Nākamgad dažādos pasaules reģionos būs redzami divi pilni mēness aptumsumi, viens gredzenveida un viens daļējs saules aptumsums, taču Latvijā neviens no tiem nebūs novērojams, aģentūru LETA informēja Latvijas Astronomijas biedrībā.
Latvijas debesīs 2014.gadā būs novērojami ierasti objekti un meteoru plūsmas, kuru maksimumos būs iespējams redzēt līdz pat vairākiem desmitiem "krītošo zvaigžņu" stundā. Aktīvākās meteoru plūsmas būs janvāra sākumā, augusta pirmajā pusē un decembra vidū, kad tiek prognozēts attiecīgi Kvadrantīdu, Perseīdu un Geminīdu meteoru plūsmas maksimums.
Jau pašā gada sākumā būs novērojama Kvadrantīdu meteoru plūsma, kas ir viena no trim visaktīvākajām plūsmām un kuras maksimumā - 3.janvārī - varētu būt novērojami līdz pat 50 meteoriem stundā. Pazīstamās Perseīdu meteoru plūsmas maksimums ir gaidāms 2014.gada 12.augustā, kad varētu būt novērojami līdz pat 60 meteoriem stundā. Savukārt 2014.gada izskaņā, 14.decembrī, būs Geminīdu meteoru plūsmas maksimums, kura laikā varētu ieraudzīt līdz pat 90 krītošajām zvaigznēm stundā.
Tāpat arī sagaidāms, ka saules aktivitāte nākamgad aizvien būs augsta, līdz ar to nav izslēgta iespēja, ka Latvijā būs redzama ziemeļblāzma.
Nākamajā gadā pie Latvijas debesīm būs novērojamas arī visas spožākās Saules sistēmas planētas. Visspožākā planēta Venēra būs novērojama rīta stundās no janvāra nogales līdz martam un no jūnija otrās puses līdz septembra sākumam. Marss janvārī un februārī būs redzams visu nakti, izņemot vakara stundas, no marta līdz maijam tas būs novērojams no vakara līdz pat rītausmai, jūnijā un jūlijā - nakts pirmajā pusē, bet no augusta līdz pat gada beigām - vakaros. Jupiters līdz februārim būs novērojams visu nakti, martā un aprīlī - visu nakti, izņemot rīta stundas, maijā - nakts pirmajā pusē, jūnijā un jūlijā - vakaros, bet no augusta vidus līdz pat gada nogalei Jupiters būs novērojams rīta stundās un nakts otrajā pusē.
Savukārt augusta vidū agrās rīta stundās pirms saullēkta netālu no Jupitera būs redzama Venēra, bet 18.augusta rītā abas planētas šķirs tikai 0,2 grādu liels attālums. Saturns gada sākumā līdz pat pavasarim būs novērojams rīta stundās un nakts otrajā pusē, maijā un jūnijā tas būs novērojams visu nakti, bet no jūlija - nakts pirmajā pusē un vakaros. 2014.gads būs visai piemērots arī Merkura novērojumiem, jo Saules sistēmas mazākā planēta būs labi redzama vakaros janvāra beigās un februāra sākumā, kā arī maija otrajā pusē, bet no rītiem to varēs novērot ap jūlija vidu un no oktobra beigām līdz novembra sākumam.