Ukrainas tirgū galerijas gandrīz nemaz nestrādā, un pirkumi tur ir ļoti reti. Labākajā gadījumā mākslas darbus pārdod dīleri un mākslas aģenti, intervijā aģentūrai LETA atklāja Ukrainas Nacionālās mākslas akadēmijas Laikmetīgās mākslas pētniecības institūta izstāžu nodaļas vadītājs Vladislavs Tuzovs.
Jauno mākslinieku atbalstam 2015.gada sākumā tika radīts fonds "Light Art Foundation", kas kļuva arī par Ukrainas izsoļu nama "Zelta griezums" partneri.
Pērn ducis ukraiņu mākslas darbu nonāca laikmetīgās mākslas izsolē "Phillips" Londonā, stāstīja Tuzovs. Viņš norādīja, ka ukraiņu mākslinieku darbu pārdošana Londonā norisinājās līdz "zināmiem notikumiem Ukrainā". Mākslinieku darbi vismaz reizi gadā tika izstādīti "Phillips" izsoļu namā. Tos uz Londonu, kā arī uz "Sotheby’s" un "Christie" izsoļu namiem veda viens no ietekmīgākajiem ukraiņu dīleriem Igors Abramovičs. Ukrainas māksla pasaules tirgū eksistē kā atsevišķs virziens. Visdārgāk izsolē - par 200 000 dolāru - pārdots Anatolija Krivolapa darbs. Par ievērojamām summām mākslas darbus pārdeva arī Oļegs Tistols, Viktors Sidorenko, Aleksandrs Životkovs, Nikolajs Macenko un citi.
Pērn "izsoles nenotika, un, cik man zināms, organizācija, kura veda mākslinieku darbus uz izsolēm, vairāk nedarbojas. Tāpēc mākslinieki cenšas piedalīties tādos Eiropas gadatirgos kā jūsu "Art Riga 2015". Mēs, proti, mūsu fonds, plānojam iekļūt katrā Eiropas tirgū atsevišķi," stāstīja Tuzovs.