Grāmatu apskats

14.jun
Šodien, 14. jūnijā, Eiropas Parlamentā (EP) tiek atvērta grāmata “Gunārs Astra. Pēdējais vārds”. Pasākumu organizē un ar grāmatu iepazīstina EP deputāte Inese Vaidere, bet ievadvārdus teiks EP prezidente Roberta Metsola un vairākas vadošas Parlamenta amatpersonas.
 
1.feb
Ar svinīgu noslēguma pasākumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 28.janvārī noslēgusies šī gada grāmatu dāvināšanas akcija „Draudzīgais aicinājums”. Atsaucoties apgāda „Jumava” aicinājumam sabiedrībā zināmas personas sarūpēja grāmatas, ko dāvināt savām skolām.
 
29.jan
Viena no ļoti daudzajām pasakām par stikla (glāžu) kalna virsotnes sasniegšanu ar īpašiem zirgiem pierakstīta JaunPlatonē. P.Šmits savam apkopojumam to ņēmis no A.Bīlenšteina krājuma.
 
28.jan
Rūdolfs Blaumanis lieterāro pasaku "Velniņi" uzrakstīja 1895. gadā. To lasot un klausoties, ir izaugusi ne viena vien paaudze.
 
2.jan
Pērn bibliotēkās visbiežāk izsniegti dzejnieces Ineses Zanderes un rakstnieces Daces Judinas darbi, informē biedrība "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA).
 
13.dec 2021
Klajā nākusi "Reņģēdāju Pavārgrāmata". Unikāls izdevums, kurā savākts vairāk kā 200 reņģu un brētliņu ēdienu recepšu.
 
8.dec 2021
Šā gada februārī inženierkomunikāciju būves un remonta uzņēmums SIA "Kulk" ziedoja 1000 eiro Ziedoņa muzeja iniciatīvai, kuras rezultātā tika papildināta un angļu valodā pārtulkota grāmata "Mūsu tēvzemes aprakstīšana", informēja uzņēmumā.
 
14.nov 2021
«Mobilā teātra konceptu sākām īstenot jau pirms visaptverošā teātra digitālo risinājumu sprādziena pandēmijas apstākļos. Mūsu izrāžu piedzīvojums ir citāds par jau esošo, un tas nezaudēs sparu un nozīmi arī turpmāk,» saka aktrise, «Teātra TT» valdes locekle un mobilā teātra producente Anna Putniņa.
 
27.okt 2021
Laura Krūmiņa-Zvaigzne ir radījusi brīnišķīgu uz patiesiem notikumiem balstītu pirmsskolas vecuma bērnu grāmatu “Pipara un Pērles piedzīvojumi. Sarkankrūtītis nepatikšanās”.
 
27.okt 2021
Izdevniecība “Helios” latviešu valodā laidusi klajā ievērojamā skatuves mākslinieka Jurija Ņikuļina biogrāfiju “Jurijs Ņikuļins”. Grāmatas autore ir Latvijā dzimusī krievu žurnāliste, redaktore un populārzinātnisko filmu scenāriste Ieva Požarska. Balstoties uz Jurija Ņikuļina, kā arī viņa tuvinieku un draugu atmiņām un intervijām, Ievas Požarskas sarakstītais dzīvesstāsts aktiera 100. jubilejas gadā meistarīgi rekonstruē izcilā cirka un kinomākslinieka dzīvi.
 
27.sep 2021
Godinot UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā iekļautā “Dainu skapja” autoru Krišjāni Baronu, pārizdotā un papildinātā Krišjāņa Barona un citu latviešu sarakstītā ģeogrāfijas grāmata “Mūsu tēvzemes aprakstīšana” izdota angļu valodā.
 
8.aug 2021
«Vai mēs varam runāt par tām pašām izklaidēm, sajūtām un baudām, kādas bija pirms pandēmijas? Es domāju, ka – nē. Jo mēs esam krustcelēs, lielas pārejas priekšā, un es šo laiku vairāk vēroju, nekā tajā piedalos. Esmu vairāk ārpus, nekā iekšpus,» saka Dailes teātra aktrise un režisore Rēzija Kalniņa.
 
8.jun 2021
Tikko iznākusi žurnālistes un astroloģes Jarinas Perepeļicas jaunā grāmata “Ēdam pēc Mēness ritmiem”.
 
6.mai 2021
Dzintara Soduma 99. dzimšanas dienas zīmē šogad piešķirtas trīs balvas par novatorismu latviešu literatūrā - dzejniecei Amandai Aizpurietei, tulkotājai un rakstniecei Silvijai Bricei un dzejniekam un tulkotājam Arvim Vigulam, informē "Latvian Literature" pārstāve Anete Konste.
 
7.apr 2021
Bijušais policists Arturs Vaišļa uzrakstījis grāmatu «Piektā». Ar ko tā var ieintriģēt? Pieteikumā sacīts, ka viens no literatūras uzdevumiem ir ļaut mums iepazīties ar dzīves netīkamo pusi, un «Piektā» šo iespēju mums piedāvā. Ironiski, reizēm kariķēti, taču bez πι vārdiņiem.
 
29.mar 2021
Mākslinieces un animācijas filmu režisores Anetes Meleces grāmata "Kiosks" Zviedrijā saņēmusi Pītera Pena balvu literatūrā, informēja platforma "Latvian Literature".
 
23.mar 2021
«Atklājot savu patieso dabu, viss pārējais kļūs otršķirīgs, jo, lai pēc kā mēs tiektos, mēs tikai vēlamies būt vienkārši cilvēcīgi laimīgi,» saka pazīstamais mūziķis Kaspars Zlidnis. Tikko dienasgaismu ieraudzījusi viņa sarakstītā «Spēka grāmata».
 
8.mar 2021
2020.gadā strauji sarucis Latvijā izdoto izdevumu skaits un to tirāža, liecina Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) apkopotie oficiālās statistikas dati.
 
1.mar 2021
Sestdien, 27.februārī, 87 gadu vecumā mūžībā devies aktieris un režisors Andris Vidiņš, informēja Valmieras teātrī.
 
15.feb 2021
Grāmatu sērijā «Orbītas bibliotēka» izdots amerikāņu rakstnieka Ričarda Brotigana pasaulslavenais romāns «Foreļu cope Amerikā» (1967). Šis ir pazīstamākais autora darbs, un šī ir pirmā reize, kad tas izdots latviski. Ja esat grāmatu gardēži, varat mēģināt «atkost» šo tekstu.
 
14.feb 2021
Inga Utena-Logina, kuru daudzi joprojām atceras kā Vislatvijas «Spieta» krustmāti, šā gada sākumā ir pielikusi punktu savam piecu gadu radošajam darbam – e-grāmatai «Katram sava grāmata galvā». Tās ir četras grāmatas vienā, 870 lapas, pilnas ar dzīvi – tik apjomīgs ir viņas pētījums par laiku, kurā dzīvojam, par vēsturi, kas veidojas šodien. Ikvienu, kurš jau sācis šo e-grāmatu lasīt, tā pārsteidz ar ideju, formu un saturu. Jo ir absolūti neparedzama un dzirkstoša kā šampanietis.
 
2.jan 2021
Iespiests jauns Bībeles izdevums latviešu valodā "Jaunās pasaules" tulkojumā, informēja "Jehovas liecinieki".