Pirmdiena, 5.jūnijs

redeem Igors, Ingvars, Margots

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt P.S.Kultūra \ Grāmatu apskats

“Jurijs Ņikuļins” - Meistara simtgadei veltītā grāmata

© Publicitātes foto

Izdevniecība “Helios” latviešu valodā laidusi klajā ievērojamā skatuves mākslinieka Jurija Ņikuļina biogrāfiju “Jurijs Ņikuļins”. Grāmatas autore ir Latvijā dzimusī krievu žurnāliste, redaktore un populārzinātnisko filmu scenāriste Ieva Požarska. Balstoties uz Jurija Ņikuļina, kā arī viņa tuvinieku un draugu atmiņām un intervijām, Ievas Požarskas sarakstītais dzīvesstāsts aktiera 100. jubilejas gadā meistarīgi rekonstruē izcilā cirka un kinomākslinieka dzīvi.

Jurija Ņikuļina unikālais talants bija vērojams gan cirka arēnā, gan dramatisku lomu atveidošanā. Daudziem skatītājiem ir pazīstamas tādas filmas kā “Operācija I un citi Šurika piedzīvojumi”, “Kaukāza gūstekne”, “Briljanta roka”, “Divpadsmit krēsli”, taču Ņikuļina veikumu sarakstā netrūkst arī nopietnu darbu, piemēram, “Andrejs Rubļovs” vai Alekseja Germana režisētā filma “Divdesmit dienas bez kara”. Kā norāda grāmatas autore Ieva Požarska, aktierim piemita talants izmantot visu cilvēcisko emociju gammu - vienā brīdī viņš varēja likt raudāt no smiekliem, jau nākamajā - just līdzi sirdi plosošiem pārdzīvojumiem.

Pērn biogrāfija “Jurijs Ņikuļins” iznākusi Igaunijā, savukārt šī gada rudenī grāmata tulkota arī lietuviešu un latviešu valodās.

Grāmatu no krievu valodas tulkojusi Māra Poļakova, literārā redaktore - Ina Eglīte.