Otrdiena, 6.jūnijs

redeem Ardis, Ingrīda

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt P.S.Kultūra \ Grāmatu apskats

Mākslinieces Anetes Meleces bērnu grāmata "Kiosks" Zviedrijā saņēmusi Pītera Pena balvu literatūrā

© Kaspars Krafts/F64 Photo Agency

Mākslinieces un animācijas filmu režisores Anetes Meleces grāmata "Kiosks" Zviedrijā saņēmusi Pītera Pena balvu literatūrā, informēja platforma "Latvian Literature".

Balva tiek pasniegta augstas kvalitātes bērnu vai pusaudžu grāmatai, kuru radījis jauns autors vai arī autors, kas pārstāv valsti, kuras literatūra iepriekš Zviedrijā ir bijusi mazpazīstama.

Kā teikts izdevniecības "Liels un mazs" mājaslapā, "Kiosks" ir stāsts par kāda Rīgas kioska pārdevēju Olgu, kas ir tik resna, ka iesprūdusi kioskā un netiek no tā ārā. Viņas sapnis ir nonākt siltajās zemēs un pie jūras baudīt skatu uz saulrietu. Kādu dienu nejaušu notikumu ķēde izvēršas tā, ka Olga ar visu kiosku iekrīt pilsētas kanālā, kas viņu aizpeldina tālu pasaulē - līdz pat kārotajai pludmalei ar palmām un sauli.

Grāmatas sižets, kas mudina domāt par cilvēka "iesprūšanu" savā dzīvē un nespēju īstenot sapņus, ir vienlaikus komisks un skumjš. Arī Olgas raksturā labi sajūtams tas, ka viņa nav tikai smieklīga resnule un neuzņēmīga sapņotāja, kas ar žurnālu bildēm aizvieto realitāti, bet arī savas apkārtnes mazais centrs, svarīga un vajadzīga citiem cilvēkiem, par grāmatu rakstīts "Liels un mazs" mājaslapā.

Melece ir starptautiskus panākumus guvusi animācijas filmu autore un māksliniece, kas dzīvo Latvijā un Šveicē. Jau iepriekš viņa sadarbojusies ar izdevniecību "Liels un mazs" un ilustrējusi Mairas Dobeles, Jura Kronberga un Ingas Gailes grāmatas.

Grāmatas ideju Melece sākotnēji izrādīja, izveidojot septiņu minūšu garu animācijas filmu "Kiosks". Par animācijas filmu Melece saņēma vairāk nekā 20 dažādas balvas dažādos kinofestivālos. Grāmata tulkota un izdota vairākās valodās.