Aicina neļaut par dekoderiem nopirkt tiesības pagarināt apraides licenci

Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācija (LEKA) aicina Saeimas deputātus neatbalstīt Satiksmes ministrijas (SM) priekšlikumus iestrādāt elektronisko mediju likumprojektā tiesību normas par iespēju radiofrekvenču spektra lietošanas tiesības pagarināt uz nākamo termiņu, ja komersants, kas apraida, nodrošina dekoderus maznodrošinātajiem iedzīvotājiem bez maksas.

LEKA izpilddirektore Inese Aleksandrova uzskata, ka atbildīgajām valsts institūcijām ir jāatrod risinājums jautājumā par televīzijas pieejamību maznodrošinātām un trūcīgām personām, tomēr nedrīkst pārdot tiesiskas valsts principus par 70 000 dekoderu.

"Ir nepieņemami, ka SM plāno virzīt likuma grozījumus, kas būtu labvēlīgi vienam uzņēmumam, tādējādi kropļojot godīgas konkurences apstākļus," apgalvo Aleksandrova.

Asociācija atzinīgi vērtē Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas un Iepirkumu uzraudzības biroja viedokļus, kuros skaidrots, ka izmaiņas jau notikuša konkursa nolikuma nosacījumos nav iespējamas.

"Pēc būtības nav atšķirības, vai tiek mainīti konkursa nosacījumi pēc rezultātu paziņošanas vai tiek izstrādātas īpašas likuma normas, kas iestrādātu konkursa nosacījuma maiņu. Tāpēc asociācija aicina Saeimas deputātus neradīt precedentus, kad likumdevējs pielāgo tiesību normas kāda konkrēta komercuzņēmuma labā," tā Aleksandrova.

Jau iepriekš ziņots, ka LEKA atbalsta Valsts prezidenta Valda Zatlera ierosinājumu noteikt pārejas periodu ciparu apraides ieviešanai, kā arī aicina veikt padziļinātu risku analīzi pirms lēmuma pieņemšanas par valsts finansiālā atbalsta sniegšanu televīzijas pieejamības veicināšanai. Asociācija uzskata, ka dekoderi maznodrošinātajiem būtu jānodrošina no virszemes televīzijas projekta īstenotāja ieņēmumiem.

Tāpat LEKA uzskata, ka jāizmanto maksimāli pieejamais laiks, pārejas periodu nosakot līdz 2011.gada 1.decembrim, kas dotu iespēju gan atbildīgajām institūcijām veikt objektīvu sabiedrības informēšanu, skaidrojot visas televīzijas uztveršanas iespējas - kabeļtelevīzija, satelīttelevīzija, virszemes televīzija, gan rast piemērotākos risinājumus televīzijas pakalpojumu nodrošināšanai maznodrošinātajiem.

Svarīgākais