Pirmdiena, 20.maijs

redeem Salvis, Selva, Venta

arrow_downwardGrāmatu apskats

Bijušais policists Arturs Vaišļa uzrakstījis grāmatu «Piektā». Ar ko tā var ieintriģēt? Pieteikumā sacīts, ka viens no literatūras uzdevumiem ir ļaut mums iepazīties ar dzīves netīkamo pusi, un «Piektā» šo iespēju mums piedāvā. Ironiski, reizēm kariķēti, taču bez πι vārdiņiem.
7.apr 2021 Antra Gabre
Mākslinieces un animācijas filmu režisores Anetes Meleces grāmata "Kiosks" Zviedrijā saņēmusi Pītera Pena balvu literatūrā, informēja platforma "Latvian Literature".
29.mar 2021 Ziņu aģentūra LETA
«Atklājot savu patieso dabu, viss pārējais kļūs otršķirīgs, jo, lai pēc kā mēs tiektos, mēs tikai vēlamies būt vienkārši cilvēcīgi laimīgi,» saka pazīstamais mūziķis Kaspars Zlidnis. Tikko dienasgaismu ieraudzījusi viņa sarakstītā «Spēka grāmata».
23.mar 2021 Santa Raita
2020.gadā strauji sarucis Latvijā izdoto izdevumu skaits un to tirāža, liecina Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) apkopotie oficiālās statistikas dati.
8.mar 2021 Portāls nra.lv
Sestdien, 27.februārī, 87 gadu vecumā mūžībā devies aktieris un režisors Andris Vidiņš, informēja Valmieras teātrī.
1.mar 2021 Ziņu aģentūra LETA
Grāmatu sērijā «Orbītas bibliotēka» izdots amerikāņu rakstnieka Ričarda Brotigana pasaulslavenais romāns «Foreļu cope Amerikā» (1967). Šis ir pazīstamākais autora darbs, un šī ir pirmā reize, kad tas izdots latviski. Ja esat grāmatu gardēži, varat mēģināt «atkost» šo tekstu.
15.feb 2021 Antra Gabre
Inga Utena-Logina, kuru daudzi joprojām atceras kā Vislatvijas «Spieta» krustmāti, šā gada sākumā ir pielikusi punktu savam piecu gadu radošajam darbam – e-grāmatai «Katram sava grāmata galvā». Tās ir četras grāmatas vienā, 870 lapas, pilnas ar dzīvi – tik apjomīgs ir viņas pētījums par laiku, kurā dzīvojam, par vēsturi, kas veidojas šodien. Ikvienu, kurš jau sācis šo e-grāmatu lasīt, tā pārsteidz ar ideju, formu un saturu. Jo ir absolūti neparedzama un dzirkstoša kā šampanietis.
14.feb 2021 Santa Raita
Iespiests jauns Bībeles izdevums latviešu valodā "Jaunās pasaules" tulkojumā, informēja "Jehovas liecinieki".
2.jan 2021 Ziņu aģentūra LETA
Iepazīstināšana ar stāstu pasauli sniedz bērnam iespēju iemīlēt grāmatas uz visu mūžu. Bērna iemīļotā pasaka pirms gulētiešanas ir laba iespēja vecākiem un bērniem atgūties no ikdienas steigas, veidot sirsnīgas attiecības, kā arī veicināt lasīšanas prieku. Modes un izklaides centrs “Rīga Plaza” sadarbībā ar grāmatnīcu “Jānis Roze” labdarības kampaņas “Iedvesmo lasīt!” ietvaros apkopojis 10 grāmatas, ko bērni priecāsies saņemt dāvanā zem eglītes.
11.dec 2020 Portāls nra.lv
2020. gadā tiek svinēta izcilā kazahu dzejnieka un apgaismotāja, nacionālās rakstiskās literatūras pamatlicēja Abaja Kunanbajeva (1845–1904) dzimšanas 175. gadadiena.
7.dec 2020 Portāls nra.lv
Oktobrī, ko pasaulē atzīmē kā krūts veselības mēnesi, klajā nāk žurnālistes Initas Silas grāmata Laimes meklētājas dienasgrāmata. Tango ar diviem misteriem V* (vēzi un vīrieti), kurā viņa emocionāli atklāj savus pārdzīvojumus un izjūtas, saskaroties ar diagnozi – krūts vēzis, – kas liek vēl vairāk novērtēt dzīvi un būt laimīgai katru dienu.
9.okt 2020 Portāls nra.lv
Vērts redzēt, apmeklēt, izlasīt: Dūmiņa un Skrastiņš, Kļava, Krūmiņš un Mellis, Izjumovs un Antoņenko, Doroteja, Čaklais un «21. gadsimta Mocarts».
3.okt 2020 Santa Raita
Aivara Strangas grāmatā “Latvijas un Krievijas miera līgums 1920. gada 11. augustā” aprakstītā līguma laušana ilustrē Krievijas politiku no līguma parakstīšanas brīža līdz šodienai.
6.sep 2020 Arnis Kluinis
Mūžībā aizgājis rakstnieks un publicists Pauls Bankovskis, vēsta portāls "lsm.lv".
12.jūl 2020 Ziņu aģentūra LETA
Izrādās, pirmā bite radās, plēsīgai lapsenei evolucionējot par veģetārieti! Pirmās bites uz Zemes parādījās ļoti sen - pirms 130 miljoniem gadu. Jau kopš dinozauru laikiem šīs mazās radības jo braši lidinās pa evolūcijas ceļu, un rezultātā pašlaik uz mūsu planētas ir 20 000 bišu sugu.
5.jūl 2020 Portāls nra.lv
Starptautiskā bilžu grāmatu izdevēju un aģentu platforma "dPICTUS" starp 100 pasaulē izcilākajām pērn izdotajām bilžu grāmatām ierindojusi arī Latvijā izdoto mākslinieces Anetes Meleces grāmatu "Kiosks", uzzināja izdevniecībā "Liels un mazs".
4.mai 2020 Ziņu aģentūra LETA
Par pagājušā gada labāko prozas darbu atzīts apgāda "Dienas grāmata" paspārnē tapušais rakstnieces Ingas Gailes romāns "Skaistās", informēja Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.
1.mai 2020 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Grāmatizdevēju asociācija (LGA) izplatījusi paziņojumu, kurā teikts, ka nozare pārdzīvo katastrofālu apgrozījuma un jaunu grāmatu skaita kritumu.
23.apr 2020 Arno Jundze
Izdevniecība Liels un mazs nominēta 57. Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus prestižajai balvai Gada labākais bērnu grāmatu izdevējs.
19.apr 2020 Arno Jundze
Ievērojot sociālās distancēšanās un pašizolācijas prasības, esam nonākuši situācijā, kad apstājies ir teju viss, kas var apstāties. Tas, ko nestāsta mediji, ir fakts, ka daudziem no mums apstājies arī darbs.
15.apr 2020 Arno Jundze
«Šā brīža situācija, kas pārņēmusi pasauli, ikvienu ietekmē savādāk. Man tas ir pārdomu laiks. Laiks, kad ir iespēja apskatīties uz noieto ceļu,» saka kinorežisors un vairāku grāmatu autors Māris Martinsons (59). Laikā, kad dzīves ritējums notiek lēnāk nekā ierasts, viņš publicē savu pirmo elektronisko grāmatu Klusa nakts, atklājot sarežģītas cilvēku attiecības to ierobežojošā laika posmā – Ziemassvētkos.
15.apr 2020 Santa Raita
Ārkārtas situācijas apstākļos bez svinīgās ceremonijas vakar Latvijas Radio raidījumā Kultūras rondo tika paziņoti Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas organizētā konkursa Zelta ābele 2019 laureāti astoņās kategorijās. Par gada mākslinieku ekspertu komisijas vērtējumā tika atzīts Aleksejs Muraško.
27.mar 2020 Arno Jundze