Šo piektdien, 13. martā, koncertzālē “Palladium” uzstāsies amerikāņu indīroka grupa “X Ambassadors”, kas pašlaik plašākai auditorijai visā pasaulē atrāda savu jaunāko albumu “Orion”.
Ņujorkiešu trio Sems Heriss, Keisijs Heriss un Adams Levins jeb “X Ambassadors” ironiskā kārtā atpazīstamākie laikam gan ir pēc automašīnas “Jeep Renegade” reklāmā skanošās dziesmas “Renegades” - tā Amerikas alternatīvās mūzikas topa virsotnē sabija duci nedēļu pēc kārtas. Savukārt otra viņu zināmākā dziesma ir “Litost”, kas savukārt iekļauta filmas “The Host” skaņu celiņā. Nu, bet trešā atpazīstamākā lieta, ar ko saistās “X Ambassadors” vārds, ir koncerti - šī grupa uzstājusies kopā ar tādiem “stāriem” kā “Imagine Dragons”, “Jimmy Eat World” un “The Mowglis”. Un vēl - “XA” kā sadarbības partnerus savu skaņdarbu ierakstos aicinājusi virkne pazīstamu mūziķu, sākot no “Imagine Dragons” (dziesma “Fear”) un Skaileres Grejas (“Cannonball”) līdz pat Eminemam (“Bad Husband”) un daudziem citiem.
Ja īsumā, tad “XA” izveidota 2009. gadā, savas pastāvēšanas laikā grupa izdevusi trīs studijas albumus. Pats labākais no tiem nenoliedzami ir platīna statusu ieguvušais “VHS” (2015), kas pārvērta grupu no alternatīvajiem rokeriem un Bruklinas indīroka autsaideriem “Billboard” varoņos. Šis albums ir intīms ieskats Sema un viņa brāļa Keisija jaunības mirkļos, un to paspilgtina abu mājas video, agrīno ierakstu un mēģinājumu audio fragmenti. Līdz ar albumu klajā nāca grupas vizītkarte - hiti “Unsteady” un “Renegades”, trīs gadus ilga turneju odiseja un dalība virknē augsta līmeņa festivālu.
Pērn jūnijā “X Ambassadors” izdeva albumu “Boom”, kas kļuva par himnu personiskai revolūcijai un empātiskai atdzimšanai. Albuma noformējums veidots Braila rakstā, dzelteni melnā krāsu gammā. Keisijam Herisam, kura redze kopš dzimšanas ir tikai 10%, šī ir pirmā reize, kad viņš pats vizuāli var novērtēt sava darba augļus. Koncertos Heriss šķiet vienkārši stilīgs mūziķis tumšās brillēs, taču brīdī, kad viņš pasniedzas pēc sava spieķa, skatītāji pēkšņi apjauš, ka viņš neredz. Pateicoties grupas popularitātei, Keisijs Heriss kļuvis par visu mūziķu ar īpašām vajadzībām pārstāvi un balsi un cīnās par viņu tiesībām. “Mūsu mūzika vēsta par to, ka redzam parastās lietās neparasto. Mēs sakām “nē” diskriminācijai un neiecietībai,” stāsta Heriss. Distancējoties no cēliem stāstiem, jāatzīst, ka albums gan nav guvis cerēto ievērību: 125. vieta Amerikas topā (“VHS” tajā bija septītajā ailē) diez vai ir tas, uz ko cerēja brāļi Herisi, taču - vai nu viss ir mērāms vietās un dolāros, var taču vienkārši paklausīties labu mūziku.