Sestdiena, 13.aprīlis

redeem Egils, Egīls, Nauris

arrow_downwardGrāmatu apskats

Kas notiek, kad bagāts, paštaisns un zināmā mērā pat vieds vecs kungs nolemj kārtīgi izdancināt savu ģimeni? Sanāk burvīga attiecību komēdija – pazīstamās latviešu rakstnieces Margaritas Grietēnas (viņa arī Inga Jēruma) jaunākais darbs “Kas nestrādā, tam nebūs jeb Testaments”!
17.feb Portāls nra.lv
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) šodien un piektdien, 8.decembrī, notiks starptautiska zinātniska konference "Izdevējdarbība un nācija", aģentūru LETA informēja konferences organizatore Linda Bērziņa.
7.dec 2023 Ziņu aģentūra LETA
Ziedoņa muzejs kopā ar fondu "Viegli" un Ojāra Vācieša muzeju izdevis Imanta Ziedoņa drauga un iedvesmotāja Ojāra Vācieša dzejas spilgtākos citātus kabatas formāta grāmatā minimismi, kuros smelties gara spēku, drosmi un pašapziņu, informē Ziedoņa muzejs.
24.nov 2023 Portāls nra.lv
Turpinot līdzšinējos panākumus rakstniecības jomā, žurnāliste un ilggadējā sieviešu žurnālu redaktore Gundega Roze šomēnes izdevusi savu ceturto grāmatu ar nosaukumu “Planēta Sieviete”, kas ir mūsdienu sievietes ceļvedis sevis izzināšanas procesā, vēsta "Planēta Sieviete" publicitātes pārstāve.
3.okt 2023 Portāls nra.lv
2022.gadā puse (50,3%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem lasīja grāmatas (ieskaitot e-grāmatas vai audio grāmatas), liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktās iedzīvotāju aptaujas dati. Visvairāk grāmatu lasītāju ir starp sievietēm, jauniešiem vecumā no 16 līdz 24 gadiem un iedzīvotājiem ar augstāko izglītību.
29.apr 2023 Portāls nra.lv
Restorānu industrijā valdošā sīvā konkurence un mūžīgā sacensība par to, kurš iegūs kāroto "Michelin" zvaigzni, liek šefpavāriem radīt arvien neparastākus ēdienus, pievienojot tiem retas un grūti iegūstamas sastāvdaļas, vēsta kanāls "National Geographic".
9.apr 2023 Portāls nra.lv
Serhija Rudenko grāmata “ZELENSKIS. Biogrāfija” pieejama arī latviski, taču šis ir gadījums, kad līdz bezjēdzībai slikta grāmata drīzāk ir interesanta ar iemesliem, kādēļ tā ir tik nejēdzīga — jo šis ir tas gadījums, kad grāmata ir uzrakstīta slikti ar nolūku.
28.feb 2023 Imants Liepiņš
Lai saglabātu veselību, liela nozīme ir preventīviem pasākumiem, kas ietver sevī ne tikai veselīga dzīvesveida īstenošanu, bet arī regulāru profilaktisko izmeklējumu veikšanu, kam ir nozīmīga loma savlaicīgā veselības problēmu identificēšanā. Viens no būtiskajiem profilakses pasākumiem ir laikus došanās pie speciālista un skrīningu veikšana.
16.feb 2023 Santa Raita
Šodien, 14. jūnijā, Eiropas Parlamentā (EP) tiek atvērta grāmata “Gunārs Astra. Pēdējais vārds”. Pasākumu organizē un ar grāmatu iepazīstina EP deputāte Inese Vaidere, bet ievadvārdus teiks EP prezidente Roberta Metsola un vairākas vadošas Parlamenta amatpersonas.
14.jun 2022 Portāls nra.lv
Ar svinīgu noslēguma pasākumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 28.janvārī noslēgusies šī gada grāmatu dāvināšanas akcija „Draudzīgais aicinājums”. Atsaucoties apgāda „Jumava” aicinājumam sabiedrībā zināmas personas sarūpēja grāmatas, ko dāvināt savām skolām.
1.feb 2022 Portāls nra.lv
Viena no ļoti daudzajām pasakām par stikla (glāžu) kalna virsotnes sasniegšanu ar īpašiem zirgiem pierakstīta JaunPlatonē. P.Šmits savam apkopojumam to ņēmis no A.Bīlenšteina krājuma.
29.jan 2022 Portāls nra.lv
Rūdolfs Blaumanis lieterāro pasaku "Velniņi" uzrakstīja 1895. gadā. To lasot un klausoties, ir izaugusi ne viena vien paaudze.
28.jan 2022 Portāls nra.lv
Pērn bibliotēkās visbiežāk izsniegti dzejnieces Ineses Zanderes un rakstnieces Daces Judinas darbi, informē biedrība "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA).
2.jan 2022 Ziņu aģentūra LETA
Klajā nākusi "Reņģēdāju Pavārgrāmata". Unikāls izdevums, kurā savākts vairāk kā 200 reņģu un brētliņu ēdienu recepšu.
13.dec 2021 Portāls nra.lv
Šā gada februārī inženierkomunikāciju būves un remonta uzņēmums SIA "Kulk" ziedoja 1000 eiro Ziedoņa muzeja iniciatīvai, kuras rezultātā tika papildināta un angļu valodā pārtulkota grāmata "Mūsu tēvzemes aprakstīšana", informēja uzņēmumā.
8.dec 2021 Ziņu aģentūra LETA
«Mobilā teātra konceptu sākām īstenot jau pirms visaptverošā teātra digitālo risinājumu sprādziena pandēmijas apstākļos. Mūsu izrāžu piedzīvojums ir citāds par jau esošo, un tas nezaudēs sparu un nozīmi arī turpmāk,» saka aktrise, «Teātra TT» valdes locekle un mobilā teātra producente Anna Putniņa.
14.nov 2021 Santa Raita
Laura Krūmiņa-Zvaigzne ir radījusi brīnišķīgu uz patiesiem notikumiem balstītu pirmsskolas vecuma bērnu grāmatu “Pipara un Pērles piedzīvojumi. Sarkankrūtītis nepatikšanās”.
27.okt 2021 Publicitātes materiāls
Izdevniecība “Helios” latviešu valodā laidusi klajā ievērojamā skatuves mākslinieka Jurija Ņikuļina biogrāfiju “Jurijs Ņikuļins”. Grāmatas autore ir Latvijā dzimusī krievu žurnāliste, redaktore un populārzinātnisko filmu scenāriste Ieva Požarska. Balstoties uz Jurija Ņikuļina, kā arī viņa tuvinieku un draugu atmiņām un intervijām, Ievas Požarskas sarakstītais dzīvesstāsts aktiera 100. jubilejas gadā meistarīgi rekonstruē izcilā cirka un kinomākslinieka dzīvi.
27.okt 2021 Portāls nra.lv
Godinot UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā iekļautā “Dainu skapja” autoru Krišjāni Baronu, pārizdotā un papildinātā Krišjāņa Barona un citu latviešu sarakstītā ģeogrāfijas grāmata “Mūsu tēvzemes aprakstīšana” izdota angļu valodā.
27.sep 2021 Portāls nra.lv
«Vai mēs varam runāt par tām pašām izklaidēm, sajūtām un baudām, kādas bija pirms pandēmijas? Es domāju, ka – nē. Jo mēs esam krustcelēs, lielas pārejas priekšā, un es šo laiku vairāk vēroju, nekā tajā piedalos. Esmu vairāk ārpus, nekā iekšpus,» saka Dailes teātra aktrise un režisore Rēzija Kalniņa.
8.aug 2021 Santa Raita
Tikko iznākusi žurnālistes un astroloģes Jarinas Perepeļicas jaunā grāmata “Ēdam pēc Mēness ritmiem”.
8.jun 2021 Portāls nra.lv
Dzintara Soduma 99. dzimšanas dienas zīmē šogad piešķirtas trīs balvas par novatorismu latviešu literatūrā - dzejniecei Amandai Aizpurietei, tulkotājai un rakstniecei Silvijai Bricei un dzejniekam un tulkotājam Arvim Vigulam, informē "Latvian Literature" pārstāve Anete Konste.
6.mai 2021 Portāls nra.lv