Nedēļas mūzikas apskats: krievi valsts svētkos

© Publicitātes foto

Nr.1: ...un atkal „Bi-2”...

Vai tikai šo rindu autoram šķiet, ka pēdējā laikā Rīgas pilsētas un arī valsts svētkos pilsētniekiem tiek piedāvātas tikai divas grupas – vai nu „Bi-2” vai „Mumij Troļļ”? Cerams, ka tā liekas tikai šo rindu autoram, lai gan derētu uzsākt izglītojoša rakstura ierosinājumu Rīgas domei sūtīšanas akciju, ka 18. novembrī kārtējo reizi klausīties „Arēnā Rīga” rātskungu tik iemīļoto „Bi-2” jau kļūst apnicīgi - ir taču krieviem arī citas grupas (roka neceļas pat mēģināt rosināt to, ka valsts svētkos varbūt tomēr arēnā varētu skanēt arī kāda latviešu grupa...). Lai nu kā, 18. novembrī būs arī alternatīva, proti, „Nabaklab” savu desmit gadu jubileju svinēs pašmāju „ska” apvienība „All Day Long”, kas laikam šajā žanrā ir palikusi pēdējā no vecākajām „ska” bandām - „Voiceks Voiska” un „Pest Of A Child” jau vairs nepastāv. „Ņemot vērā maiju pareģojumus par pasaules galu 2012. gada 21. decembrī, šī grupas jubileja var izrādīties pēdējā,” vilina mūziķi. Nebūs, nebūs tā pēdējā...

Nr.2: Ekstrēmās ikonas „piektdienā”

Dienu pirms valsts svētkiem, 17. novembrī, klubā «Melnā piektdiena» uz skatuves kāps viena no mūsdienu ekstrēmās mūzikas varenākajām blicēm - britu „Cradle Of Filth”. Šī brigāde jau divdesmit gadu un desmit studijas albumu garumā piedāvā „blekmetāla”, gotiskā metāla un simfometāla sakausējumu ar interesantu tekstuālo materiālo un iespaidīgu vizuālo tēlu. Pirmoreiz „Cradle Of Filth” Latvijā spēlēja pirms vairāk nekā pieciem gadiem Blomes metālmūzikas festivālā, taču tagad tās sastāvs ievērojami mainījies. «Mums ir paveicies, ka dabūjām šo koncertu pie sevis,» jūsmo «Melnās piektdienas» koncertu organizators Valdis Bērzvads. «Sākumā tam bija paredzēts notikt Tallinā, taču igauņiem kaut kas viņu lēnumā nogāja greizi, un tā mēs zibenīgi pārķērām iespēju pārcelt šo koncertu uz Rīgu. Ekstrēmais metāls - labākais veids, kā uzsākt Valsts proklamēšanas gadadienas svinības!» Jāpiebilst, ka šajā koncertā uzstāsies arī mūsu pašu „Preternatural”, kā arī itāļu „Dark End” un grieķu „Rotting Christ”, kurus arī nevarētu uzskatīt par iesācējiem smagās mūzikas lauciņā.

Nr.3: Re, pērk arī „interesanto mūziku”!

Ja kāds jums mēģina iestāstīt, ka latvju klausītājs ir stulbs un gatavs iet tikai uz šlāgermūzikas koncertiem, „okartistiem” vai sazin kādiem tur vēl „fabrikantiem”, tad tā vis gluži nav. Šīs nedēļas beigās tika izplatīta visai interesanta ziņa par to, ka „ņemot vērā lielo interesi par grupas „God Is An Astronaut” koncertu 28. novembrī, ar grupas menedžmentu panākta vienošanās par koncerta pārcelšanu uz lielākām telpām un papildus biļešu realizāciju: koncerts tiek pārcelts no „Nabaklab” uz „Ģertrūdes ielas teātri”. Papildus biļetes uz koncertu bija pieejamas jau 15. novembra vakarā. Protams, ka iepriekš iegādātās biļetes būs derīgas ieejai koncertā arī tā jaunajā norises vietā. Interesantā grupa no Īrijas vēl joprojām savus albumus izdod paši, taču tas nav traucējis gadu gaitā sasniegt ievērojamu popularitāti postroka žanrā. „God Is An astronaut” savu uzstāšanos sauc par „pilnu audiovizuālu šovu” – grupas instrumentālo mūziku vienmēr pavada katrai dziesmai īpaši pieskaņotas videoprojekcijas un skatuves gaismas. Izrādās, ka to novērtē klausītāji arī pie mums - „Nabaklab” nav nemaz tik šauras telpas, bet visi iekšā tikt gribētāji tajās saspiesties tomēr nav spējuši.

Svarīgākais