Gardēžiem

16.jūl
Sestdien, 20. jūlijā, Cēsu pilsētas svētku “Cēsis 813” laikā, kas būs sākušies jau 19. jūlijā un turpināsies līdz 21. jūlijam ar devīzi “Svinam vasaru!”, Pils dārzā no plkst. 11.00 līdz 19.00 viesi varēs iepirkties vēsturiskajā viduslaiku tirgū un baudīt gardēžu ceļa “Livonijas garša” uzņēmēju sarūpēto cienastu. Otro gadu pēc kārtas, pateicoties projektam “Livonijas kulinārais ceļš”, Vidzemes tirdziņos visu vasaru un rudeni piedalās projektā iesaistītie uzņēmēji – viesmīlības pieturvietu saimnieki no Vidzemes un arī Kurzemes. Viņi piedāvā pašu zemē izaudzēto un savvaļā ievākto - tīru un svaigu.
 
13.jūl
Sen garām tie laiki, kad latvieši dzēra tikai melnu vai baltu kafiju. Ar katru gadu kafijas kultūra attīstās aizvien jaunā kvalitātē, un vietējās kafijas tirdzniecības vietas piedāvā spilgtus, neaizmirstamus garšas piedzīvojumus. Taču vēl joprojām ne viens vien kafijas automāta vai baristas priekšā samulst, ieraugot plašo piedāvājumu, kur dominē nosaukumi itāļu valodā. Americano, Caffe Latte, Capuccino, Flat White, Mochachino – kas slēpjas zem biežāk sastopamajiem kafijas dzērienu veidiem un kā neapjukt kafijas izvēles priekšā, atklāj “Narvesen Kafijas kluba” eksperts, barista Gatis Silenieks.
 
12.jūl
Neatņemama sastāvdaļa piknikā ir garda maltīte. Protams, brīvā dabā, jo sevišķi pēc fiziskām aktivitātēm, par ēstgribas trūkumu nevar sūdzēties, tāpēc notiesāti tiks arī visparastākie ēdieni, bet ir ļoti labi, ja izdodas pārsteigt piknika dalībniekus ar kaut ko īpašu.
 
9.jūl
Diez vai saldummīļiem nepieciešams īpašs iemesls, lai sevi lutinātu ar kārumiem, bet 11. jūlijā to var darīt, atzīmējot Starptautisko šokolādes dienu.
 
8.jūl
Pērn Latvijā kafiju ik dienas dzēra 80,8% iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Latvijas iedzīvotāju veselību ietekmējošo paradumu pētījums par 2018.gadu.
 
5.jūl
«Ar Tobāgo esam apbraukuši visu Latviju. Tāpēc man jābrīnās un jānosmaida, kā tas varēja būt, ka Ventspils gubernators pa visiem šiem gadiem nevarēja šo izrādi dabūt uz Ventspili... Nu, lūk, Dievs visu salika savās vietās, un mūsu atjaunotās versijas pēdējā izrāde būs tieši Ventspilī. Tāds loģisks noslēgums, labāk nemaz nevar vēlēties. Lai dzīvo hercogs Jēkabs!» saka komponists un pianists Uldis Marhilevičs.
 
4.jūl
"Rimi Gardēži" piedāvā kūkas recepti, kuru vienkārši pagatavot un nav nepieciešama cepeškrāsns!
 
4.jūl
Jaunākā nozares apskata “Maxima mazumtirdzniecības kompass” dati liecina, ka alu kopumā patērē vairāk nekā puse jeb 66% Latvijas iedzīvotāju. Visvairāk iedzīvotāji ir iecienījuši gaišo alu, Latvijā tas ir pieprasītāks nekā citās kaimiņvalstīs. Tai pat laikā būtiski augusi craft jeb amata alus popularitāte - šī gada pirmajā pusē tā pārdošanas apjomi palielinājās par 159% pret atbilstošo periodu pirms gada.
 
28.jun
Piparmētrām ir grūti paiet garām. Vai tas būtu dārzā, upmalā vai tirgū pie zāļu tantiņu stendiem, stiprā smarža signalizē par mētru klātbūtni. Piparmētra ir gan garšaugs, gan ārstniecības augs, tāpēc vāksim krājumus ziemai, bet neaizmirsīsim arī lietot svaigas piparmētru lapiņas, lai piešķirtu atspirdzinošu garšas niansi dzērieniem, salātiem un citiem ēdieniem.
 
24.jun
Līgo svētki Latvijas iedzīvotājiem ir starp vasaras centrālajiem notikumiem, un tos līdz rīta gaismai svin draugu un ģimenes lokā. Pēc jestras svinēšanas Jāņu dienas rītā lieti noder enerģijas lādiņš, tāpēc “Latvijas Maiznieks” tehnologi sadarbībā ar fitnesa treneri Kristapu Vildi ir sagatavojuši recepti funkcionālai maltītei – tādai, kas svinētājiem noderēs rīta rosmes vietā.
 
23.jun
Latvijā 94% aptaujāto iedzīvotāju izvēlas vietējo zīmolu alu, liecina mazumtirgotāja "Maxima Latvija" nozares apskats "Maxima mazumtirdzniecības kompass".
 
22.jun
Recepte 30 siera radziņiem.
 
20.jun
Viens pošas ilgi un rūpīgi plānotā tūrisma braucienā, otrs spontāni nopērk «karsto» ceļazīmi, trešais brauc ar velosipēdu vai pārvietojas ar stopiem. Lai cik atšķirīgi būtu katra ceļotāja gūtie iespaidi, vismaz viena kopīga iezīme ir visiem – agri vai vēlu gribas ēst.
 
20.jun
Latvijas Diētas ārstu asociācija nosaukusičetras pozitīvas zefīra īpašības, ko ir vērts zināt.
 
18.jun
"McDonald's" no šodienas visos savos restorānos Latvijā pasniegs salmiņus pie dzērieniem tikai pēc īpaša pieprasījuma, tādējādi aicinot restorānu viesus atteikties no plastmasas salmiņu lietošanas. 
 
15.jun
Populārākie grila sezonas produkti Latvijā ir vistas gaļas šašliks, cūkgaļas šašliks un dažādas cepamdesiņas, seko kupāti, jēra gaļas šašliks, burgeri, ribiņas un vistas šķiņķīši, secināts gaļas pārstrādes uzņēmuma "Forevers" sadarbībā ar pētījuma kompāniju "Norstat Latvija" veiktajā aptaujā.
 
14.jun
Jauni kartupeļi, biezpiens, bagātīgi pabildināts ar lociņiem un dillēm, siļķe – šāds mielasts iet pie sirds daudziem. Tāda maltīte šajā vasaras sezonā jau ir iespējama – Rīgas Centrāltirgū nopērkama jaunā kartupeļu raža un arī visi citi minētie komponenti. Gardi un arī naudas makam draudzīgi.
 
14.jun
Visu ātri salikt ledusskapī – tā ir aizņemtu cilvēku pieeja iegādātajiem produktiem. Jo sevišķi, ja tu mīti pilsētas dzīvoklī un esi atteicies no iebūvētā virtuves skapja, lai būtu vairāk vietas, un tev nav nekāda pieliekamā. Arī dzīves ritms nereti ir tāds, ka nevar īsti zināt, kad būs laiks kaut ko gatavot mājās un cik ilgi pārtikas krājumiem nāksies gaidīt, līdz kāds tiem pievērsīsies. Pēdējā laikā vides draugi aktualizē arī jautājumu par produktiem, kas tiek izmesti atkritumos, tā arī nenonākot galdā, jo beidzies derīguma termiņš.
 
13.jun
Šokolādes alus kūka pavisam noteikti būs lielākais pārsteigums svētku galdā, sola "Rimi gardēži".
 
12.jun
Vasaru mēdz dēvēt par grila sezonu, taču tas ir visai nosacīti, jo lielākie grilēšanas fani to nepārtrauc nevienā gadalaikā, savukārt citiem sezona sākas un beidzas ar vienu pikniku.
 
10.jun
Rīts bez kafijas dzeršanas daudziem nav iedomājams – vieniem tas ir rituāls, citiem – nepieciešamība, vēl citiem – vienkārši ieradums. Ja nu šķiet, ka tikai kafija «var atvērt acis», lai gan prāts saka, ka veselībai šis dzēriens nav īsti labs, ir vērts izmēģināt citus iedarbīgus un nekaitīgus palīglīdzekļus.
 
9.jun
«Viegli... Nepiespiesti... Mājīgi... un ar atmiņā paliekošu pēcgaršu,» šādas sajūtas ikvienam apmeklētājam šovasar Jūrmalā uzburs Vaivaru restorāns «Prospekts 55» un «Tinto» vīna veikals vienuviet, kas savu mājvietu radis Asaru prospektā 57.