Gunta Līdaka atkāpusies no NEPLP locekļa amata [papildināts]

© Rūta Kalmuka/ F64 Photo Agency

Gunta Līdaka atkāpusies no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amata, liecina portāla nra.lv rīcībā esošā informācija.

"Pašreizējā situācijā, kas izveidojusies ap NEPLP padomi, uzskatu par neiespējamu turpināt darbu. Ir izveidojusies situācija, kurai ir vajadzīgs risinājums, diemžēl tā vietā, lai to meklētu, Sabiedriskais medijs un padome tiek izmantoti kā politisks instruments savstarpējo rēķinu kārtošanā. Šādā situācijā profesionāls darbs nav iespējams. Tāpēc esmu pieņēmusi lēmumu atkāpties," portālam norāda G.Līdaka.

NEPLP vadītāja Dace Ķezbere aģentūrai LETA pauda, ka viņa pati vēl oficiāli nav informēta par Līdakas lēmumu atkāpties no amata - par to viņa uzzinājusi no masu medijiem. NEPLP vadītāja norādīja, ka informācija par Līdakas lēmumu viņai bija pārsteigums.

"Vēl no rīta mums bija ļoti īsa saruna, kur viņa [Līdaka] teica, ka ir ļoti satraukta par vakardienas "Točki nad i" raidījumu un to, kā viņai tur bija jāatbild. Es teicu, ka viņai ir sava motivācija, jo viņa vairākkārt bija uzsvērusi, ka nepiekrīt balsojumam [par LTV vadītāju]. Tā ir viņas motivācija un viņas izvēle," sacīja Ķezbere.

Ņemot vērā, ka NEPLP locekļus ieceļ Saeima, pati padome jaunu kolēģi nemeklēs, teica Ķezbere. Līdakai iesniegums par atkāpšanos gan sākumā jāiesniedz NEPLP, kas to nosūtīs uz Saeimu.

"Vakar vēl draudzīgi šķīrāmies - ar veselu dokumentu paketi, ar darāmajiem darbiem. Mums ir jāsludina konkurss, viņa bija atbildīgā par komerctelevīzijām. Darbu ir daudz, un mums tagad darba apjoms pieaugs," teica Ķezbere.

Pati Ķezbere no amata atkāpties neplāno. Kā noskaidroja aģentūra LETA, atstāt NEPLP pašlaik negrasās arī padomes priekšsēdētājas vietnieks Ivars Āboliņš, kā arī NEPLP locekļi Aurēlija Ieva Druviete un Patriks Grīva.

Kā ziņots, koalīcijas partijas pirmdien vienojās lūgt Saeimas Juridiskā biroja atzinumu par to, kādas parlamenta rīcības varētu būt tiesiskas un pieļaujamas attiecībā uz NEPLP, ņemot vērā to, kā notika LTV vadības izvēles process.

Politiķi lūdz sniegt atzinumu par to, kāda Saeimas rīcība varētu būt tiesiska un pieļaujama attiecībā uz NEPLP. Koalīcijas pārstāvji arī aicina parlamenta juristus izvērtēt, kādi likumi NEPLP bija jāievēro, sastādot un apstiprinot konkursa uz LTV valdes locekļu amatiem nolikumu, un vai NEPLP bija jāievēro Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums.

Svarīgākais