Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sēdē otrdien uzdevusi līdz jūlija vidum izstrādāt un sagatavot koncepciju par jauna Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija izveidi.
Koncepcija, konsultējoties ar NEPLP un citiem ekspertiem, konsultantiem jāsagatavo līdz 15.jūlijam. Tās galvenais mērķis ir stiprināt demokrātiju, nodrošinot sabiedrībai nepieciešamo informatīvo un analītisko pamatu aktīvai un kvalitatīvai dalībai valsts attīstības, drošības un labklājības labā, norādīja padome.
NEPLP priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece aģentūrai BNS pastāstīja, ka koncepciju Valsts kancelejā plānots iesniegt līdz 1.augustam, kā tas solīts Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ("Vienotība"), bet valdībā to apstiprināt iecerēts līdz gada beigām.
Koncepcijā jāpiedāvā vīzija par jauno mediju, kā arī finansējuma modeļi un provizoriskās izmaksas. Par Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio nākotni Buceniece vēl neko nevarēja pateikt, jo tas būšot jau tālākais uzdevums.
Ja koncepcija gūs atbalstu valdībā, 2012.gadā tiks veikta sīka izpēte gan par jaunā medija finansēšanu, gan esošajiem sabiedriskajiem medijiem.
".. pašlaik digitālajā laikmetā, kad dažādos tehnoloģiskos veidos ir pieejams milzīgs apmērs informācijas, ir ļoti svarīgi noturēt, saglabāt un attīstīt Latvijas informatīvo telpu, izveidojot jaunu Latvijas sabiedrisko elektronisko mediju. Jaunais Latvijas sabiedriskais elektroniskais medijs ar kvalitatīvo žurnālistiku 24 stundas diennaktī trīs dažādos, bet savstarpēji saskaņotos tehnoloģiskos veidos (radio, televīzija un internets) nodrošinātu Latvijas sabiedrības informēšanu un izglītošanu, veidojot pievienoto vērtību valstij un mediju nozares attīstībai kopumā," jaunā medija nepieciešamību pamatoja NEPLP.
Jauna Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija izveide un tā koncepcijas apstiprināšana noteikta par tuvāko piecu gadu galveno nozares stratēģisko mērķi.
Pagājušajā nedēļā Ministru kabineta komiteja apstiprināja valsts elektronisko sakaru nozares politikas pamatnostādnes 2011.-2016.gadam, kuras paredz strauju platjoslas interneta attīstību Latvijā.