību visā Latvijā! Tagad cilvekiem, kuri vēlas baudīt dabu, vēl jātolerē nekaunīgi mednieki!

Tuklāt, šis plakāts ir maldīgs- ja mednieks redz cilvēkus medību teritorijā, kas staigā pa mežu, MEDĪBAS IR JĀPĀRTRAUC! Nevienam nav jādodas uz mežu kā papagailim, MEDNIEKIEM pirms medību uzsākšanas ir jāpārliecinās, ka medību teritorijā neatrodas cilvēki. Nevienam nav jāklausa mednieki mežā!!! Medniekiem ir jārīko medības tā, lai tās neapdraudētu citas personas! Neviens man nevar aizliegt doties pastaiga pa mežu, ja esmu tur bijusi pirmā un vēlos baudīt dabu!

Pilnīgi nekompetenta persona šo plakātu ir sagatavojusi!”

Izvēlies labāko abonēšanas
piedāvājumu tieši tavām vēlmēm