Latvijas paviljons EXPO 2010 būs iespaidīgs

© publicitātes foto/Aerodium,Mailītis

Pēc dažādājām peripetijām, kas saistītas ar dalību EXPO 2010 izstādē Šanhajā, Latvijas paviljons solās būt iespaidīgs.

Piesaistot izstāžu un pasākumu arhitektūras meistaru Ivaru Mailīti un Austri Mailīti ar komandu, Aerodium vēja tuneļa ierīces tiks ietērptas vizuļojošā puscaurspīdīgā apvalkā. Pamanāmāku Latvijas ekspozīciju apņēmušies padarīt gaisa akrobāti, kas priekšnesumu laikā sola lidināties augstāk par visiem pārejiem 20 m augstajiem paviljoniem.

2010. gada EXPO izstādes pamattēma ir Labāka pilsēta — labāka dzīve. Apakštēma, ko Latvija izvēlējusies dalībai, ir Zinātnes un tehnoloģiju inovācijas pilsētā. Latvijas paviljona filozofija un tēls ir «Cilvēka ceļš uz laimi caur dabas un tehnoloģiju harmoniju». Tā ietvaros Latvija prezentē savu kultūru, attieksmi pret dabu, sasniegumus tehnoloģiju jomā un veiksmīgu biznesa stāstu, raksta portāls A4D.

Latvijas paviljons atrodas pie EXPO centrālā laukuma 1000 m² lielā zemesgabalā blakus Igaunijas, Dānijas, Grieķijas un Beļģijas paviljoniem. Tas labi redzams no lielā gājēju ceļa. Paviljona stāvu platība ir 920 m², papildus platības aizņem vēja tuneļa iekārta.Paviljona fasāde sastāv no 100 000 krāsainām, puscaurspīdīgām 15×15 cm lielām plastikāta plāksnītēm, kas vizuļo un viļņojas vējā, veidojot dinamiski kinētisku fasādi. Tā simbolizē dabu — mežu, jūru, zemi, debesis, vēju.

Paviljona ieejas kāpnes ved pa spirāli uz augšu, simbolizējot attīstību. Pa tām apmeklētājs nokļūst ekspozīciju zālē trešajā stāvā, kur atrodas stikla tunelis - tajā lido cilvēki. Ekspozīcijā uz ekrāniem tiek rādītas filmas un citi audiovizuāli materiāli par Latviju un tai nozīmīgām tēmām. Vēja tunelis ir ekspozīcijas centrs — tehnoloģija, ar kuras palīdzību cilvēks var lidot gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Lidojums — tā ir harmonija, laime, radošā enerģija, uz ko vienmēr tiecies cilvēks.

Katrs no apmeklētājiem var laimēt lidojumu vertikālā vēja tunelī. Iesaistoties spēlē pie skārienjūtīgajiem ekrāniem, apmeklētāji uzzina daudz interesantu faktu par Latviju. Tie, kuri laimējuši lidojumu, nokļūst otrajā stāvā, kur notiek sagatavošanās, pēc kuras dalībnieki kopā ar instruktoru dodas vēja tunelī, lai piedzīvotu neatkārtojamu lidojumu. Katrs lidojums tiek filmēts, un ieraksti ar Latvijas vārdu tiek izplatīti pasaulē. Paviljona pirmajā stāvā atrodas suvenīru veikals — kafejnīca un reprezentācijas telpas konferencēm, biznesa sapulcēm un delegāciju uzņemšanai.

Uz paviljona jumta atrodas trīs vēja turbīnas, ar kuru palīdzību vakaros 20 metru augstumā virs paviljona notiek lidojošo akrobātu tematiskie priekšnesumi, ko papildina īpaša gaismas scenogrāfija.

Latvijas paviljona koncepcijas un vēja tuneļa tehnoloģijas autori: Ingus Augstkalns, Ivars Beitāns, Ansis Egle, Didzis Piļāns (SIA AERODIUM)

Latvijas paviljona koncepcijas un arhitektoniskā risinājuma autori: Austris Mailītis un Ivars Mailītis — arhitektūras un dizaina konceptgrupa Mailītis A.I.I.M.

Arhitektūras projektēšanas komanda: Liene Griezīte, Ints Meņģelis, Jānis Ielejs, Mārtiņš Rusiņš, Dina Sotņikova, Matīss Mailītis, Inese Mailīte, Kārlis Saltups, Valters Murāns, Ilze Supe, Kārlis Lauders, Kristaps Šulcs

Būvkonstrukciju risinājumi: Gatis Počs, Mārtiņš Studers, Edgars Rutkovskis (SIA Idejas un risinājumi)

Ventilēšanas un kondicionēšanas konsultācijas: Uldis Pelīte (SIA O3FM inženieru birojs), Arturs Lešinskis (SIA Lafivents), Kon Tai Bui (SIA Foundation)

Tuneļa vadības sistēmas un elektroapgādes risinājumi: Kaspars Trumpekojs (SIA KT Electro)

Projekta adaptācija Ķīnā: Architectural Design and Research institute of Tongji University.

Izklaide

Pēc grupas “bet bet” koncerta Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” prezentēta Guntara Rača pirmā prozas grāmata – autobiogrāfiskais atmiņu stāsts “Trakais”. Pasākumu apmeklēja vairāki grāmatas varoņi, tostarp “Līvu” līderis Ainars Virga, kā arī vēl viens jaunības laika draugs Ivo Fomins.

Svarīgākais